Rugaciuni ptr.operatie bebe 1,8 ani-hernie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

am schimbat numele subiectului, ca acum acesta este mai indicat..nu stiu de ce, am presimtiri sumbre ptr joi, nu-mi dau seama de ce, pur si simplu nu ma impac cu ideea, cred..si desi nu pot spune ca sunt o mama panicoasa...am o teama teribila, teama ca se va intampla ceva rau la operatie..nu operatia in sine ma ingrijoreaza..nu stiu nici eu excat ce simt..s-a mai confruntat cineva cu asa ceva? Un teolog imi spunea ca multe rugaciuni ajuta...si eu va rog sa va rugati pentru noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Roxana fii optimista, totul va fi bine, stiu bebelusi mult mai mici care au fost operati si sunt foarte bine acum, stai linistita ca si fetita ta va trece cu bine de aceasta operatie. Lasa gandurile negre ca nu-ti fac nici un bine, fruntea sus si curaj!

Ne ptr amandoua din tot sufletul!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Roxana stai linistita. Stiu ca e greu dar alta solutie nu este. Eu atat am bocit in timpul operatiei de credeai ca mi s-a intamplat cine stie ce nenorocire. Si in acel moment chiar credeam ca este ceva foarte grav . Dar cat am mai stat pe acolo am vazut si auzit niste cazuri la copii ... si totusi erau optimisti parintii si aveau putere sa treaca peste greutati. Atunci mi-am dat seama ca operatia Andradei era ceva foarte banal.
Am imbatranit cu un an atunci in ziua aceea dar a fost bine si la tine va fi le fel. Nu te mai gandi la prostii. Spitalul e bun, nu ca altele pe unde s-au mai intamplat diverse cazuri...
Deci fruntea sus.
Joi o sa ma rog pentru voi.

Criss cu bb2 si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox,
fii tare, totul va fi foarte bine !
Tinem pumnii pt joi si te asteptam cu vestile !
Mie mi-e mai teama pt tine , ca bebica va fi bine cu siguranta Te vei mira ce repede va decurge totul si ce repede isi va reveni in plina forta


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Draga Roxanal, noi nu am trecut decat printr-o operatie de polipi, deci nu-ti prea pot da sfaturi. Dar sunt alaturi de voi si ne rugam pentru Teodora, ca totul sa decurg foarte bine la operatie si sa va intoarceti sanatoase acasa, cat mai repede. Este normal sa ai emotii, imi aduc aminte si eu cum eram, dar capul sus. Sa vezi ca totul o sa fie bine.
Pupici multi,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

Si baietii mei au facut operatia asta (amandoi in aceeasi zi) la 1 a 5 l si totul a fost ok, in aceeasi zi, spre seara, deja mergeau prin coridoarele spitalului, a doua zi alergau.
Nu cred ca ai chiar o "presimtire", pur si simplu, esti foarte speriata, luata prin surprindere cu problema asta si vezi totu' in negru, mai alesca auzi si la TV diverse intamplari nefericite. Ca sa te linistesti, vorbeste de 10 mii de ori cu chirurgul, cu anestezistul, chiar sa le spui temerila tale, sunt sigura ca ei te vor linisti si "presimtirea" va disparea. Succes mul si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Gindeste pozitiv sa nu aduni energie negativa...totul va fi bine, gindurile si rugaciunile noastre se indreapta spre tine si Teodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Rox,
Ce spune field mouse este foarte corect si tare adevarat.
Esti o mama buna, de aceea iti faci atatea griji, este normal.
Ca sa te linistesti, gandeste-te ca toata starea ta negativa trece la Teo, si nu vrei sa simta teama, nici pe-a ta si nici pe a ei, nu?
Hai, fii "barbata" si Doamne ajuta!

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

roxanal si pe Norbert l-am operat de hidrocel in luna mai si , din pacate, si eu sunt asa panicoasa ca si tine ...am facut in mintea mea tot felul de scenarii care mai de care mai sumbre apoi le alungam din mintea mea si ma rugam , cred ca eu am trecut cel mai greu peste acele zile si cred ca ma suferit mai mult ca si Norbert. Dupa o ora de la operatie , mi-a cerut olitza si dupa ce am primit acceptul de la asistenta- a stat pe olitza si a avut scaun- a varsat o singura data -de la anestezie- atentie mare la alimentatia de dupa anestezie- seara efectiv...a alergat pe hol :), in noaptea dupa operatie s-a trezit o singura data plangand ca-l doare i-am dat un pic de panadol si atat.Nici in ziua de azi nu imi vine sa cred cat de usor a trecut el peste operatia asta -din fericire-.

alte sfaturi:
-ce s-a mai spus atentie mare de tot sa nu manance absolut nimik inainte de operatie...cu hidrocelul am fost internati cu o seara inainte de operatie si mi-a spus asistenta sa-l tin treaz cat pot de mult in seara respectiva si sa-l "indop" astfel dimineatza nu se va trezi chiar asa devreme si ii va fi asa foame, noi de pe la 2 noaptea nu puteam manca dar noi ne-am culcat pe la 12 - copii se duc in sala de operatii in ordinea crescatoare a varstei incep cu cei mai mici- diminetza , oricum , am avut si noi show ca ii era sete ...a trebui sa-l pazesc non-stop ca el stie sa dea drumul la robinet si sa deschida sticle - care oricum le-am ascuns..dar aveau ceilalti copii :(
- dupa operatie iti vor spune asistentele sa nu manance sau sa bea decat eventual un pic de apa sau ceai vreo ora -doua pt. ca varsa -eu i-am dat din 5 in 5 minute cate o gura de apa, apoi dupa o ora 2 biscuiti, la 2 ore un iaurt si pana spre seara mi-a mancat bine supa si cartofi cu carnitza :)
- eu am decartat astfel - 100 eur medic, 100 ron anestezista si la asistente nimik

roxanal, totul va fi bine, ai sa vezi, incearca sa te rogi si sa te linistesti

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Draga Roxana,

Iti tinem pumnii sa treceti cu bine peste ziua de joi!
Am sa mut acest subiect la "Sufletul credintei", acolo unde se incadreaza mai bine acum.
Doamne-ajuta!

Mergi la inceput