ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-15

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Hera ne asemanam in multe... Ha-ha-ha, poate suntem surori..., k surori de suferinta suntem. Sa ai pofta si sa mananci si pt mine! Te pupic

http://tt.lilypie.com/xhpwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna seara fetelor! Va pup pe toate si va tin pumnii!!!!

Turturica, eu am facut diphe cu muuuuuult timp in urma...... Nu si-au facut efectul in sensul ca nu mi-au oprit CM nici macar o singura zi (mi-a zis doktora pe care o aveam atunci - care de altfel m-a si incurajat sa le fac, ca n-au avut efect la mine, pur si simplu, atata tot, nicio explicatie in plus, cu toate ca eu am cerut-o: "ce nu intelegi? La unii oameni au efecte medicamentele, la altii nu. La tine nu a avut efect Diphereline! - Foarte profesionist, nu????). Buuuuuuuun, si pentru ca de la depistarea endometriozei mele, a operatiei clasice, a tratamentului inutil cu diphereline si pana la momentul in care eu si barbatul vietzii mele am stabilit ca e momentul clar sa facem un bebe au trecut 2 ani, am luat in tot acest timp AC. Le-am intrerupt doar anul trecut, timp de doua luni (timp in care mi-au si reaparut dealtfel 2 chisturi). Acum tocmai am renuntat la ele si vreau sa "tragem tare" acum, imediat, poate avem noroc. Daca nu, asta e, probabil ca am sa "retrec" si eu prin toate chinurile prin care treceti si voi si toate fetele care vor sa fie mami.
Eu sper sa fie bine pentru toate. Ma rog pentru asta.... Postesc pentru asta........

Pupici, seara buna!!!

Doctorita mea este doamna Dr Parpalici... ma rog, poate nu e asa de "celebra" ca ceilalti doctori de care aud aici, dar m-a facut sa ma simt cu adevarat om. Ma trateaza ca atare. Am avut experiente tare neplacute in trecut, chiar si cand am fost operata si am ramas un pic sensibila....


YLARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Neata fetelor !

Am o problema si nu prea stiu ce sa fac .. Ciclul trebuia sa-mi vina in 2 si nici acum nu mi-a venit. Ma doare burta de vreo saptamana ca si cum as fi la ciclu, dar nimic .. Sanii tot ma dor, de abia dorm pe burta.
Am facut azi dimineata un test Sure Check ca pe asta il aveam prin casa si nimic.. o liniuta.
Voi ce credeti ca ar putea sa fie ? Aveti vreo idee ? Se poate sa fie din cauza chisturilor? Dar niciodata pana acum nu mi-a intarziat. Absolut de cand ma stiu a fost ca ceasul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Boo eu am avut chisturi de cand ma stiu dar niciodata nu mi-a intarziat macar. Asa ca... sper sa nu fi fost bun testul.


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Boo tin pumnii sa fie cu ochisori, poate testul nu a depistat nimic pt k o fi prea devreme, poate ai ovulat mai tarziu.Doamne ajuta

http://tt.lilypie.com/xhpwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Boo parafrazind-o pe Ysa astept cu nerabdare o veste buna...
Ysa vrei sa treci direct la fiv fara IA in prealabil? ..de ce ...?...nu ai trompelel bune...???...

Monica Adelamaria

Turturica sa vina CM mai repede.......sa zicem ca dupa fiv mi-am revenit...daca am inceput sa slabesc zic ca sint pe drumul cel bun ,la capitolul CM el a venit relativ bine,din a treia luna,si cu fsh si lh stau bine:5,6 respectiv 3,9....astept CM de august ca apoi sa incep inhibarea din z 21...sa speram bine pt noi toate...

Luciaaaaaaaaaaaa....ce faci ???

pt toate fetele fara exceptie...numai ca sint mai lenesa si nu mai scriu si numele...si de frica sa nu sar pe careva.....ma scuzati pt asta...

....NUMAI BINE TUTUROR...!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Liliana decat trompa stanga e buna, asa reiese din biletul de iesire, k din spusele rezidentei dr. ambele sunt ok. Am inceput sa fiu putin cam pesimista k voi putea ramane natural. Dak nu am ramas 3 ani, cum sa raman acum doar cu tratament homeopat? Nu stiu ce sa fac, incotro sa ma indrept k trece timpul si nu fac nimic? Sa fac totusi diphe sa sa trec direct la FIV? Asta e marea intrebare.

Va pup pe toate fara exceptie

http://tt.lilypie.com/xhpwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Scuzati-ma ca nu am mai scris dar am plecat din Buc dupa ce v-am dat mesajul .. si la cateva ore au venit si rushii, asa ca azi e Z2
De.. asta e ! O luam de la capat. Nu aveam eu prea multe sperante sa fi fost altfel, dar una mica tot era acolo, mai ales ca niciodata nu mi-a intarziat.

va pupaceasc !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Boo imi pare rau k n-a fost sa fie

http://tt.lilypie.com/xhpwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Boo ...

Ysa...grea alegere intradevar...nu stiu ce sfat sa iti dau....numai bine...


...absenta fetelor presupune vacante...sa veniti cu vesti bune ()......eventual forte noi...numai bine......si ...

Mergi la inceput