Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxa_r spune:

Bine ati venit acasa!!!!
Oana pacat ca nu ai calculator, dar eu cred ca ai nevoie acum de mult timp pentru ingerasul tau si poate e mai bine asa.
As vrea sa te sun dar mi-e teama sa nu va deranjez.
Va sarut si numai bine!

Dandu, e usor sa dai cu piatra, dar de unde stim noi regulile dupa care se impart necazurile in lumea asta?
Sa sti ca pe nimeni nu ajuta un astfel de discurs...
Cel putin pe mine nu m-a ajutat cu nimic, asta e poezia pe care o auzi la majoritatea preotilor daca mergi la ei pt ca ti=e greu.
Dumnezeu e bun, nu ne asteapta cu bata dupa colt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Dandu...tu ce faci pe aici?Te ascunzi in spatele lui D-zeu si acuzi parintii ca au pacate?De unde stii tu ce pacate au ei?Daca fumeaza...daca sunt desfranati...Ti-a spus D-zeu asa ceva?Ti s-a aratat in vis ori ?....Cum iti permiti sa faci astfel de presupuneri?Nu mi-a venit sa cred ce am citit...Atatia oameni s-au rugat pentru Sonia si mama ei...Stii ceva?D-zeu e mare...si mare noroc avem ca el nu are nevoie de avocati asemeni tie!...Si inca ceva...Eu cred ca D-zeu e in sufletele noastre,nu inchis intre zidurile unor biserici, alaturi de preoti care sustin ca pruncii platesc greselile inaintasilor...D-zeu e drept si ne iubeste pe toti la fel...Tu doar atat ai inteles din salvarea micutei Sonia?Ca parintii ei au avut pacate?!?Iti spun eu ce-i pacat...sa nu stii sa respecti durerea unor parinti!Sa privesti detasata aceasta poveste si sa spui ca a fost voia Domnului!...Urat din partea ta...nu stii sa vezi dragostea si frumosul ,gandurile noastre minunate ce i-au fost alaturi Soniei!Esti prea indoctrinata...ori credinta in D-zeu inseamna dragoste,nu reguli(de multe ori absurde!!!)
(Intre noi fie vorba:nu-i ajungi "omuletului Sonia"nici pana la degetul mic...)Ai vazut cu cata vointa s-a agatat acest"omulet"de viata?Cat de tare s-a tinut ...sa nu se piarda?D-zeu i-a fost alaturi inca de cand era in pantecele mamei(Oana a avut probleme cu tensiunea in ultimul trimestru de sarcina).D-zeu nu ar creea niciodata ceva,in bataie de joc.Ori din razbunare...Dar tind sa cred ca noi nu vorbim despre acelasi D-zeu...Am editat mesajul initial pentru ca am simtit nevoia sa ma descarc.Am fost furioasa toata dimineata...sunt o pacatoasa si o ranchiunoasa...ce urmeaza oare sa pateasca copii mei,mai ales ca ...si fumez?Scuze pt off-topic...NU MAI FAC!!!MA DUREA PREA TARE SUFLETUL si am incercat sa-mi sustin prietena ,pentru ca acum nu are acces la net si nu se poate apara!
Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Fetele noastre sunt bine...Acum am terminat de vorbit cu Oana...M-a rugat sa va transmit ca va multumeste tuturor si ca va pupa...Asteapta sa i se repare compul...si va intra pe net...Ii e dor de noi toate...Deocamdata nu poate pleca de langa micuta Sonia...Abia astept sa ne mai scrie!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

dandu subscriu si eu la ce au zis fetele mai sus. Nu mi-a venit sa cred cand am citit mesajul ca ai scris asa ceva si nu poti sa respecti durerea unei mame. Oana are 21 de ani, oare ce pacate poti sa faci la varsta asta?



Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

chris27 - ma bucur tare mult sa aud de bine despre Sosonica. Dumnezeu a ascultat rugaciunile noastre, suntem in continuare alaturi de fete.

Dana 24+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Ma bucur din suflet ca Sosonica a calatorit cu bine si ca gandurile noastre frumoase au ferit-o de rele.Bine ati venit acasa, fetelor!Oana, te asteptam si pe la capsunici!
Dandu, ti-ai imaginat macar pentru o clipa ce este in sufletul Oanei?Nu crezi ca este destula suferinta?Era cazul sa mai adaugi si tu?Si, ca sa-ti spun drept, ideea unui Dumnezeu razbunator este de-a dreptul revoltatoare!Oamenii sunt asa!Nu El!Daca am avea macar o farama din bunatatea Lui, totul ar fi mult mai frumos si mai simplu...Oricum, scopul acestu topic era sa le ajutam pe Oana si Sonia (fiecare cum poate) macar cu o vorba buna!Daca nu poti asta, abtine-te!
Florina, mamica Sofiei (09.05.2007)



Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

am sters mesajul lui Dandu, am sa va rog daca doriti sa va editati mesajele in care va adresati acestui utilizator. Kay nu are de ce sa citeasca asa ceva aici. Dupa ce editati am sa sterg si acest mesaj. Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana58 spune:

Dupa cum a spus si Doina, calculatorul Oanei este in curs de reparare. Asa ca, deocamdata, nu poate lua legatura direct cu voi, dar m-a rugat sa va transmit ca ii este tare dor de voi si ca abia asteapta sa va scrie. Prietenii se dovedesc a fi, in primul rand, cei care vin nechemati atunci cand ai nevoie...Si voi ati fost cu miile, din toata lumea!!! Deci cu asa prietene minunate va razbi intotdeauna....
Chiar daca mai exista si persoane precum Dandu ...Apropos, parca in Biblie este scris ca sa arunce cu piatra numai cel fara de pacat, nu??

Oana este bine si se dedica in intregime "printesei" sale.

Irinel Controlul va fi efectuat de medicii din Munchen, la spitalul din Germania si se refera la verificarea nivelului de crestere pana la acea data a inimioarei si a vaselor de sange adiacente si deci la programarea operatiei.

Val Contul din Raiffeisen este activ. Multumim pentru intentia de a ne ajuta in continuare!

In curand, cand va putea Oana sa mearga la banci, va scoate toate extrasele de conturi si le vom afisa.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Imi pare rau...Oana deja stie...Mi-a spus ca urmeaza sa primeasca compul de la reparat!Si i-am spus eu...pt ca nu doream sa afle asa...deodata...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Imi pare rau...Stiam ca e membru nou si primele posteri sunt moderate...Daca s-a considerat ca nu a gresit cu nimic si i-a fost lasat mesajul...am preferat sa afle de la mine!Ca socuri a avut deja destule!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput