Mamici de iulie-august 2007 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Simo, am citit povestea, frumoasa.

Ieri am iesit toti 4 la mall, am folosit platforma pentru carut sa le caram pe amindoua fetele cu acelasi mijloc de transport. A fost ok, ma asteptam la mai rau. Astazi e ziua sotului, asa ca diseara mergem in oras sa dea de baut la prieteni, si o iau si pe Smaranda. Iar miine o sa fim in formatie completa, vin si socrii, si tatal meu, si soacra soacrei; sper sa supravietuiesc programului asta incarcat.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

`neata
Safira, Burtika felicitari pt printesele voastre! Sa creasca mari si sanatoase si sa va aduca numai bucurii!
Andra ma bucur ca sunteti bine.
Luna ma enervezi rau cu rochitele. Eu nu gasesc asa de mici. Si toata lumea se mira ca vreau rochita pt nou nascut. Ca sa nu mai spun ca o vanzatoare mi-a explicat ca la botez sigur ii va veni cea aratata de ea. Pai eu vreau sa o imbrac in rochita cand iesim din spital! Pana la botez sper sa avem cateva purtate.
Simo acum citesc si povestea. Pupici lui Matei sa te lase sa recuperezi somnul.
Lia ramai mai mult la spitat sau te intorci acasa? Trebuie sa stim cand sa dam startul majoretelor.
Ioana "La multi ani!" pt sot. Sper sa va simtiti bine diseara. Si bafta maine cu rudele.


nico37+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Simo am citit povestea. Imi place cum povestesti. Si pare asa de usoara operatia. Eu nu stiu cum e la nasterea naturala dar credeam ca esti singura in sala ... adica doar cu personalul....


nico37+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata, mamici, burtici si bebici! Eu... tot nenascuta! Simo, am citit povestea si m-am emotionat rau de tot.!
Ioana, felicitari sotului tau! Cu trei fete minunate langa el, sigur va avea o aniversare de pomina!
Nico, habar n-am cum o sa fie cu spitalul. Daca nu nasc pana maine, merg iarasi la control si atunci decidem ce se intampla mai departe. Oricum, mi-am instruit sotul sa intre pe forum sa va anunte daca se intampla ceva palpitant. Nu de alta, dar isi facea cineva griji pentru celulita majoretelor!

LIA si domnita Miruna Demetra
DPN: 31 iulie-6 august si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Burtika,Safira sa va traiasca bebelusii si sa va umple viata de fericire.

Ioana sa-ti traiasca sotiorul si sa va bucurati impreuna de printese.


DOPUL poate fi si ca o scurgere apoasa maro-sangerie? Eu cu asa ceva m-am trezit si cu niste contractii zapacite. Zapacite pt ca sunt mai slabe in intensitate decat cele care le am deobicei noaptea dar sunt mai dese (nu regulate). Asa ca eu de la 5 defilez prin casa (acum e 7 la mine).




Timi
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

simo o frumoasa poveste cu hapy end.lasa bine ca ai trecut si ma bucur ca "matei stie ce face"
buna dimineatza!
ioana la multi ani sotului si sa aveti o zi frumoasa.
nico am si eu niste rochite bestiale la bulina,acum ii sunt bune si abia astept sa o imbrac in ele,inca nu am ajuns prin parc.eu le am din ungaria sau de la mama din italia.dar si in arad am vazut ff frumoase .
andra ma bucur ca nu a fost ceva grav.si ca ma mai intelege cineva si pe mine.azi noapte fomosta m-a supt la 2 ore sunt rupta in gura de somn....
ghinetz eu ies cu elisa afara si dimineatza si seara dar numai cu prietena suzeta.asta e .numai asa o mint sa nu inceapa sa urle cand o apuca foamea si mai am 10 m pana acasa.sper sa nu ma impusc mai tarziu...

alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Si uite asa m-am trezit eu de dimineata sa merg sa rezolv "banii" pentru cel mic si uite asa m-am intors fara sa rezolv nimic. Tante de la protectia sociala m-a anuntat ca nu e colega si ca pentru mamele care sunt deja in concediu de maternitate sunt alte proceduri pe care doar colega le stie. In plus cica sa ma preumblu si la Olari, la primarie si pe la Electroaparataj, ca am de recuperat 2 indemnizatii de anul trecut! Asa ca am lasat-o balta, suna azi sotul din nou sa le faca pe tantele astea cu ou si otet si mai incercam si saptamana viitoare. Cea mai tare a fost o tante care imi tot zicea sa completez o adeverinta de la servici si sa astept cele 43 de zile si eu tot insistam ca nu am ce completa ca eu sunt de aproximativ 2 ani acasa!

Promit ca dupa ce depun toate dosarele, o sa fac un email cu necesarul de acte si pe unde trebuie mers sa va fie de ajutor si voua!

Felicitari noilor mamici, Safira si Burtika, sa va traiasca fetele si sa fie frumoase si sanatoase!

Dodo creste pe zi ce trece, deja a capatat alta alura si ma suge la fix 3 ore si uite asa am ajuns si eu la 8 mese. Partea mai nasoala ca nu prea apuc sa dorm decat asa pe fuga si cand ma trezesc zici ca sunt anesteziata! Partea buna e ca visez la greu deci imi descarc creierul si ma destind!

Astept weekendul sa trag o fuga pana la Debenhams sa ma invart de niste lucrusoare ca pana acum nu ma lasa gabaritul! Am pus un kil inapoi dar daca nu mananc constant si dupa supturi nici nu fac tzoance! Si chiar daca nu as vrea sa mananc, ma simt asa de infometata ca dau iama in checuletze si alte dulcegarii!

Bafta multa fetelor care nasc!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Neata!
Simo e tare frumoasa povestea ta!!! Bine ca a-ti iesit repede din spital si poti sa te bucuri linistita de comoara ta!! Mi_a placut faza cu cand a supt am simtit ca iese din spate... si eu ma tot intreb ce senzatii o sa am la supt
Timi daca sunt contractiile bune mult curaj si multa bafta! Sa nasti usor un bebe frumos si sanatos!
Ioana la multi ani pentru sotul tau, sa fie sanatos si sa se bucure de cele trei fete!
Nico si eu caut o rochita draguta pentru iesirea din maternitate!! Am deja ceva ce ar merge dar am primit_o si as vrea ca rochita de la iesirea din maternitate sa i_o fii cumparat EU! Poate gasesc ceva weekendul asta!
Ce m_am enervat aseara ca mi s-a stricat masina de spalat! Chair cand aveam o tona de lucruri ce asteptau sa fie spalate ! Si nici nu se mai poate repara ca mi_a spus expertul (sotul) ca s-a stricat motorul! Partea buna e ca am comandat alta mai buna care are si uscator integrat (asa scap de doua masinarii separate!), partea proasta e ca abia miercuri pot o livreaza Adica pana atunci spalat de mana..la rau daca se poate!

MADA 36+, cu Emily

www.flickr.com/photos/9364421@N06/?saved=1" target="_blank">Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Multumesc MADA pe de o parte mi se pare ca incep sa fie ceva mai regulate iar pe de alta parte nici eu nu ma mai cred ca de 3 nopti tot am convingerea ca nasc si tot nimic.
De duminica mi-a expirat termenul....
Da in dimineata asta sunt mai defecta decat alta data,am dureri si dupa 7, curg pe toate partile si un san a curs (ceea ce nu mi s-a mai intamplat) si dopul(daca asta e dopul)

Timi
cu termen de valabilitate expirat ( 40+ )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Timi, bafta multa! Sa fie intr-un ceas bun si sa ne vii pe forum cu bebe in bratze!

Noi cica de sambata incolo intram in perioada de gratie. Vedem ce se mai intampla. Inca nu "picur" pe nicaieri, deci va mai dura un pic.

LIA si domnita Miruna Demetra
DPN: 31 iulie-6 august si apoi...

Mergi la inceput