Suceava (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

emusi, super faze cu miruna....mai vrem....imi face ziua buna de dimineata...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Emushi, tare tari fazele cu Miruna!Mi-au luminat ziua de azi!Dar mai trbuie sa ai si chef de invatat.Vine si cheful!!!
Va pup!!!!!!!!!!pe toat sucevencele!!!!!!!!!!!!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

feteleeee, m-am intors ! sint frinta... si scirbita la maxim de cum poate sa arate trenul Timisoara-Iasi !!!!!
pupici muuulti in primul rind de la Zamfi (care acum stie sa si dea pupici, nu numai sa primeasca !!!)

Em, super fazele cu Mimisorul.... ia zi, cit trebuie sa contina portofelul pentru (sa zicem) o ora la Bambi ? Ca parca as duce-o pe maimutzica, daca tot se anunta frig si ploaie !

si daca vreti sa ne vedem, hai sa ne grabim, pe 10 plec iar pentru o saptamina (daca nu protesteaza buni/buni!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

em, daca iti trimit niste chef de invata imi trimiti inapoi niste TIMP???

ilincalif, bun-venit! eu stam ca acceleratului IS-TM i se zicea "trenul foamei"..si cred ca pe bune dreptate//nu am mai fost de mult timp pe ruta asta, dar duap cat de ingrozita esti inteleg ca nu s-a schimbat mare lucru...

am auzit ieri la radio ca in suceava-si inca niste judete- o sa se construiasca un nou spital judetean (sau municipal?) de urgenta...voi stiti ceva despre asta?




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

meg, timp n-am nici eu prea mult, dar fie, accept schimbul! (sau poate preferi o "pofta de lingurita" pt Mateias?)

ilincalif, la Bambi costa 6 lei/ora, cred ca mai mult de 2 ore nu merita ca oboseste orice maimutz...sau poate nu...??/
si noi l-am descoperit intamplator, cand m-am dus sa rezerv spatiul pt ziua Mirunei (ca acasa nu ma incumet), si-am zis ca pana atunnci sa se mai acomodeze ca-i cam salbaticuta de fel (sta si analizeaza fiecare coltisor...); chiar merita, cand e urat afara si nu mai stiu cum s-o mai stapanesc in casa...
au acolo tot felul de joculete si jucarii si masinute si tzopaitoare...inca nu ne-am acomodat cu salteaua aia uriasa dar ne imprietenim noi!
pssst...daca mergi da un semn sa topaim in grup, ca noi stam aproape!

http://www.pagina-mirunei.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

completare perlutze de azi: azi treceam pe langa Liceul de Arta, pe aleea aia dinspre parculet, era un miros infernal de urina (scuze ) si nu stiam cum sa fug mai repede de-acolo...Miruna ma tragea in toate directiile, incerc eu sa aflu de ce..."acuma megem sa vedem vacutza!"
n-am inteles faza, asa ca trag de ea in continuare sa iesim din putoare, ea ii da inainte cu vacutza ei...de ce? "miase a vacutza!"miase a vacutza maaare!"

am ajuns acasa, sa papam...eu tot incerc s-o asez la masuta ei, ea nu si nu, se tranteste pe fotoliu si zice lasa-ma ca sunt obosita...mai incerc o data, ea se lungeste mai tare pe fotoliu si tipa "las-o in pace sa se odihnesteeeee!"

http://www.pagina-mirunei.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Meg se va construi un maaaaare spital de urgenta dupa ce vor demola tot ce inseamna spitalul vechi. Incep lucrarile la anu.

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

buna dimineata!

a venit toamna...

aici e o zi inchisa, ploua mocaneste, eu am -ca de obicei- o multime de trebusoare, mai mici si mai mari...

ne luptam in contionuare cu lingurita...nu am facut progrese la capitolul asta DAR am progresat cu mesele de fructe: i le dau pe storcator si accepta cate 50-70, uneori chiar 90 ml




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Va citesc mereu...

Emushi, ma bucur ca ai rabdare si te poti bucura de copilaria puiului tau...

Meg, ai un baitel deosebit...stie el ce-i bun pentru dansul

Eveline, mi-ai adus aminte de mine cand eram la Serviciul Tehnic...stiam tot ce se va construi in oras...
Sper sa ai rabdare si sa o duci pe la 1 octombrie pe Bianca la gradinita...ca la inceput toti copii plang...si o sperii...

Doina am citit la subiectul lui Dan...reactiile adverse arata ca organismul lucreaza...dupa ploaie sper sa rasara soarele cat de curand...aparatul din poza arata foarte bine...dar oare il poate folosi Dan?

Irina, poate ne povestesti si noua cate ceva...poate impresii din calatoriile tale...

Noi suntem in mari transformari dentare:
-Bebe Teo -cresc dintii...morocanos ...roade tot
-Andrei si-a scos aseara singur primul dinte...a telefonat la bunici si prieteni...a strigat la geam sa auda copii...a dormit cu el sub perna...dimineata Zana maseluta i-a pus banuti pt dintele primit
-Diana vrea si ea la dentist...sa-i faca "floricele din masele"...cred ca e singurul copil care nu se teme de dentist
-eu tocmai mi-am terminat o lucrare dentara...sper sa nu ajung la proteza pana cresc copii

Ce mai... fiecare cu dintii lui...la unii cresc...la altii cad...iar altii isi fac implanturi...



Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

Jurnalul meu




Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)


Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

simina, ma bucur ca ai mai dat un semn! cand ma uit la ce am eu in casa, cu un singur copil si o singura camera..zau ca imi creste logaritmic admiratia pentru tine, mamica de 3 ori!!

si noi suntem in plina eruptie dentara (matei mai precis)..i-a iesit al treilea dintisor, sus, un incisiv lateral..si se pregateste inca unul...in plus..de ieri cam matei a icneput sa se tarasca serios prin casa..e cand pe hol, cand sub biroul meu..am activitate, nu gluma!




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput