Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata. Hehe, stiam eu ca o sa va bucurati de capitol nou, asa, de dimineata

26+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Roxana, nu te necaji, dupa cum te-am vazut eu in ultimele poze sunt sigura ca arati f bine ... numai ca nu mai e probabil cum erai tu obisnuita, subtirica, haine mulate etc ...
Si eu imi aleg haine acuma si ma apuca disperarea pt ca la cele mai multe constat ca nu mi se mai potrivesc pur si simplu, nu mai incap pe mine
Da lasa ca ne revenim noi dupa aia, sa vezi ce mamici sexy o sa fim in citeva luni dupa ce se naste bebe ;)


------------------------
Flory 25+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

da PUFU ai dreptate dar oricat as incerca sa fiu activa sa ma "zbat" pt ca stiu ca daca o zi doua cedez pe urma nu ma mai pot ridica ..ma simt neputincioasa ..din ce in ce mai grea ..azi-nopate ma intorceam foarte greu de pe o parte pe alta simteam ca trag un pietroi dupa mine pe bebe il simt din ce in ce mai greu..ma uitam si acum cand pun mana pe burtica deja il simt pe el..a devenit atat de tare..ca sa zic asa ..asa si el oscioare, e mare bebe si daca apas un pic pe burtica il simt si il iau in brate

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Roxana mai e putin...vreo 3 luni asa. Capul sus !!!
(Eu acum ma incurajam pe mine)

26+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna dimineata,

Pufu
, drum bun si vacanta placuta !

Mara, nu m-am suparat, ca stiu (din auzite) care sunt conditiile de la maternitatea din Buzau. Din fericire o sa nasc la Bucuresti, ca sa aiba odorul pretios cele mai bune conditii din start !

Calatoare , la multi ani !

Adalia, cand postezi in partea de sus sunt niste iconuri cu optiuni gen "edit" "reply with quote", "webpage" etc. Acolo apare si iconul PM daca ai optiunea activata.

24s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Te cred
Si eu am senzatia asta, si nu mai am pozitii comode, si am si pus 12 kg deja :(
Eu te admir ca faci cit de mult poti tu, sport, masaj, etc. si chiar daca poate crezi ca nu se simte mare lucru eu sunt convinsa ca o sa te ajute foarte mult :)
De acum inainte nu ne mai trebuie genti si posete, ne luam burticile in brate si in oras cu ele :))

------------------------
Flory 25+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUFU..sa sti ca mare dreptate ai cel putin geanta mea atrna greu ca este foarte mare (amintire din luna de miere din Venetia)....cred ca are juma de metru lungime..la greutate nu-ti mai spun ca al meu saracu cand ma vede cu geanta mi-o cara el si tot timpul ma cearta ca am si .."roaba" dupa mine..dar nu VREAU sa renunt la el..mi-o pun pe umar si la trap...fac si eu cat pot..desi am cam inceput sa trag de mine ...eu care credeam ca nu o sa cedez niciodata ..bine nici acum nu cedez..incerc macar ca tare mi-e urat sa nu ma mai pot ridica din pat..eu raportez 11-12 kg care mi se par o tona

ROXANA 28+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

Mihuta,, multumesc pt explicatia cu PMul

adalia 24+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Eu ma gindesc de multe ori ca de fapt este si o lectie in a invata sa ne pastram echilibrul si starea de multumire interioara chiar daca din punct de vedere fizic nu e cum eram noi obisnuite, pentru ca de fapt nu doar in asta consta feminitatea si frumusetea unei femei. E important sa ai grija de tine, sa te hranesti sanatos si sa fii eleganta si sexy, dar atunci cind de fapt in corpul nostru se intimpla asa un miracol ar trebui sa ne bucure pur si simplu ideea ca acolo este un copil, ceva ce ne-am dorit asa de mult si pe care doar noi, ca femei, avem privilegiul sa il obtinem ...
Asta imi suna si mie, fii linistita, ca si eu am momente de disperare apropo de cum arat ...

------------------------
Flory 25+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Pufu , eu nu ma mai simt eleganta si sexy, mai degraba elefanta si strumfy...

24s + Sophia

Mergi la inceput