FIV 128

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

Draga MRLmi s-a rupt inima cand am citit mesajele de la tine. Imi pare tare rau pentru tine. Dar, cu Dumnezeu inainte.

Thea tie iti doresc sa fiti sanatosi, si tu si bebelusii tai, si sa va bucurati de aia mici in fericire. Tare fericit trebuie sa fii sa ajungi sa-ti tii copilul in brate dupa ce te chinui atat!

Eu am fost astazi la Medsana sa-mi fac testul de sarcina, sunt in ziua 10 de la ET si dupa ce ca costa o caruta de bani, 560000 lei, rezultatul il iau abia maine seara de cred ca o sa mor pana atunci.
Intre timp sunt foarte balonata si ma cam doare si stomacul. De azi am inceput serviciul si stau numai pe scaun si probabil ca asta mic nu se simte foarte bine.

Fetele care au reusit la FIV, pana ati facut analiza ati avut vreun simptom, ceva specific? Stiam ca sanii se intareasc si ca dor dar la mine nu sunt tari si nici nu ma dor. Cred ca stomacul ma doare de la stres ca de sambata de cand m-am hotarat sa fac azi analiza ma tot perpelesc, mi-e frica de un rezultat negativ.

Va pup pe toate si sper sa vin cu vesti bune maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

MRL, imi pare tare rau!

Cellu 16+ George (Gheorghe, Gheo, "Jiji" )
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Felicia
Eu am fost astazi la Medsana sa-mi fac testul de sarcina, sunt in ziua 10 de la ET si dupa ce ca costa o caruta de bani, 560000 lei, rezultatul il iau abia maine seara de cred ca o sa mor pana atunci.
Intre timp sunt foarte balonata si ma cam doare si stomacul. De azi am inceput serviciul si stau numai pe scaun si probabil ca asta mic nu se simte foarte bine.

Fetele care au reusit la FIV, pana ati facut analiza ati avut vreun simptom, ceva specific? Stiam ca sanii se intareasc si ca dor dar la mine nu sunt tari si nici nu ma dor. Cred ca stomacul ma doare de la stres ca de sambata de cand m-am hotarat sa fac azi analiza ma tot perpelesc, mi-e frica de un rezultat negativ.

Va pup pe toate si sper sa vin cu vesti bune maine.



Bafta multa1 si maine sa te vad !
Eu am avut simptome, dar la mine se putea sa fei mai accentuate fiind 2! Dunga neagra pe burtica( altele nu au nici cand nasc), acid la stomac seara( nu toata lumae are), ragaituri .. si TB peste 37,3!



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

ANA-P, La multi ani! (cu intarziere) cadoul tau sa fie un FIV cu BB(ii)!
VALERIA, MARRINA
FELICIA, tinem pumnii !
Simptomele sunt relative, difera. Ai grija cu balonatul si odihneste-te mult. Bafta!
DREAM, octombrie atunci!
PUSSI, eu cred ca si pe mine m-ai tras dupa tine la odisee
ZOUZOUNAKI, LILIANA FI, ANTOSIT ....toate fetele

Cellu 16+ George (Gheorghe, Gheo, "Jiji" )
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Galuscuta, cellu, MRL, multumesc pentru urari si incurajari, fetelor! Eu, desi uneori sunt "maestra" scenariilor (cum zice sotul meu), mi-am propus sa fiu optimista si mai ales am facut promisiuni solemne sa nu mai incep frazele cu: "dar daca...?" Am vorbit si cu d-na dr. si mi-a zis sa fac si estradiolul maine dimineata. Va tin la curent cu rezultatele mele de maine.

O seara placuta tuturor fetelor dragi!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VERET spune:

Marrina, Felicia, Valeria
ANA-P BAFTA SA FIE UN FIV CU REUSITA


VERET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

First Carmen si Thea felicitari pentru copilasi, sa creasca mari si sanatosi si sa va bucurati toata viata de ei!!!!!!!!!!!!

Pussi pentru vestile bune pe care ni le-ai dat. Sa fie si la tine la fel!!!!!!

Cellu sper sa fie octombrie. Acum sunt inca sub stare de shock....E ingrozitor...Am vazut ca ti-e teama. Sa nu-ti fie! O sa fie bine...Ai grija insa sa faci cu atentie echografiile alea...La o adica ca sa stai linistita poti face amnio...Eu am avut risc mai mare din cauza sangerarii dar si asa a fost totul in regula. Cu un dr bun nu cred ca mai e vorba de vreun risc...Daca vrei iti dau detalii pe PM ca sa nu supar fetele. Eu un fel de off topic... si bafta!!! sa fie bine.

Felicia eu zic ca balonarile si durerile de stomac sunt un semn bun. Bafta multa si sa vii cu vesti bune!!!!!!!!

Ana_P sa fie un FIV norocos.

toate fetele!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Dream sa dea DD sa nasc la teremne( peste 37 de sapt) niste fete sanatoase, destepte si frumoase si tie iti doresc exact la fel: ! Si poate nu-mi trimiti poze cu ele!
felicia trebuie sa vi cu vesti bune ca vezi ce la moda e sa nasti... si se goleste lista de



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Pussi asa sa dea DD si tie si mie! Promit sa trimit poze...!

Tocmai m-a sunat geneticianul. S-a confirmat SD care a iesit initial la testul FISH...Mi-a cerut sa ne intalnim ca sa discutam si pregatim un eventual PGD. A comparat si cariotipii nostri cu cei ai lui bebe si concluzia a fost asta: doar varsta poate fi de vina...Offfff...Nu pot sa cred asta...Riscul e mai mare intr-adevar la cei 35 de ani ai mei dar nu vreau sa cred ca asta este totul...



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

MRLimi pare tare,tare rau...
ana_p in primul rand LA MULTI ANIsa dea DD ca noul an sa-ti aduca bb mult dorit.Spune-mi te rog dr ti-a dat sa faci acum inainte de fiv fsh,lh,estradiol si progesteron?Pt ca de 3 z am inceput si eu AC si mi-am facut anal.astea inainte de a incepe AC pt ca dr meu a zis ca nu sunt semnificative dupa AC !!!
Iti doresc multa bafta
pupici tuturor

Mergi la inceput