* Aspirante optimiste > 20 Ani ( 146 ) *

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

kitzy, ooo, bine ca ne-ai dat de veste, ca deja ne facusem griji! cu Dumnezeu inainte! chiar daca nu esti asa increzatoare menajazate un pic...odihna, realaxare (ah...sa nu faci baie, doar dus-citisem in mai multe locuri ca nu indicat sa faci baie ca apa calda relaxeaza muschii, si implicit si pe cei ai uteurului) te

http://tt.lilypie.com/fzYZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

kitzy ma bucur ca aud vesti de la tine...sa dea Dumnezeu sa se fixeze bine sarcina si ca de data asta sa fie totul bine pt tine si pt bebe...cred ca te vom felicita cand o sa crezi tu ca e totul bine cu sarcina sa stim sigur...noi suntem alaturi de tine si sa fie totul bine!

19 august 2006-1an de la nunta!
asteptandu-l pe bebe
vine barza-fetita sau baietel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata! vin si eu la un ceiut cald cu voi...la noi e tare frig

Blanchesi eu ma rog la dumnezeu sa ne ajute sa ne vedem si noi visul implinit ca doar nu cerem prea mult, plus ca avem conditii de ai creste si de a le da o educatie buna....chiar daca sotul tau spune sa amine....tu nui spune cind e perioada vaforabila si faceti dragoste fara ca tu sa te stresezi si poate bb vine chiar luna asta fr repede....ce tare mi as dori. Dar analiza postcoitala parca asa se numeste, nustiu poate ma gresesc nu am facut-o inca...si cred ca asta o sa si o fac luna asta, pu ca deja cred ca e timpul sa vad cit traiest si cum traiesc gigegii...dar tu ai facut-o?

Irene multumesc de urari, sa dea Dumnezeu sa ma vad si eu incurind posesoarea unui bb un burtika asa cum imi doersti tu....
imi pare fr rau ca nu ai putu sa te bucuri de sarcina aceasta...eu am fost si de data aceasta convinsa ca tu esti graviduta pu ca asa simt eu....ma bucur ca ai luat o atitudine fr corecta si eu ma invat de la voi....si mai ales ca gindesti pozitiv, si cred ca dumnezeu pu asta te va rasplati....
Eu ieri mi-am sunat medicul ca doar am facut stimulare cu clostilbegit, si iam zis ca din doi nici unul nu sa prins....si mia zis ca ii pare rau, si ca sa ma prezint la el dupa CM, dar eu am inceput sa am niste dureri pe care nu le am experimentat vreo data in uter, si tare mii frica sa nu fie ceva complicat, ma rog la Dumnezeu sa ma intareasca si sa nu fie nimik complicat!
Si tot ieri am aflat ca trei colege de ale mele sunt insarcinate, m-am bucurat asa de tare ca am inceput sa pling....CLAR ca deja e o problema adinca pu mine care nici macar nu o pot ascunde!
o zi buna va doresc la toate aspirantele dragi!


Maria

http://tt.lilypie.com/wBpAp3.png

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana eu sunt adepta dusului, asa ca din cauza asta nu-mi fac probleme
Cred ca 2 sapt de acum incolo o sa stau ca pe ace, sa vedem cum o sa fie, incerc sa nu ma tot gandesc la asta, dar nu prea pot, stiu ca nu face bine stresul. Am unele greturi, ma doare capul si cred ca de vineri o sa-mi iau concediu medical pana luni cand vine secretara din concediu si atunci ma pot ocupa de munca mea.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Irene imi pare tare rau pt ce ti s-a intamplat, lasa, data viitoare trebuie sa fie cu noroc, multe sarcini se pierd in primele sapt mai ales la primul copil, cine stie din ce motive.
Marryan frunte sus, draga, cand o sa considere DD ca e ok sa vina bb, o sa vina, ai sa vezi trebuie sa fii increzatoare chiar daca cateodata ti se pare imposibil sa mai speri.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Kitzy eu iti tin pumnii sa fie bine de data asta. Doamne ajuta!
Gabitza , Voicu Bebi, Alina , Marryan

oana
"Success comes before work only in the dictionary."
poze

waiting for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

vrmoana, si eu!
vad ca nu mai este chiar mult si vei face testul!

http://tt.lilypie.com/A3w2p2.png

http://community.webshots.com/user/Gabitza1977?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

kitzy eu cred ca nu ai pu ce sa ti faci griji ca o sa pierzi Doamne fereste....cumnata mea cins sa hotarit sa faca bb in februarie a ramas si in aprilie a pierdut....si dr ia zis ca jumate de an sa se protejeze, si ce crezi ca dupa o luna jumatate ia ramas gravida sarcina a decurs normal si bb e mare si sanatos...DECI nu e o regula sa perzi ...asa ca fii tare in credinta si roagate ca DD sa pastreze sufletelul in tine sa cerasca mare si sanatos!

mersi frumos pu incurajari!

vrmoanacum te simti azi?

Maria

http://tt.lilypie.com/wBpAp3.png

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

quote:
Originally posted by vrmoana

Buna dimineata!
Vin si eu la cafea.
Irene pentru fata optimista. Cu D-zeu inainte.
Ylari hai cu testul.
Fetele astazi sa stati cumintele pt ca e sarbatoare mare: Taierea capului Sf Ioan Botezatorul.
Arde,Oana, Florex, Alexa
oana
"Success comes before work only in the dictionary."
poze

waiting for my baby





Buna dimineataaaaaaa!!!!!!!
TESTUL MEU ARE 2 LINIUTZEEEEEEE!!!!
Luni, la doctor cu mine... pana atunci nu am bani...
Va iubesc si va pup pe toate ca v-ati rugat pentru mine, care m-ati incurajat... Imi vine sa plaaaang....

YLARI
http://tt.lilypie.com/sxWxp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Marryan da, se poate sa fie bine, dar dar nu-mi fac sperante, mai ales dupa una pierduta acum o luna chiar nu indraznesc sa ma bucur. Dar poate o sa fie bine! Sa dea DD!
Mai face cineva test?

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput