litere de mana

litere de mana | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

are cineva literele de mana scrise sa vad si eu cum se scriu... am uitat literele de mana si vreau sa fac o plansa cu ele si nu le mai stiu scrie .

Poate cineva cu abecedar le poate scana, sau poza si sa le faca disponibile... as aprecia mult ...


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Eu am luat de aici, e drept ca sunt pentru alfabetul francez dar se pot folosi si de noi, vorbitori de limba romana:
http://www.coloriez.com/eveil/colorilettres.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc mult.. dar literele mari nu le gasesc acolo, ce e drept nu stiu deloc fr

le-am gasit si eu undeva, dar nu sunt scrise cum le scriem noi,,, adica nu toate literele sunt sc cum le stim noi... iti dau maine link spre ele, ca pic de somn acuma



quote:
Originally posted by Tonia Antonia

Eu am luat de aici, e drept ca sunt pentru alfabetul francez dar se pot folosi si de noi, vorbitori de limba romana:
http://www.coloriez.com/eveil/colorilettres.php



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Gabbriela,
Acum am citit mesajul tau. Daca vrei le scanez eu din abecedarul fi-mii sau o pun pe ea sa le faca si ti le trimit pe mail. .jpg sau ceva asemanator.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc mult de oefrta, am rezolvat deja...


quote:
Originally posted by viviana

Gabbriela,
Acum am citit mesajul tau. Daca vrei le scanez eu din abecedarul fi-mii sau o pun pe ea sa le faca si ti le trimit pe mail. .jpg sau ceva asemanator.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Si eu am cautat. Acuma. Se pare ca subiectul va fi actual in fiecare an
Am gasit ceva litere la adresa http://www.anidescoala.ro/Scoala/Abecedar.htm

Va rog, daca gasiti sau aveti ceva mai frumos, dati-mi si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Gabbriela eu am cumparat un abecedar din Romania cand am fost in vizita acolo, pe tine cred ca nu te prea ajuta, dar poate mai citeste vreo fata din EU si gaseste sfatul interesant.


eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput