Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nana deci Piciulika era cu uleiurile.
Piciulika sant interesata, dar ptr mine era(e) prea devreme sa incep...deci tu folosesti cel ptr vergeturi...ptr vergeturi folosesc din germe de grau, mandorle sau ulei de masline...cel ptr perineu vroiam sa-l comand pe net , dar imi era frica ca nu avea instructini utile, deci o voi intreba pe doctorita pe 13 sept( e tarziu ptr tine??).
Sabina neuroni se inmultesc si pe parcurs...ai sa vezi ca o sa fie mult mai matur decat printesa.

Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Sabina sa dea Doamne Doamne sa fie asa.

vai asa ma trec niste emotii de nu mai pot.
parca nu mai am frica de nastere de dureri de nimic de genul asta.

acum stau si ma tot gandesc daca voi fi eu o mama buna.
daca ma pot trezi noaptea sa-mi hranesc ingerasul daca daca daca daca.....................

am intrat in panica.

vai ce mult mai e pana miercuri.mi se pare o vesnicie.

dar trece.
cu voi timpul trece mai usor.


va pupic.



AFIBEBE38+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sabina, merci! o sa ma distrez, poate fur si mireasa-sau macar il trimit pe sot la furat, ca am mai furat o mireasa in octombrie.


Fetelor, m-ati bagat in ceata cu bepanthen. M-am uitat si eu acum sa vad de care am cumparat: al meu e unguent si scrie ca e bun si pt sani(am luat Garmastan asa ca nu cred ca o sa fie nevoie si de acesta) si pt prevenire si tratatre iritatie scutec bebe. Oricum, si sora mea in Franta folosea bepanthen si mai multe creme dar care u se gasesc la noi. Mi-a mai zis ca folosea si ulei de migdale pt copii-care e foarte hidratant, ati vazut pe undeva?




Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Afibebe, sigur ca o sa fii o mama buna, nu iti mai face griji! Gandeste-te ce fericire o sa simti cand o sa iti vezi beblusul peste 2 zile si ca o sa il iei in brate si o sa il alinti!Toate cunostintele mele care sunt mamici mi-au zis ca nimic nu se compara cu momentul in care iti vezi pentru prima oara bebelusul, osa vezi ca o sa-l iubesti din primul momet si trec toate si grijile, si durerea. Si cu trezitul noaptea, o sa te descurci, o sa fie instinctul matern care o sa te ajute.

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Phttp://www.ausilium.it/ita/3/Culle_stokke_fasciatoi.htm patut din asta ati vazut, se poate restrange si pe parcurs lungi.

Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mandarinuta, ma bucur ca esti bine, se pare ca suntem cam in aceeasi situatie.

Danielle, de mult ne gandim la prenumele de Matei dar oscilam intre Matei si Stefan. Si cum nu ma puteam hotari, l-am pus pe sot la treaba, sa aleaga el. Eu am ales Cristian, de fapt inainte sa stu ca o sa fie baiat am zis ca daca e baiat o sa-l cheme Cristian ca este cadoul nostru de Mos Craciun, inainte sa raman insarcinata mereu am zis ca o sa ne aduca mosul un bebe si asa a fost, ii multumesc lui DD pentru asta.Hai ca am devenit melancolica

Afibebe, incearca sa fi puternica, mai ai putin si o sa-ti ti puiutul in brate.



cecilia,37+ Cristian Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxali, ce dragute sunt!

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, Matei e un nume foarte frumos. Si noi tot la fel am ales, eu Antonia si sotul Maria.Mie imi place foarte mult si Maria si Antonia.

Mandarinutza 37+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Mandarinuta ai drepatate momentul cel mai palpitant cand deja il simti la san, il ai in brate ...eu nu mai puteam sa-mi astampar lacrimile...pe parcurs a trebuit sa ma transform in "barbata" ca era jale...de la prea multa dragoste o lua razna in rasfat.

Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Mandarinuta, ma bucur ca esti bine, se pare ca suntem cam in aceeasi situatie.

Danielle, de mult ne gandim la prenumele de Matei dar oscilam intre Matei si Stefan. Si cum nu ma puteam hotari, l-am pus pe sot la treaba, sa aleaga el. Eu am ales Cristian, de fapt inainte sa stu ca o sa fie baiat am zis ca daca e baiat o sa-l cheme Cristian ca este cadoul nostru de Mos Craciun, inainte sa raman insarcinata mereu am zis ca o sa ne aduca mosul un bebe si asa a fost, ii multumesc lui DD pentru asta.Hai ca am devenit melancolica

Afibebe, incearca sa fi puternica, mai ai putin si o sa-ti ti puiutul in brate.



cecilia,37+ Cristian Matei




eu mi-am pus dorinta in seara de anul nou sa imi dea Doamne Doamne un bebe si mi-a dat
daca era baietel,ii spuneam Andrew sau Matthew dar asa e fetita si ii spun Ebonee.
am ramas la numele asta pana la urma



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput