Mamici de ianuarie - februarie 2008 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Si mie Ioana mi-a iesit 50% baietzel.

A venit Bebica!!!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Nemary felicitari pt rezultatele la TT!

Simonette13+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Am vazut ca nu prea ati vrut sa ma ajutati cu idei pt mobila lui bb asa ca deocamdata mi-am pus sotul (el se ocupe de partea de proiectare la noi la firma) sa faca un patut pt bebe. I-am dat si sursa de inspiratie: www.cesco.ro/product_info.php?cPath=29_175&products_id=676" target="_blank">cam asa ceva. Sunt tare curioasa ce o sa iasa, ca doar face pt baietelul lui.
Ce ziceti de model, va place

16+

Vine Barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

F. dragut patutul! Si eu caut idei de mobilare a dormitorului lui bebe, dar nimic interesant pana acum...

A venit Bebica!!!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

raca mie imi place modelul este foarte frumos.sa ne arati si cum va iesi "din mana" lui tati!
gabrittza
15s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Da, e dragut, dar mi se pare ffffffffff scump cel de pe site...Sincer nu cred ca-si merita banii. Da gabritza promit ca pun poze. Sigur o sa iasa frumos. Acum discutam cu tati si nu ne puteam hotara la culoare, sa mergem pe culorile clasice pt lemn sau pe culori mai vii - am gasit la vopsele speciale pt copii portocaliu, verde si galben. Voi ce culori preferati pt mobila lui bb
16+

Vine Barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

SUnt frumosae modelele de patutzuri de pe site-ul respectiv, dar intradevar sunt pretzuri maricele. Eu as lua model si as intreba intai si la comanda cam cat ies sa fac patutz si comoda cu dimensiunile si culorile alese de mine.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Neata zuzici.
Eu avut ieri o zi de toata isprava. Am mers la Spital,unde s-a tinut un curs ( si se pare ca asa va fi si de-acuma), in fiecare luna cate un curs, cu gravidute intre 13-16 saptamani.
Cam ca la gradinita...ce mai. Ne-a pus sa ne face ecusoane cu numele nostru si sa-l punem de gat ( parca eram Grivei),de unde mi-am patat si rochita alba, de la carioca.
Am stat pe scaune 2 ore,doar ca sa vorbim: anumite simptome, ce le avem, cum tratam,blah blah blah. N-am invatat nimic nou din toata afacerea.
Singurul lucru bun, a fost ca ne-a luat pe fiecare, dupa o perdea si ne-a ascultat inima lui bebe cu Dopplerul.Al meu are inima zburdalnica: 160 batai/minut.
Am venit acasa, moarta de foame,si mi-am pus sa pap restul de mancarica de fasole verde, ce-o gatisem cu o zi inainte.No, nici bine n-am terminat, ca mi-a venit inapoi, ca o cascada!!!!M-am speriat tare, caci eu n-am dat la bobocei in viata mea.

In alta ordine de idei, mi-a schimbat DPN-ul pe 24 februarie2008.Cine modifica si la mine in listuta?????
Asta inseamna, ca dupa calculele midwifei, avem doar 13s si 2z.
O sa ma programez eu, de buna voie si nesilita de nimeni, la un alt medic, neamt ( la care obisnuiam sa merg inainte), pentru un ultrasound,ca sa vad ce imi spune si el.
Caci daca astept dupa midwife, abia pe 19septembri, imi va face o programare pt un ultrasound. Asta ar insemna sa-mi vad bebelusul iarasi, abia pe la sf. lui sept, daca suntem norocosi.

Inchei aici "romanul" si va doresc o zi frumoasa, relaxanta.
Pupici.

bebe de Honey 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Raca, nu stiu ce sa iti spun despre somn, adevarul e ca nici eu nu pot sa mai dorm cum dormeam inainte, in sensul ca daca inainte eram o superputuroasa (in week end ma trezeam la 12 amiaza numai daca puneam ceasul , acum la 9 dimineata sunt treaza trezuta.

Despre patut, eu vreau unul de culoare nature, cum am si vazut deja si o sa il iau dupa ce terminam zugravitul, ne asteapta zugravitul in sept

Adab, nu stiu ce sa iti spun despre sani, stiu ca incepe sa curga colostrul insa un pic mai tarziu,la tine e totusi prea devreme din saptamana a 14. Intreaba totusi medicul.

nemary, felicitari pt rezultatul la TT!

Numeioana, am murit de ras. Vorba ta, de ce 50% baietzel si nu 50% fetitza????

Honey, imi pare rau pt pierderea de vreme.Mai mult te ajuta forumul decat cursurile alea

Pupici,
Angelique 22+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Raca, mie imi pare un pic cam jos. Dak nasti prin cezariana iti va veni destul de greu (cel putin in primele 2 sapt) sa te tot apleci. Cred ca ar fi utile si cateva sertare sub...Eu Ozanei i-am facut la comanda patuc L=120cm, l=60cm, h=120cm. am avut 3 sertarase la o 30cm de podea...nu ma pricep prea bine sa descriu...cert este ca Ozi a dormit in el pana la 3 ani (imi cerea sa-i las grilajul jos ca se simte ca in cusca), l-a purtat si nepotul meu si acum e de 2 ani la o prietena. Nu l-am vopsit ci fiind din fag l-am lacuit.

16+

Mergi la inceput