Mamici de septembrie-octombrie (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

la care Mall va intalniti?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Vitan.

Sim 36+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata, burtici!
Andriesule, bine ai revenit!

Noi am dormit mai bine azi noapte, cred ca incep sa ma obisnuiesc cu durerile din sold, iar unica arsura care m-a apucat pe la 2 mi s-a parut floare la ureche, desi m-a trezit din somn ca ma inecam si nu mai puteam respira, i-am venit de hac dupa stat si dormit o ora in fund in living pe canapea. Off mama.
Am uitat sa va spun ca ieri, am descoperit cu stupoare, ca nivelul meu de anticorpi pentru rubeola este la limita. Noroc ca ne-a spus dr la care am mers ptr micsorarea programului de lucru. Femeia a zis asa: ca e la limita, dar e ok ptr sarcina asta, insa daca mai vreau copii, dupa ce termin cu alaptarea, trebuie sa merg la ei sa-mi faca vaccin. Si cand ma gandesc ca in vara, finutza mea a facut rubeola, exact a doua zi dupa ce dormisem la ea. Noaptea a facut febra si a fost agitata, n-am dormit mai deloc nici eu nici maica-sa ca nu intelegeam de la ce este, iar a doua zi cand a venit dr, a zis ca face rubeola si pana seara era plina de bubitze. Iar eu stateam linistita ca moasa mi-a zis ca e ok cu rubeola, ca am anticorpi.
Nu mai zic nimic. AM avut noroc.


Nana, 34+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Luy asteptam poze neaparat!!
Bai vin si yo la Mall...pai doar voi ingetata.Ma teleghidez pan' acolo...destepti japonezii astia...da' uite ca nu ii duce capu' sa faca o teleportare ceva...offf
Ma uitasi pe lista cu zilele de nastere si realizez ca sunt mezina pe aiciMajoritatea de la 25 in sus...

Gata munca,pana joi am avcanta.Yuhuuu!!!In seara asta mergem sa mancam cu firma in oras.Maine al meu pleca in alt oras cu munca,eu sper sa ajung la mare putin cu sor'mea.
Luni e un spectacol superb de artificii in alt oras,la distanta de cateva ore.Daca merg cu trenul rapid,in maxim o ora sunt acolo...toata lumea e sceptica si-mi spune sa ma mai gandesc cu mersul pan' acolo.Insa eu nu consider ca ar fi asa mari probleme,voi ce credeti?Ar trebui sa stau in banca mea?
Gata am fugit!


Sabina Y. 34+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

fetelor,

eu nu mai vin la inghetata
pe langa durerea de cap, m-a luat o stare de lesin, de calduri cu transpiratii...nu stiu ce naiba am... oare oi avea o cadere de calciu ?


Tomitza 35+ Natalia Ioana
MAI SUNT maxim 5 SAPTAMANI !!!

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

neatza
am fost la control miercuri si mi-a zis dr ca am colul f scurt si crede ca in cateva zile imi va cadea dopul dak nu stau linistita la pat
asa ca....de 2 zile stau ca huhurezu in pat ... nasol
dar bebelina tre s amai stea macar 3 sapt
am avut si dureri pe sub burtik si niste intepaturi dar au trecut cu no spa rapid
acu ce o fi o sa vedem
la eco bb la 33 sapt si 5 zile avea 2.300 kg si in rest e ff sanatoasa ....si dornik sa iasa ...e grabita ca maik sa

33+
o asteptam pe bebita
http://bd.lilypie.com/fHPZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna fetelor!
Raportez si eu un somn mai bun azi noapte si trezirea pe la 11 plus un carcel dureros la piciorul stang,cu toate ca am luat calciu..
Am avut de gand sa merg azi pe la starea civila,sa intreb de livretul de familie,caci nu l-am primit nici noi,dar acum e prea tarziu.Ramane pe saptamana viitoare;la fel si cu titrarea de anticorpi pt. rh,de care mi-e groaza rau..ca nu-mi gasesc alea venele..
Tomasa,Mandarinutza felicitari pt. vestile bune!
Nana ce bine ca o sa ai un program mai scurt si mai mult timp pt. tine!
Andries bine ai revenit!cum sa te uitam?
Gabriela spor la cumparaturi!tot pt. Sara?
Alinus ce-i cu valvele alea,ca eu n-am auzit de ele?

Dana +31s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Bee, disperati erau si finii mei cand au venit la spital.
Prima data m-au gasit in perfuzie, tocmai trageam o repriza de bocet, simteam ca bebe aluneca, era jos-jos, asitenta tot spunea sa stau pe spate cu picioarele incrucisate, mai ca nu tzipa la mine, si sotul aproape ca plangea si el.
Au venit zilnic la mine si m-au incurajat mereu. Fina mi-a spus ca a vorbit cu sora ei sa o cunune, in caz ca sunt probleme. Doamne fereste de asa ceva, si inainte si dupa! Nu vreau decat sa rezist la biserica, acolo e de fapt momentul cel mai important.

Tomasa, sa-ti fie de bine nashico! Si noi tot pe 18.
Fin sau fina? Orice ar fi, iti doresc sa-ti traiasca, sa fie sanatos, voios, da' si norocos! Si daca zici ca ai tinuta rosie, norocul e garantat!
Bravos pt grasunica de Maria! Sunt convinsa ca e tare lunguta si osoasa. Mamaaaaaaaa, ce manechin o sa iasa!

Roxana, frumoasa data de 10, dar nici alea dupa 15 nu-s urate.
Tatic de bb Iulius e nascut pe 10 iulie. DPN meu e 10-11 oct, si m-a pus sa-i promit ca nu-l fac mai repede de 10 oct. Sper sa nu fie 'harnic' mnealui, ca destul ma osandesc eu la pat.

Sa aveti spor la papat inghetata. Sa papati o cupa cu pepene galben si pt mine!

Alinus 31s cu Iulius
Uuuuf, cat mai e!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomitza, stai cumintica in pat. Nu stiu de la ce e, manifestarile seamana cu o cadere de calciu, dar cine stie?
Danielaradu, stai si tu in varful patului cat e nevoie. Hai ca mai e putin. Nu ti-a zis cat de scurt e colul?
Gata, ma duc si eu sa fac un si dupa aia ma pregatesc si eu de inghetata

Sim 36+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Tomitza, stai intinsa in pat si nu te mai agita! Sigur o sa-ti treaca starea. Doamne fereste de cadere de calciu ca astea sunt naspa.
Danutza, ma bucur ptr jumatatea de norma ca o sa ajung acasa si o sa bag la somn. Ca asa ma paleste somnul, pe la 13-14. Numai bine cat sa ajung acasa.

Am mari emotii ca, Lunita mea scumpa si draga de la mamici de iulie-august, a plecat la spital sa nasca. Lunito, ma gandesc la tine, sa ai un travaliu scurt si o nastere usoara, iar rasturnica sa vina cu bine pe lume! Pupicei.


Nana, 34+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput