Doctori in Sibiu?? Nasterea in Sibiu?

Doctori in Sibiu?? Nasterea in Sibiu? | Autor: IonescuCris

Link direct la acest mesaj

Acesta este cu siguranta un subiect foarte mult discutat. Dar totusi cine doreste sa ne ofere noua cele care suntem proaspete gravide si de ce nu celor care doresc sa ramana gravide, informatii despre acest subiect.
Asteptam cu nerabdare orice informatie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna,

si eu sunt din sibiu.o sa nasc in sibiu peste aproximativ 2 sapt.
daca te pot ajuta cu ceva astept intrebarile tale.

In aceste 9 luni de sarcina am trecut pe la ceva doctori in sb si pot sa-ti impartasesc parerea si experienta mea.
slava Domnului ca am gasit in sfarsit omul potrivit.


AFIBEBE36+Cristian Nicolae

AMR 13 ZILE

SI VINE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

La ce doctor te referi,afibebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

draga mea prima oara am fost la dr Coracioni insa sincer am fost dezamagita de ea.

apoi la dr Balasoiu care e un dr super insa din pricina unui accident pe care l-a avut acum o luna nu pot sa nasc cu el.asa ca mi-am cautat un altul.am ajuns la dr Chicea si sincer sunt super incantata.


AFIBEBE36+Cristian Nicolae

AMR 11 ZILE

SI VINE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Stiam de Coracioni ca e ok.Poate ai prins-o intr-o faza proasta,parca ea e cea careia i-a murit un copil...Iar Chicea,da,e renumit.Iti doresc nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

RALUK31 eu nu m-as mai duce la coracioni nici batuta.
de la inceput s-a purtat ft urat.

e draguta la consultatie insa in momentul cand am inceput sa dicut cu ea de nastere si de probleme serioase te repede unu doi.

de chicea sunt super incantata.


AFIBEBE36+Cristian Nicolae

AMR 10 ZILE

SI VINE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

salutare. dr. Chicea e un medic priceput si atent. cred ca din cauza asta e si foarte cautat.

ENI 26+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_danyela spune:

Fetelor eu stau la 50 km de sibiu , si eu am nascut acum 5 luni dar la mures nici nu am vrut sa aud de maternitatea din sibiu.O buna prietena de-a mea a nascut acum un an jumatate in sb si i-a murit copilul in timpul travaliului din cauza dezinteresului medicilor si a personalului medical , nici macar nu au monitorizat-o de cand a intrat in travaliu , doar au constatat ca bebe a murit dupa ce nu l-a mai simtit ca misca .Iar dr la care mergea era chiar Chicea. Nu vreau sa generalizez dar pe mine m-a lecuit de sibiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

dan-daniela prietena ta mergea regulat la dr chicea si nu a asistat-o la nastere? cum s-a intamplat?
la mures cum a fost?

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_danyela spune:

Era doctorul ei , mergea regulat , dar o chema de regula in spital cand era el de garda si atunci era plin de lume si-i acorda putina atentie. Iar in spital nici macar nu i-au ascultat BCF-urile, dr a fost sunat ca a inceput travaliul dar a venit foarte tarziu si doar a constatat decesul copilului. Intentia mea nu e de a improsca cu noroi un dr. ci pur si simplu relatez un caz in ceea ce-l priveste pe dansul si nu generalizez. Iar despre mures nu am decat cuvinte de lauda si despre spital si despre medici. Eu am fost internata 10 zile la etajul de nasteri inainte sa nasc si am vazut zeci de nasteri, nu conta ca e tigan , roman , etc, moasele si asistentele sunt exemplare .Dr. la care am fost e Kiss Szilard , o minune de om, venea de acasa in fiecare zi sa vada de mine, a fost de nota 100.

Mergi la inceput