Mamici de ianuarie-februarie 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Docdecap ce tare esti (cu kalos-ul)
Multumesc mult!!! Ma rog sa vin cu vesti bune si cu un carucior !

A venit Bebica!!!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetelor, cu greutatea mie-mi place ca am intrat pe link-ul de pe prima pagina (asta a noastra), si te pune acolo sa dai inaltime, greutate inainte si luna, si mi-a dat ceva de genul intre 65 si ceva si 66 si ceva... Va dati seama ca a crescut pipota in mine, ca azi-dimineata aveam 63 si un pic

ma uitam si eu la carucioare, si cand ma uit ca greutatea lor e pe la 10-11 kg ma ia cu ameteli, eu stau la etajul 3 si nu avem lift . fitness la greu!! Abia in ultimele saptamani am reusit sa urc scarile fara sa gafai sau sa ma impotmolesc inainte de etajul 2.. eh, o sa vedem.

Monica 18+


Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena78 spune:

buna zuzulici,
sa avem un capitol nou cu multe multe bucurii.
dana viomultumesc pt raspuns
iulia 82 deasemeni iti multumesc si tie pt sfaturi.
Va pup si va doresc bebei sanatosi si o zi cat mai relaxanta!
12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

despre carucioare...cu Ozi am avut cel mai ieftin si urat carutz...imi era asa ciuda ca fetita mea frumoasa sta intr-un asa carucior hidos...sotul meu nu a vrut sa dea prea multe parale pe el...cand am zis da pt bb2 i-am spus ca vreau masina si carucior pierre cardin. Masina mi-a luat-o asa ca sper sa nu se zgarceasca tocmai la un biet carutz...Atat, vreau sa fie usor.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Luiza, Ioana,

Multumesc pt incurajari - am cam disperat ca n-o simt!
O sa incerc sa stau po parte, poate, poate.

Cat priveste chestia cu superstitiile, si eu sunt
Am hotarat: nici-o hainuta sau jucaria pana nu 'apare'.
O sa-i tot cumpar dupa nastere; iar pt ziua cea mare, ii cumpara mama.
Dar cred ca o sa cumparam patut, undeva prin luna a 8-a.



Roxana 18+

http://bd.lilypie.com/UDm4p3.png

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Fetelor, din "experienta" eu va zic sa testati bine inainte de a cumpara un carucior. Adica sa luati in calcul tot.

Eu una prefer sa fie cat mai mic, cat mai stabil, care sa ocupe cat mai putin spatiu si pliat si depliat...

Eu cum nu conduc, ca sa ma deplasez trebuie sa iau autobuz, tramvai, tren, mai stiu eu ce si cu unul cu trei roti nu as fi reusit nici sa pun o roata... dar sa-l mai ridic sa-l iau pe sus...

La fiu-meu am avut unul tip umbrela care se lasa complet la orizontala, de la BabyBus. Ca sa nu-i fie tare la spate avea o www.baby-walz.com/neu/SyEngine.php?Act=50173&Do=50062&pNummer=625396&a=1?_inPHP" target="_blank">chestie d'asta (nu stiu cum sa-i zic pe romaneste, dar pricepeti voi). Pe deasupra, in zilele umede sau cu vant un plastic de ploaie si l-am rezolvat.

Deocamdata eu sunt la orientari si daca gasesc un carucior care sa-mi placa o sa-l iau. Criteriile ramanand aceleasi.

Poate va ajuta.

Va pup!


Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:


Buna zuzici. am vazut ca mai am un pic si risc sa mi-o iau pe cocoasa pt ca nu am mai dat nici un semn de viata.
Din pacate cineva care a insemnat enorm de mult pt mine a plecat printre ingeri si am avut nevoie de ceva timp sa-mi revin.
In ceea ce priveste burtica totul e ok, ne simtim f. bine, bebeaca imi trage shuturi toata ziua si creste. la sf lunii mergem la echo morfofetala de trim II si vom vedea daca intre timp nu ne-a crescut o putzulica.
Pup la toata lumea si sper ca sunteti ok toate. Am de citit din urma nu gluma.

iunie 2006
GUGU 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gugu sincere condoleante

Imi pare bine insa ca totul este ok cu tine si cu gugulina mica insa preferam sa te stiu in vacanta si nu trista acasa

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bb 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

AZi schimbam prefixul. Facem 20 de saptamani si am ajuns la jumatatea dumului. Uraaaaaaa!!! Doamne ajuta sa parcurgem si restul cu bine.

iunie 2006
GUGU 20+

Mergi la inceput