Naturiste si homeopate (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Sunt matinala matinala ca nu demutl am venit de la servici din tura de noapte, si astept rapsusn la intrebariel mele sa stiu incotro sa apuc cu mastodynonul dar vad ca nimeni nu imi raspunde. Asta e , ma pregatesc sa trag un pui de somn.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticatic spune:

Fetelor, sunt noua pe la capitolul asta, spune-ti-mi si mie va rog,cele cu endometru subtire, ce ati luat si intr-adevar a ajutat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by magduta10

Intre timp am cumparat mastodynon , dar pe cutie scrie ca e produs homeopat, cum sa il iau intradevar ii homeopat la care nu se paote folosi mentolat sau doar e naturist?

in asteptarea unui ingeras



Magduta, eu nu stiu ca Mastodynonul sa fie produs homeopat, ci natursit. Acum stiu ca il poti lua tinctura sau tablete. Daca e tinctura, e pe baza de alcool si e SIGUR naturist 100% - citeste si tu lista de ingrediente. Daca e tableta, trebuie sa vezi daca mai contine si altceva - tot pe lista de ingrediente uita-te.

Mult succes



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by gabitoni

buna dimineata!

Adimercedes am cumparat capsulele. Am gasit doar ulei de peste cu D.
cred ca este bun, nu?
o pentru fiecare



Gabitoni, te-am trecut pe listuta.

Da, e bine ce ai luat! Mult succes!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by ticatic

Fetelor, sunt noua pe la capitolul asta, spune-ti-mi si mie va rog,cele cu endometru subtire, ce ati luat si intr-adevar a ajutat?


aai



ticatic, pt endometru e f bun ceaiul de cretisoara. Si stiu ca unele fete mai luau si aspirina, dar nu stiu exact cum si pe ce perioada.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Adimercedes iti multumesc mult. Dar mai indraznesc sa te intreb ceva.
Daca ma apuc de stimulare pt fiv sa mai iau naturale? Incape pe linga cele sintetice si cred destul de tari pt o stimulare pt fiv???

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna,
Eu i-i dau sotului meu maca, tribulus terrestris, maca, apilarnil,ceai de naprasnic in urma diagnosticului de la spermograma oligospermie si asteneospermie.
Eu pt. ovulatie i-au laptisor de matca si ceai de naprasnic.
Ce parere aveti? Poate mai i-mi sugerati si alte naturiste.
Ne chinuim de 2 ani sa avem un bebe.
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Stiti vreun tratament EFICIENT (de orice tip) pentru scaderea anticorpilor antiTPO (antitiroidieni)? Am auzit de seleniu si de aloe vera dar foarte putine date, adica doze mari (si toxice) de seleniu iar aloe vera doar pe bal_mascat am auzit-o ca a luat. Poate stiti mai multe detalii si ma puteti ajuta. Multumesc.

Va doresc sa vi se implineasca visele!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by marrina

Stiti vreun tratament EFICIENT (de orice tip) pentru scaderea anticorpilor antiTPO (antitiroidieni)? Am auzit de seleniu si de aloe vera dar foarte putine date, adica doze mari (si toxice) de seleniu iar aloe vera doar pe bal_mascat am auzit-o ca a luat. Poate stiti mai multe detalii si ma puteti ajuta. Multumesc.

Va doresc sa vi se implineasca visele!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina



marrina,

Eu una nu stiu; poate adimercedes.
Iti doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna

duminica seara mi-am facut un test de ovulatie. Surpriza II liniute.
luni dupa amiaza am prestat...marti dimineata mici pete pe chilotei...marti am prestat...astazi mici pete maronii pe chilotei...
Ce sa fie?
am tot citit pe net ca este momentul ruperii folicului...dar eu stiam ca este momentul in care gigelu cu D-ra se intalnesc

voi cum stiti?
... pentru fiecare

Mergi la inceput