Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pepsi pot sa ti'l pun prin posta
Lauuuu ce facusi mama cumparasi toata piata?
Aleeeeeeeeeeee vinoooooooooo ca de nu dau cu snitelee

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Liana nu fugii la unguri,iar de la piata am venit, dar m-au pus astia sa le fac de mancare, ca altfel imi mancau urechilii .Inca nu am programare, de-abia m-am apucat sa iau pilule sa vina CM, ca sa fac analize, apoi vedem ce si cum. Tu? Ce ai rezolvat pana la urma? Dar prin mail nu se poate face programare? Ca pot sa-ti traduc eu in engleza cererea si se rezolva asa, totul e sa se poata.
cristy iti dai seama ca a fost super ca au venit ai mei, nu a mai contat nici oboseala, nici alergatura, s-au anulat toate.
IreneCAM asa, asa, sa le iei si sa le desfaci cand e nevoie, ca altfel....stii tu,bata e langa tastatura. .

Fetelor, sa stiti ca v-am scris la toate cate ceva, numa' ca s-a schimbat capitolul si au ramas "scrisurile" pe ultima pagina de la cel vechi, asa ca va pup pe toate, toate.


Poze nunta Timisoara

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Remaliss Io, tot m-am gandit si m-am gandit si am ajus la concluzia ca daca tu stai asa si te superi si te agiti nu o sa ai timp sa te bucuri de sarcina ta. Dar nu numai asta e problema, poate il afectezeaza si pe bebe atitudinea ta. Gandeste pozitiv si totul va fi bine. Stiu ca esti speriata (din proprie experienta) dar o viata traita cu frica isi pierde tot ce are frumos. Eu nu pot decinde pentru tine, tu esti singura care poti sa decizi sa fii fericita sau nefericita. Alegerea e a ta.
Caty imi pare tare rau ca nu gasesti intelegere la familia ta. Eu cred ca barbatii o problema in ceea ce priveste durerea sotiei. Eu zic ca lor le place sa se simta invingatori, iar cand sotia lor e deprimata se simt invisi si nu stiu ce sa faca sa nu "rezolve" stituatia. Probabil si el vrea un copil, eu cred ca ii e greu si nu stie cum sa o arate. Incearca sa vorbesti cu el din nou, incepe cu ceva de genul: "dragul meu, nu vreau ca tu sa imi gasesti o solutie la problema mea, vreau doar sa ma asculti. Am nevoie sa vorbesc cu tine.(incearca pe cat posibil sa faci ca discutia sa fie intr-o lumina pozitiva~pe cat posibil) .... Iti multumesc ca m-ai ascultat"
In legatura cu soacra ta, eu daca as fi in locul tau as merge sa vorbesc cu ea. Iar ceea ce ne-ai spus noua spune-i si ei. NU II CRITICA BAIATUL. Daca vei face asta va incepe sa iti gasesasca vina. Doar e mama lui. Sper ca totul sa se rezolve cu bine. Noi suntem aici pt tine.
Ale imi pare tare rau ca ai avut o zi grea ieri. Ti-am vazut poza si esti arati bine draga. Nu te stresa asa de mult cu kg in plus, ca este o batalie pe viata a tuturor femeilor. Eu incerc sa slabesc si nu resusesc nici cum, desi alaptez, exersez etc. Dar nu imi pierd speranta, hai sa slabim impreuna (eu incerc sa dau jos 12 kg.)
Alyx ma bucur sa vad ca incerci sa fii puternica. suntem alaturi de tine si de sotul tau. Speram sa fie un miracol si sa auzim ca esti graviduta.
Mirelus copilasul tau nu a vrut sa fie berbecut. Lasa ca poate vrea sa fie geaman sau cine stie poate racusor ca fiimea. Stiu ca e o chestie de timp si vei fi . Ai girja de tine. Multumesc mult, eu am facut poze noi cu Ingrid in biserica, dar nu stiu cum sa aranjez albumele ca sa le puteti vedea mai bine. O sa incerc.
Liana atat de draga imi esti tu mie cu tot cu dinti. Sper sa rezolvi problema lor curand.
Laura ce faci graviduta? Mai treci si pe la noi.
Musettepinkzic si ca Michelle a noastra. Poate ar fi bine sa mergi totusi la un dr sa vorbesti cu el.
L5845 pitica este bine. Acum doarme, asa ca m-am gandit sa va scriu, de fapt am inceput sa va scriu azi dimineata si am salvat ce am scris intr-un dosar asa cum m-a invatat Flavia.
Va pup dulce pe toate si era sa scriu ca va doresc un sfarsit de saptamana placut. La mine tot sfarsit de saptamana este.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

moamaaa cristina ete ce ma bucurdeci ma placi si fara dinti?moamaaaaaaaaafugggggg sa;i spun lu grasu..sa'l fac gelos,,na!!
Lauuu multam mama da rezolvai..astept maine raspunsulsi io zic ca'i sigur

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Pin' la 7 jumate am stat la servici. Sint cheauna. La un moment dat nu-mi doream decit sa reusesc sa ajung acasa sa prin Anatomia lui Gray.

Citesc in urma si revin, ca vad ca ati gatat un capitol deja.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Aleeeeeee si snitelele le prinsesi?da ardeii?
nu daaaaaaaaaaaa

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Bun venit noilor fete,desi ideal era sa nu ne cunoastem asa,dar asta e viata,Monysorescu si Danaflor03 mult noroc cu analizele.
Mav am doua tensiometre in casa,unul clasic si unul electronic,daca nu le aveam cred ca nici nu as fi plecat de la spital sau de la cabinet .Fata mea si-a reveit pana la urma,eu am ajuns la concluzia ca cu cat dorm mai mult cu atat ea este mai puturoasa ,asa ca voi fi mai activa.
Fetelor vedeti ca maine e sarbatoare ,sa nu spalati,asa ca eu maine ma voi plimba ca tare ma mai plictisesc ,mai ales ca nici sa cos la goblen nu voi putea.Va pup pe toate,nu va enumar ca sunteti tare multe!

Mihaela 33+Theodora Natalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Liana ca nu te intrebai mai demult de faza asta cu mailul, dar nu a fost cu rea intentie, doar ca sunt zapacita, zapacita, asa e felul meu....oare ce nazbatie de copchil o iesi, cand o fii sa fie? .
jojo_miha merci ca ai zis de sarbatoare, ca eu eram pusa pe fapte mari, de fapt doar aspirat si dat cu mopu', se poate doar astea sau nici macar? Nu stiam ca faci goblen, acu' mi-am adus aminte ca puteam sa-i zic la mama sa mi-l aduca, tare mi- dor sa-mi mai mijesc ochii... ca am inceput unul si nu l-am terminat, inca...poate daca vine bb si la mine, sa-mi treaba timpul, l-oi termina.

Poze nunta Timisoara

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

jojooo te puppp..
pai ce kupchil sa iasa Lauuu??????din 2 "dilii"

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Liano ca bine ai zis, ai nimerit-o, ca sotul meu e la fel de zurliu ca si mine , dar bag sama' ca nu suntem singurii, sau ?

Poze nunta Timisoara

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput