Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Am facut un folder special in mailul comun pentru numerele de telefon.
Nu am stiut cum sa fac o lista care sa poata fi editata, dar daca cineva se pricepe mai bine,poate o face mai usor de accesat.

27+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Pussi, esti foarte draguta si eleganta. Si fetitele o sa fie la fel!

Noi am fost la analize azi. Si cred ca mai fac un set de analize miercuri. Reiau partial analizele de la inceput...
Momentan ma simt foarte bine, imi e foarte frica de ce va urma... ma refer la un eventual dezechilibru hormonal. Dar cu putin noroc va fi la fel ca in trim II.

Poate sa-mi schimbe cineva DPN cu 02.11.2007? Abuzez de iconita asta:



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna burtici!am fost azi dimineata sa repetam proba o´´sullivan ca v-am zis ca eram tare ingrijorata ca mi-au zis ca mi-a iesit zahar cam mult.mi-a iesit 158 si limita e 140 dupa supraincarcarea cu glucoza,eu zic totusi ca nu e chiar asa de mult peste,dar daca nenea dr a considerat ca trebuie repetata..acum speram sa fie mai bine.si de infectia urinara se pare ca am scapat,insa se pare ca problemele se tin de capul meu.azi-noapte la 2 am zis ca mor in casa,nici nu va imaginati prin ce am trecut,ne-au intrat hotii in casa,noi fiind in casa la 2 noapte,au intrat prin balconul de la bucatarie,nu mi-au furat decat un papagal din ala mare mare si frumos care vorbeste,care era pe balcon,l-au luat cu tot cu colivie.erau 4 si au sarit tot pe balcon,au sarit adica au coborat pe o scara pe care si-au pus-o ei pe perete.doamne am crezut ca mor de frica,daca ma trezeam si dadeam de ei in casa,chiar atunci,sau daca veneau peste noi in camera.in plus am avut si niste dureri de burta care m-au speriat si ele.bine macar ca a fost doar atat.

28+ cu si


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Irina...imi pare rau ca ai patzit asa o grozavie urata.....offf...

Fetelor stiti cumva ce fel de supozitoare avem voie in sarcina sa folosim pt durere-rana cred la poponeatza cand fac stiti voi ce...treaba mare...?!

25+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai Irina, nu-mi vine sa cred ce faza cu hotii. Imi pare rau ca ti-au furat papagalul. Nu-mi vine sa cred. Ma bucur ca nu s-a intamplat nimic grav. Doamne fereste sa fi dat nas in nas cu ei. Linisteste-te si multumeste-i lui Dumnezeu ca nu s-a intamplat nimic grav.
Fetelor, super ideea cu numerele de telefon. Trebuie sa stim una de cealalata atunci cand ne apropiem sa nastem.
Eu azi am exersat putin din meseria de mama. O nepotica de-a sotului meu sta la noi o saptamana. Are aproape 6 ani si este f f f cuminte. Singura ei problema e ca nu mananca, insa eu am reusit sa o fac sa manance de 2 ori azi. Am scos-o si in parc, am spalat-o. Acum e la somnic. E tare frumos sa fii mama si mai ales cu un copil asa cuminte. Nici nu-i simt prezenta prin casa. Se joaca cu niste jucarii de plus de la mine si se uita la desene f mult. Maine vreau sa-i fac program de colorat, citit povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

darleena,eu am pus la Addresses,langa mail,asa ne putem pune si adresa de mail+tel si nikname,ca sa ne aducem aminte care suntem,e o idee buna oricum ,ca sincer dupa ce nastem nici atat nu o sa mai avem timp de iesit in grupuri afara,asa ca tot intre noi o sa ramanem,ca sa ne mai spunem ofurile sau bucuriile!!
irina,cred ca ati tras o sperietura azi noapte,bine ca ati scapat usor,pacat de papagal,saracul ...,habar nu are ce se intampla cu el acum..,imi pare rau!
Dar hai sa va dau o idee ,ca sa va fac sa radeti,in cayul in care cineva va incearca usa noaptea si sunteti singurele,agatati-va o tigaie langa usa...si cand forteaza usa ,banggg dati una la usa cu tigaia,sa vezi ce super o sa va simtiti...,dupa aceea ,o ia ala la goana de nu-i mai trebuie nimic...!!

26+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

da fetelor ne-am speriat,acum mie mi-a trecut dar tot nu-mi vine sa cred la urma urmei ce prostie sa intrii in casa omului sa furi un papagal.erika buna ideea cu tigaia,numai ca eu stau la etajul 1 si mi-au intrat pe balcon.

28+ cu si


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, am intrat si eu pe email-ul comun si v-am vazut pozele. Sunteti tare frumoase. Am trimis si eu cateva poze cu mine de la nunta, ca sa ma vedeti cum aratam si fara burtica. Ar fi tare frumos sa ne intalnim intr-o zi. Stiu ca este imposibil sa ne vedem toate (pt ca nu suntem toate din acelasi oras). Cred ca ne-ar trebui o zi intreaga si tot nu ne-am satura de palavragit. Va dati seama, o adunatura de burticoase. Ce show ar fi si ce vanzare ar face localul respectiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Salutari la burtici de mamici si bebici!
Irino,imi pare rau de experienta avut...sper sa fii ok si tu,si .
Loub,m-ai facut sa rad cu lacrimi pe ziua de azi...
Pussi,sa inteleg ca amandoua traim pe picior mare???Si eu purtam tot 39-40,acum imi iau 41 1/2,dar nu inteleg ce se intampla,ca de umflat nu ma umflu...Simt ca mi se dilata picioarele...Sunt trista ca si eu am o nunta pe 16 sept si am cu ce ma imbraca,dar nu am cu ce ma incalta,incep sa-i curtez adidasii sotzului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebika spune:

helo fetelor ce mai faceti?
eu ma simt groaznic de sambata seara am niste dureri groaznice in partea de jos lateral stanga,am fost la eo a zis ca bb e ok doar ca sta acolo cu capul si ma apaa f tare ca radiaza durerea pana in genunchiul stang
daca poate cineva sa imi trimita si mie adresa si parola de la mailul comun
multi pupici la toate

poze nunta si cu bb
vine bb
ADRIANA 19+ cu LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput