* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (18) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

laura, il stiu pe dr. iliescu de mai multi ani si l-am si frecventat ca medic ginecolog, ca sa zic asa. :-)
e un tip chiar misto si are rabdare, e calm, iti raspunde la intrebari, e preocupat ca lucrurile sa fie in ordine. are aerul ala serios dar se poate glumi cu el si in general comunicarea dintre noi a fost foarte buna si ne-am inteles bine. stiu ca are multe paciente, la el la cabinet e mereu plin si toate cucoanele sunt foarte incantate de el si ii fac bezele cand pleaca...ma rog, ca amuzament, asta m-a distrat de fiecare data cand m-am dus acolo.
profi stiu ca este unul dintre medicii f buni de la filantropia, parerea mea (subiectiva, evident) este ca esti pe maini bune.


pup!

irina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Salutare, zuzici
LauraD si eu voi sta acasa 2 ani cu bebe. Nici nu ma gandesc sa ma intorc mai devreme la servici, mai ales ca nici nu as castiga cu mult mai mult decat stand acasa cu bebe (lucrez in invatamant).
Felicia, te rog eu mult, cand intri la noi zi si doua vorbe, nu mai sta ascunsa dupa canapeaua aia ca-mi faci impresia ca ai ceva cu noi! Pe bune!
Miezure, te rog sa dai si data nasterii tale, ca sa pot trece toate datele pe lista, ok?
Gugule sper ca esti bine!
Angi cum e la 19 saptamani? Misca bebe, misca? Eu inca nu prea simt si nu mai am rabdare!
Felicitari fetelor care au inceput sa simta shuturi de la bebei Abia astept si eu sa vad burtica plimbandu-se
Gina ai reusit sa gasesti o pozitie confortabila cu perna? Eu nuuuu Noaptea nu pot dormi cu ea, ca zice si sotzul ca fac galagie cu ea Ce-ti mai face papagalul? A mai invatat ceva cuvinte? De doua saptamani am si eu un "animal de casa": un cosash s-a aciuat in balconul nostru si sta printre flori si-mi canta E super!

18+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Laura, imi pare rau ca s-a creat impresia ca as avea ceva cu voi. Nici pe departe nu se pune problema de asa ceva. Sunt mai retrasa pentru ca vad ca va cunoasteti destul de bine intre voi si comunicati foarte bine pentru ca sunteti prietene mai vechi, eu fiind mai "noua" pe aici, ma simt parca un pic mai straina. Scuze inca o data pentru disconfortul provocat. "Stateam dupa canapea" ca sa va urmaresc si sa citesc ce scrieti, nicidecum din alt motiv, doar ca sa stiti ca sunt si eu "prin zona".


Felicia, 11+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Anacami era sa uita sa-ti raspund! Din pacate nu avem in Piatra niciun ecografist bun! Eu merg la dr ginecolog Munteanu (e o ea) si-mi face ecografie, dar pentru eco morfologica de trim II merg la Bucuresti. Poparlan are un ecograf bun, cica, dar nu stie sa il foloseasca, e unul din cei mai prosti dr ginecologi din oras! Nu am avut la cine sa merg sa-mi faca masuratorile pliului nucal ptc nu au aparate! Chiar nu stiu pe cine sa-ti recomand! Doctorita mea e plecata in China pana pe 15 august.

18+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Irinuka, si acum de ce nu mergi la el ca sa nasti cu el ?


Laura 12+ si Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Pup zuzicile dragi!

Am ajuns iar pentru cateva ore prin Bucuresti si vreau sa semnez si eu iute, iute condicuta.

Noi suntem bine, tot familionul si din ce in ce mai mari. Voi va faceti probleme ca ati slabit sau ca ati luat 4kg??? Nu ma dau exemplu (poate doar negativ) dar eu am luat deja aproape 10 kg (in 20 de saptamani). Speram ca la sarcina asta sa ma ingras mai putin dar se pare ca nu am sanse (cu Luca am luat 28 de kg pe care le-am dat jos in cca 4 luni dupa nastere). Personal incerc sa nu ma mai stresez din cauza asta. Cel putin am speranta ca levoi da jos dupa ce nasc (cu doi nazdravani mi-e greu sa cred ca voi mai pastra ceva kg in plus ).

Va pupacesc cu mult mult drag!

Alina 19+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Felicia stiu ca ne urmaresti din umbra, dar nu ai de ce sa nu participi la discutii! Nu mai esti noua printre zuze de multisor, esti de-a noastra pe bune! Si chiar vrem sa stim cum te simti ce stari iti mai transmite bebe...de fapt, poti scrie orice iti trece prin cap! Asa ne cunoastem mai bine si vom deveni toate foarte apropiate, ai sa vezi! Inca suntem un grup in formare, nu scriem chiar in fiecare zi, avem toane, momente mai bune si mai rele (hormonii, bata-i vina). Te pup si astept sa te "vad" mai des. Sper ca nu te-am suparat!

18+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

laura, asa s-a nimerit. la el m-am dus cand banuiam ca as fi insarcinata numai ca la ecograful de la cabinet nu s-a vazut nimic in sensul asta si parerea lui ar fi ca nu e sarcina. a doua zi m-am dus la elias, unde ma trimisese o prietena, si medicul de-acolo a vazut sarcina instantaneu si m-a intrebat ce am de gand si mi-a facut fisa etc. si asta a fost. l-am anuntat pe dr. iliescu si mi-a spus ca tipul de la elias e profi si ca in clipa asta acolo au si conditii ceva mai bune si ca nu-i nicio problema daca vreau sa raman acolo. iar daca in vreun moment ma deranjeaza ceva la doctorul "nou", ii dau lui un semn si ma primeste.
cam asta e povestea, pe scurt. il stiu de multi ani, ti-am spus, ai mei sunt prieteni cu el si cumva am confortul psihic ca daca mi se pune pata sau nu ma mai inteleg cu doctorul meu, am oricand pe cineva de incredere discus sa ma ajute.
sper ca nu te-am plicti cu toata polologhia asta. :-)

pup
irina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Alina, bine te-ai intors !!!!Si mai bine ca stai putin si pleci din nou! Vreau si eu concediuuuuuu !!!!!!
Tu vorbesti de 28 de kg. ??? Eu am fost "mandra posesoare" a 33 de kg...... Si, ca si tine le-am dat jos in vreo 5 luni.

Laura, ce bine de tine ca vei putea sta 2 ani cu bebelul acasa !!!! Si eu am profitat din plin de cei 2 ani pe care i-am stat cu Dimitris. Partea proasta a fost ca am profitat prea din plin... in sensul ca la capatul celor 2 ani era colpet lipit de fusta mamei (adica a mea ) nu mai exista pentru el tata, bunici, matusa etc. Doar eu. Intre timp s-a mai schimbat situatia. A mers la cresa iar vara asta in premiera a dormit departe de mine ca-l tot duc cate o saptamana la mama in prahova....

Felicia, are dreptate Laura, numai comunicand ne vom cunoaste cu toate mai bine!!! Spune-ne orice-ti trece prin cap !! Suntem destule zuze pe aici ca sa se intample sa nu raspundem sau sa nu ni se raspunda la fiecare mesaj dar asta nu inseamna nimic. Meregm mai departe si ne imprietenim !!!

Laura 12+ si Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Irinuka, cum sa plictisesca ceea ce mi-ai spus ???
Din contra, multumesc din suflet ca m-ai lamurit!!!! Ma gandeam doar ca poate ai fost nemultumita de el la un moment dat... dar vad ca nu este cazul!! La elias mergi si platesti consultatia sau mergi la cabinetul particular al medicului de la elias?
Si eu te pup cu drag!!

Laura 12+ si Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput