Mamici de septembrie - octombrie 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Luy& alina,
nastere ushoare si bebei sanatosi!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Oohh, m-am sculat tarziu.
deci Sim, mie mi-a zis dr ca daca ma opereaza dimineata, seara de la ora 18 sa nu mai mannc nimic, si dupa 12 noaptea nici macar apa.
cred ca pe la 17.30 ,18, poti sa mananci ceva usor.

supa de DUPA trebuie sa fie din morcov cu telina, sau albitura, eu tin minte morcov cu telina ca i-a zis dr sotului meu. Da nu stiu exact la cate ore se da.
Oricum, te va instrui doctorul.
Curaj!!
o rog pe Roxana sa-ti dea nr meu de tel, in caz ca vrei sa ma mai intrebi una alta, ca nu mai timp de PM=uri acuma.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

sim, luy, alina.clau primiti si de la noi multe [majorete] [majorete] majorete] sa aveti o nastere usoara, copii sanatosi si frumosi, lapte din belsug si refacere rapida.

cecilia poate vii si tu cu vreo veste strong de la dr. e bine ca ai bagajul pregatit. just in case.

betty am vazut si eu pozele cu bb stefan...scumpic rau de tot. si tu de altfel, ai fost o gravidutza ffffffff sexi si frumoasa....sanatate multa si asteptam de talii despre programul lui stefanut.

aseara am fost si noi la dr. nu ne-a facut echo decat consult vaginal si ne-a ascultat, ne-a masurat. cica pe la inceputul lui septembrie ne asteptam si noi sa scoatem " mata din sac" in rest totul ok, colul lung, dopul la locul lui, burta inca nu a coborat. pentru linistea mea, voi merge si la un echo, sa nu cumva sa-si fii pus bebe "cravata la gat", sa avem surprize si sa vedem ce greutate are. cica va fii tot cam ca sebi, adica in jur de 3000 grame.



poze si filmulete cu ingerasul nostru

bumbita mami de eduard ( 37 + ) si de sebastian(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Am dormit tun noaptea trecuta, eram franta. A venit sotul, Alex s-a trezit, s-a jucat cu el, au venit in camera, si imi amintesc doar ca am zis sa fiu lasata in pace. In rest...3 pipi pe noapte si tuuuuuun. Au revenit durerile ascutite, am simtit si in somn dar nu m-am sinchisit. Azi nu vine mama, ca se simte rau. Va fi sotul meu acasa dar el are de lucru, plus vesnicele conferinte pe telefon si probabil va trebui tot eu sa o tin pe Alex acasa. Dar din punctul asta de vedere e o zi buna de nascut ca are cine sa ma duca la spital.

Andreea, cred ca si BB meu e cam mare, dar doctorul nu a zis nimic de cezariana. Oricum nici nu stiam ca le mai creste asa capul in ultima perioada, nici n-ar mai avea unde, probabil va iesi turtit de acolo. Nu te necaji cu masina, mergi la spalatorie si insista sa aspire bine, si sa iti curete eventual si tapiteria. Se usuca repede pe caldurile astea.

Cecilia, inteleg perfect prin ce treci noaptea, nici la mine nu merge laptele si eu beau cate 1 l pe putin pe zi. Nici Maalox nu mai e asa stralucit.

Bun venit Ank83 si sarcina usoara in continuare!

Sim, tin pumnii sa fie totul bine, am emotii de parca as naste eu. Adica ma gandesc ca as fi mai calma daca as naste eu. Daca te plictisesti seara in salon, da un bip si vorbim. Pana la urma maine imparti patul cu Luy! Sunt aici pentru voi! majoreta]





Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Fetele care aduc bebei in weekend va doresc si eu multa, multa sanatate, si bebei sanatosi si frumosi..
Alehiam, Mishuta, am inteles ca mergeti astazi la Tutu..........va rog intrebati voi mai multe detalii despre plecare si locuri in spital pentru ca mie mi-a luat Dumnezeu mintile cand am fost si acum sunt disperata de ceea ce aflu (ca nu sunt locuri in spital).
Ca pleaca este una, trebuie sa lase pe cineva in loc, dar sa nu aibe nici loc, deja este prea mult si eu sunt ingrozita.
Nu va suparati pe mine ca va stresez cu panica mea, dar va rog sa ma intelegeti.Eu am ales sa nasc la Buc. gandindu-ma la dr. si la conditiile din spital dar acum ma si vad alergand in travaliu ca nebuna prin Buc. fara Dr. si fara loc in spital.
ce cosmarrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!

Madalina 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Deci, multe nasteri in weekendul asta...ia sa vin sa pun mana pe voi poate se ia si la mine.

Sim, Luy si Alina

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

mai fetelor mie nu-mi ies deloc majoretele cum le puneti la treaba?



poze si filmulete cu ingerasul nostru

bumbita mami de eduard ( 37 + ) si de sebastian(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by bumbita

betty am vazut si eu pozele cu bb stefan...scumpic rau de tot. si tu de altfel, ai fost o gravidutza ffffffff sexi si frumoasa....sanatate multa si asteptam de talii despre programul lui stefanut.



Bumbita, ai incurcat bebelusii... Betty e mamica lui Mario-Alexandru... Stefan e al lui Sim si se va naste maine dimineata...




Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

scuzze betty....ti l-am botezat pe mario - alexandru. deh! sper sa ma intelegi...sunt inca si eu noua printre voi.

anissia multumesc mult1

poze si filmulete cu ingerasul nostru

bumbita mami de eduard ( 37 + ) si de sebastian(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pui cuvantul ”majoreta” intre paranteze drepte. Poti repeta figura de atatea ori cate majorete iti trebuie... Inainte de a trimite, da o vizualizare, sa vezi ce a iesit...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput