Bb de 3 luni cu probleme neurologice

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Sa fii sanatoasa si sper ca nepotelului sa-i fie bine in grija doctoritei Sandru. Daria este in grija ei de 4 ani si noi nu avem nimic rau sa-i reprosam acestui medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Si Daria a avut probleme asemanatoare nepotelului meu? Cum a evoluat problema medicala, ce tratament a urmat si mai urmeaza?

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Akella, am vazut care a fost problema voastra medicala. N-am putut citi mare lucru pt ca nu se vede bine insa imi pot da seama ca ati trecut prin clipe de extaz si agonie. Stiu ce inseamna un copil cu nevoi speciale. Toata admiratia pentru voi.

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Off topic: Roxana, povestea Dariei se afla in jurnal (blog); la mine se vede cu aceeasi marime de caracter/litera ca si la restul postarilor pe forum... Tu unde ai citit despre fii-mea de zici ca nu se vede?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Articolul din Revista Mami, de pe Webshots.

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Am inteles acum. Ala e articolul scanat. Cum spuneam, daca ai timp si chef, poti gasi povestea Dariei in jurnalul de pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elka spune:

O felicit pe Akella pentru caracterizarea facuta dnei dr Magureanu. Sunt in totalitate de acord. Ma bucur ca am lipsit 2 zile si nu a trebuit sa spun cu cuvintele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugeniu spune:

si eu sunt mama unui baietel de 7 ani diagnosticat cu epilepsie focala stanga tetrapareza flasca frusta si retard psihi sever si el la 7 luni a inceput sa faca crize a fost diagnosticat cu sindrom west aq urmat tratament cu topamax 75mg. pe zi si 7 doze de synachten injectabil dupa 3 saptamani au stagnat crizele timp de 6 ani nu a mai facut crize pana in noiembrie 2006 cand au reaparut crizele ia dat sa mai ia orfiril si lamictal dar tot face crize si noi am vrea sa gasim ceva ,incercam la clinica din china poate reusim ceva DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

Georgiana, ce fel de crize a facut micutul tau?
Cele de acum sunt la fel ca in trecut? Nu si-au schimbat forma?
Fetita mea care are 5 luni si jumatate, a facut o cura de 21 zile cu synachten, crizele si-au schimbat progresiv forma dar nu au disparut in totalitate. Nu cedeaza nici in urma tratamentului : depakine, lamictal, topamax, rivotril, tanakan, ederen, vit B complex.
Zilnic face 4-5 episoade cu 8-9 crize mici. Initial Npi a spus ca ar fi sindrom West dupa care epilepsie datorata hemoragiei cerebrale de la nastere. Eu nu stiu ce sa mai cred, simt ca mor cu fiecare criza a fetitei...
Dca aflati ceve despre tratament sau interventie chirurgicala in China spuneti-ne si noua.
Tinem legatura.

O mamica disperata!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugeniu spune:

crizele nu mai sunt ca cele de la 7 luni acum le face pe partea stanga intoarce capul si globi oculari pe stanga si ramane inconstient de la un minut pana la un sfert de ora si trebuie sai bag diazepan desitin si eu de 10 luni de cand face iar mam obisnuit le astept ,el le face dupa ce adoarme in timp de 10-15 minute ,dar tot imi este frica nu stiu de ce .noi suntem la dr. craiu de la spitalul 9 si cand a inceput sa faca crize dupa 6 ani ma intrebau pe mine de ce ? daca stiam nu ma mai duceam la ei iama facut si R.M.N nu prea ma lamurit ce este pe el ,dar nu stiu unde sa ma mai duc sal mai citeasca cineva ,ce spun ei este ca ar lipsi o pielita de pe creier dar nu stiu ce sa cred


Mergi la inceput