Gravidute&mamici de Timisoara (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

alexi chiar ma bucur ca esti ok si tu si fetita ... noi deja ne alarmasem aici pe forum ca nu te mai vedeam.
Remaliss nu mai dai nici un semn de viata .esti bine?de fapt sunteti bine?
Eu nu stiu ce am ca de aproape o saptamana tot dorm ca in primele luni de sarcina .azi am dormit pe la amiaza ca am reusit sa stau treaza pana la ora asta ca in vreo 3 zile am adormit tot pe la 8-9. si bebe nu are treaba, se misc acolo in casuta lui parca toata ziua e intr-un dans.

Ank 28

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Alexi, bine ai revenit. Mai putin si iti faceam galerie ptr nastere. Pana in 11 nu mai e mult si bb e deja mare. Iti tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune Remaliss, sper din suflet ca sunteti ok. . Ank, dormi cat iti vine, daca poti. O sa-ti prinda bine sa-ti incarci bateriile . Eu, dupa cum se vede, sufar de insomnie si bantui toata noaptea pe net.

saptamana 39

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyclau spune:

Saluti fetele,
Alexi ma bucur ca sunteti bine amandoua!!!
Remaliss da-ne o veste buna!!! Ne cam tii pe jar!Sper din suflet sa reveniti 2 in 1 !
Eu simt ca innebunesc, nu am mai fost sa-l vad pe bebe de o luna si mai am de asteptat pana luni.... Mi se pare o vesnicie! Noroc ca toata ziua il vad prin burtica de parca ar vrea sa iese pe alte parti. Ma dispera ca nu mai pun pe mine nici macar 500 de grame, si stiu ca acum trebuie musai sa pun, dar ce sa fac ???? Ce as putea sa mananc sa ramana pe mine (pe bebe mai bine zis)??? Ma tot disper ca poate nu a luat in greutate, desi simt ca are fortza mai mare sa dea in mine.
Multi pusi la toate si abia astept sa ne vedem!

34+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiii
Alexi ma bucur ca sunteti ok amandoua! ce bine ca s-a ingrasat bebrlina!
ank asa sunt si eu de sambata.. visez numai somn si pat! Obosesc stand in picioare si pot sa dorm si 13-15 ore /zi!
happyclau nu stiu sa-ti spun cu luatul in greutate dar daca asta te streseaza baga si tu o pizza sau un hamburger! Ce vitamine iei?



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyclau spune:

Pussi, pizza bag, hamburger nu am mancat demult, dar sa nu-ti inchipui ca fac cura de slabire, dar din pacate nici nu pot sa mananc ca sparta (daca as putea as face-o, numai sa-i fie la bebe bine)!!!
Am luat Elevit o luna, astea mi le-a dat dr de familie, si luna asta incep sa iau Materna cu Seleniu , astea mi le-a dat Grigoras!
Nu mai am rabdare, pana luni mi se pare ca mai sunt vreo trei saptamani! Sper sa fie totul ok!

35+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Clau, nu te stresa cu greutatea. Bb isi ia oricum ce ii trebuie si creste in greutate, indiferent daca tu te ingrasi sau nu. Asa ca, mananca sanatos si o sa fie bine ptr bb.

saptamana 39

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

clau e totul ok, nu te mai stresa! Daca chiar ti se pare dubios ceva dute la clinica, le spui ca esti opacienta dr.-lui Grigoras si sa te consulte altcineva urgent!



PUSSI 21+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Am vorbit din nou cu dr, si de data asta mi-a raspuns clar la toate intrebarile. Concluzia : maine dimineatza la 9 sunt prezenta la maternitate, cu bagaj cu tot. Dupa controlul pe masa se hotaraste daca ma opereaza maine. M-au luat niste emotii...

saptamana 39

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Fetele, mai avem o mamicuta fericita !! Sorinatim a nascut azi o printesa frumoasa si sanatoasa !! I s-a rupt apa azi noapte si a facut cezariana la ora 11, cu anestezie totala. Sorina, felicitari din suflet si refacere rapida ! Bebelina Beatrice Anne-Marie a avut la nastere 2,800 kg. Beatrice, bine ai venit pe lume ! Sa dea DD sa fi sanatoasa !

saptamana 39

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Dragele mele, nu am scris pentru ca nu prea am vesti bune...Din pacate secretiile astea maronii se transforma usos usor in sangerari, dar inca nu in hemoragie in toata regula...Ati patit asa???Eu sunt disperata !!! Inca nu mi-am luat concediu medical (aici am gresit mult!!!), dar de luni stau acasa ca asa nu se mai poate!! Dureri nu pot sa spun ca am, ci doar scurgerile astea rozalii, care ma sperie ingrozitor!Am mai trecut candva prin asta si nu mai vreau! Nu ma pot autosugestiona ca totul va fi bine, ci ma stresez continuu. Poate ati patit si voi la fel si pana la urma totul a fost ok ...Poate asa ma mai linistesc!Am deja o saptamana de cand cu secretiile astea.Miercuri merg din nou la medic.Nu prea s-a pronuntat in privinta embrionului care ar fi sau nu in sacul gestional, e prea mica sarcina.Dar , daca nu e ????/Of, o iau razna!!

Remaliss

Mergi la inceput