* Aspirante optimiste > 20 Ani ( 146 ) *

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by viosori

Anca, am vazut pozele cu bebe din burtica. Vreau si eu...



O sa vina si bebele tau cat de curand ,o sa vezi.


Irene imi pare fffff rau ,dar vb ta macar stii ca se poate si de acum o sa lasi stresul la o parte sa il astepti pe bb nu?
Sa sti ca ar fii bine sa repeti progesteronul si poate o sa ai nevoie de supliment ,eu il aveam f mic si am luat utrogestan cum am ramas insarcinata.
Sanatate ptr .sot

anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Irene , pastreaza-te optimista si ai sa vezi ca Dumnezeu iti va rasplati rabdarea...Imi pare rau, crede-ma...Dar Dumnezeu nu ne lasa la greu si cum spuneam nu ne lasa niciodata in griji fara masura...bucuria va ajunge la noi pe deplin meritata si ne va aduce multa lumina in inima ...

http://s204.photobucket.com/albums/bb58/jidovuclaudia/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Irene bine ca ai venit ca ne faceam griji. Imi pare rau ca s-a intamplat asa, dar in acelasi timp ma bucur tare ca nu esti demoralizata. E totusi un inceput. Pupici multi si sanatate multa sotului tau.
Fetele am avut si eu o veste proasta azi. Fratele meu a avut accident de masina acum 2 sapt si noi n-am stiu nimic ca nu ne-a spus. Acum e bine dar masina e varza si de abia o cumparase. Plus ca facuse credit ca sa si-o ia. Acum are de platit 8 ani la banca o masina pe care n-o mai are. Saracu, mi-e asa mila de el. Multumim lui DD ca n-a patit nimic totusi.

bujo (asteptand din nou liniuta roz)
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Bujo, bine ca nu i s-a intamplat nimic fratelui tau...Doamne fereste la cate se intampla astazi pe sosele...

http://s204.photobucket.com/albums/bb58/jidovuclaudia/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irene, imi pare tare rau!! parca asa ma asteptam sa vii cu vesti bune!! am intrat specila sa vad ce ati scris!
ylari, poti sa il faci maine. eu cand mi-am facut primul test a iesit a doua liniuta pala de tot, a doua zi dimi (la 4 dimi!!) am repetat testul si a iesit mai puternica linia, a patra zi am mai facut inca unul si a iesit mai puternica linia de control decat celalta !!
Doamne Ajuta!!!
pupici!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 30+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

multumesc anca, claudela, bujo si bb yasmi ca ma sustineti! asa o sa fac anca, repet acest progesteron, dar s-ar putea sa-mi dea dr cand ma duc duminica, sau luni, sa ma uit peste programare. eu cred ca ma stresam mult ca mi-era teama ca nu pot ramane, acum acest stres s-a dus si sa stiti ca am invatat multe din aceasta pierdere, cred ca aveam nevoie de un soc ca sa realizez ca trebuia lasat totul sa decurga normal si se va intampla de la sine. inainte eram prea in graba sa fac un bebe, acum nici macar nu ma ma gandesc, poate aman venirea lui luna asta si vin acasa sa ma relaxez si abia cand ma intorc voi lasa sa decurga totul normal. omul invata din greseli. ma simt asa de linistita sufleteste, nu m-am mai simtit asa de mult timp si este asa de bine cand nu ai obsesia de a face un copil, pt ca el vine cand nu ai obsesii, nu cand ai obsesii.
nu intreb "de ce?", pt ca El stie mai bine "de ce".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Bujo, bine ca nu a patit nimic fratele tau, multumeste-i lui Dumnezeu pentru asta! Restul este mult prea putin important! Fratziorul unei prietene dragi mie nu a mai avut sansa asta...

Irene, ma bucur ca esti bine si ca ai ramas in continuare optimista si increzatoare cum te stim noi! Iti va prinde tare bine concediul si te vei intoarce la sotul tau cu forte noi si va veni apoi sigur si bebele vostru!

http://tt.lilypie.com/A3w2p2.png

http://community.webshots.com/user/Gabitza1977?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Irene ma bucur ca gandesti asa ,nu are rost sa intrebi "de ce?" ptr ca din pacate stiu din proprie experienta ca este o intrebare fara raspuns si chiar daca pe noi ne doare El stie ce face .
Bujo mai bine sa plateasca la masina 8 ani decat sa nu aiba cine sa mai plateasca.
Noapte buna fetele,ma bag la somn ca ma omoara spatele.

anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noapte buna va uram si noi!!!pupici

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 30+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetelor sa stiti ca asta am spus, Doamne multumesc ca e sanatos!!!
Dar cand ma gandesc prin ce-a trecut... Ca nu ne-a spus nimic ca sa nu ne ingrijoram si el a stat cateva ore inconstient. Abia dupa 2 sapt ne-a spus. Nici nu vreau sa ma mai gandesc. Bine ca e sanatos
Eu va spun noapte buna si vise placute, vb maine

bujo (asteptand din nou liniuta roz)
album de nunta

Mergi la inceput