Iasule, mandra cetate (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002

ASTAZI INTRU IN POSESIA FONDANTULUI SI A CIRESELOR !
14 kg de fondant si 5 kg cirese!
E cineva care poate renunta la 1 kg din 3?


Da,renunt eu,nu le voiam ptr ceva anume,ci "just in case" si 2 kile is suficiente+1 kg de cirese.

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Acvi,sa fii sanatoasa si fericita,ca restul vin de la sine

Adi, bine ati revenit, frumos traseu,l-am facut si noi in tineretile noastre, aproximativ la fel.
Darria da voi cum ati petrecut cu piticuta la mare, nu ne-ai povestit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna!
La multi ani sarbatoritilor si multa ,multa sanatate!

Eu vreau si un kg de cirese,fondant la fel 2,5 sau 3 sau 2 cum iese la socoteala nu e problema.eu as putea vineri sa le iau ca am masina la dipozitie,dar daca e graba le iau si azi sau maine.Doar sa stiu unde vin.Multumesc frumos.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, gabi! la multi ani, alina! sanatate, fericire si iubire deplina

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Cristina, cu mine cum ramane? Eu ajung acasa abia pe 15 sept ... mai e o luna pana atunci. Sa vb cu cineva sa ia legatura cu tine si sa rezolve? Daca mai trebuie sa renunt la fondant, pot sa renunt si eu. Si eu ma inscrisesem la cirese cu 1 kg.
Astept un raspuns oriunde, aici pe forum, pe pm, pe ym.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Aime: nu am povestit pt. ca suntem mici, inca si nu am avut aventuri. Oricum avand mai multa experienta stiti mai bine decat mine cum e sa pleci cu piticii mici si nu ar fi fost nimic nou.
Pitica ne-a facut programul si a fost ok. Multumim lui Dumnezeu ca nu a contactat nimic la cate tampenii a cules de pe plaja, nisipul mancat si apa de mare bauta.
Voi mai aveti un pic si plecati, daca retin bine. Vacanta placuta si mult soare, sa nu aveti zile ploioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

buna! multumesc pt raspuns in legatura cu dr ortoped. am vazut ca ati povestit despre concedii alaturi de puiuti... am fost si noi la mare... a fost frumos, dar obositor. ne-am intors acasa cu o sacosa de pietre si scoici rupte pe care le-a cules denisa-cea mare(4 ani) pt mine. si cand am vrut sa arunc o parte din ele, mi-a spus f suparata ca le-a cules pt mine, cum sa le arunc... si le-am facut loc in balconul superaglomerat! asa ca daca vrea cineva pietre sau pietroaie vi le arunc de la balcon cand nu e ea atenta!!!
cu cea mica a fost mai greu... am alergat toata plaja dupa ea, nu statea intr-un loc mai mult de 2-3 minute. marea a atras-o doar in ultimele 2 zile, dar a intrat doar cu piciorusele, in schimb a fost f folositoare piscina gonflabila. bineinteles ca a gustat nisipul, a gustat si din scoici, daca mai stateam sigur trecea si la alge!
pupici!

diana si denisa
http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Fetele care sunteti gravide, ati auzit de recoltarea celulelor stem din cordonul ombilical si depozitarea lor intr-o banca de sange? A fost o emisiune super interesanta in leg cu asta si am o prietena care tb sa nasca in septembrie si a incheiat un asemenea contract.
Stiti amanunte?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Ionika, mi se pare ca Monica Columbeanu a facut asa ceva, mi-a zis mama parca la un moment dar, sper sa nu zic o prostie...oricum, de mare ajutor nu iti este informatia...

Adi, bine ai revenit, frumos traseu. Am fost si eu cu ai mei in '78 pe o ruta foarte asemanatoare, insa nua mai fost timp pentru bucla prin Maramures.Am fost insa in plus fata de voi pe la Hateg, in Retezat, la Horezu, Biserica Densus, pe Valea Oltului si prin Sibiu. Sper sa pot si eu duce fetele odata intr-o astfel de excursie. A noastra a durat aproape o luna, a fost misto si nu asa obositor ca la voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

buna seara fetele!

vin cu o rugaminte la voi ca de obicei daca cumva stiti sau ati auzit pe undeva am nevoie de o femeie pentru curatenie acasa...o menajera sau cum s-o numi doar o zi pe saptamana as avea nevoie si anume sambata

daca cumva stiti pe cineva sau auziti din intamplare va raman recunoscatoare daca imi dati un pm sa-mi ziceti si mie

platesc bine

adriana bine ai revenit din concediu,ma bucur ca a fost frumos si palpitant(mi-a sarit inima din piept citind postarea ta cand ziceai ca a alunecat catalina)...poate ne vedem daca v-ati intors



Mergi la inceput