Vitamine, minerale, 6 ani, ce le dati?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihmir spune:

Buna ziua dragi mamici.Eu in fiecare zi dau copilului meu sucuri naturale din fructe si legume altrnativ intro zi fruct in alta leguma si ceai din macese.Noi trebuie sa mergem saptamana aceasta la medicul de familie(dr.Curteanu)sa vedem daca trebuie sa luam si ceva de imunitate pentru ca in curand vom merge la scoala si trebuie sa nu avem probleme cu sanatatea, sa nu absentam!Cred ca copil are nevoie de multe fructe si legume si o alimentatie cat mai sanatoasa si nu apar probleme.MULTA SANATATE TUTUROR COPILASILOR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Si eu sunt de parere ca in ziua de azi putem sa asiguram copiilor nostrii un regim alimentar si de viata corespunzator fara sa fie nevoie de suplimente alimentare decat in cazurile documentate si la indicatiile unui medic bun.

Eu folosesc doar Oscilococinum in situatiile in care mi se pare ca e pe cale sa se raceasca sau a venit in contact cu cineva racit si sunt foarte multumita de efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Dar ce te faci, cand desi tu incerci sa-l faci sa manance cat mai sanatos, iar copilul nu vrea sa manace legume?
Acesta-i cazul nostru. Ana are 9 ani si in afara de rosii si ardei nu mananca nici o alta leguma. Am incercat si cu binele si cu raul(a se intelege a a obliga) si nu a mers. Asa ca ,in acest moment am renuntat. Medicul pediatru stie problema noastra, si i-a prescris Pikovit Forte si calciu 10 zile/luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsuta spune:

Eu ii dau Minimartieni in lunile cu R si de anul asta ii dau si Ursuleti (echinaceea) pt intarirea sistemului imunitar. Fiind in colectivitate raceste foarte des. Sa vedem daca acesti Ursuleti vor da rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

eu ii dau mereu in lunile reci si mai ales cand merge la camin, Rybomunil sau bronchovaxom, ii mai dau uneroi minimartieni sau vitamina C.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput