Gravidutze si mamici de CLUJ - 9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Oana, eu am zis ca e suficient 80x 80, si imi fac 6 bucati! Sau poti 1 x 1 m, cum crezi tu, si al ce stii ca o sa le folosesti!

Gabriela 32+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

gabriela, o sa le folosesti doar ca sa il pui pe bebe cand il schimbi?

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Fte scurt ca-s busy rau:

1. am vb cu mama, care e medic, si a spus ca ce a patit Meli nu e neaparat vina medicului, mai degraba nu, pt ca sunt cazuri in care ramane placenta si nu se vede decat cand ajungi la urgenta, din pacate

2. pensiunea Mai are niste scoruri imense, camera single e doar 250 ron, aia dubla 275.... e enorm
si sibiel e de 4 margarete si nu au totusi preturile in asa hal. la 190 e camera super-ok, cu mic dejun, incape si tarcRipley 28+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

meli, sper sa vii cu vesti bune. si prietena mea cea mai buna a patit la a 2-a nastere cam aceeasi chestie, dar ea nu a avut asa resturi mari.i-au zis ca celulele de placenta se refac si a avut vre-o 3 chiuretaje si hemoragii mari, a intervenit pe langa medicul ei (Daniela Rotar)si cruciat, si Stamatian, i-au zis ca ii scoate uterul dar pana la urma nu acum e bine dar nu are ciclu de mai bine de un an si are 29 de ani ca si mine.dar se simte chiar bine.
am vazut ca scrieti de greutate. pe mine ce ma doare sunt vergeturile. m-am infrasat deja in 2 luni 3 kg si ceva si au aparut deja pe fundulet(de fapt pe fundoi).eu am o prieena care nu s-a dat delo cu crema si nu are nici o vergetura asa ca trag concluzia ca tine dde calitatea pielii dar nu vreau sa stau cu mana in san . stitit voi ceva creme bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Salutare din nou....

Am fost un pic pe afara....am intrat pe la iana si am luat primele lucruri la bb desi mi-am propus sa nu iau nimic pana mai incolo, doua body-uri si doua cearceafuri cauciucate!In plus au primit ceva hainutze de gravida, luat o rochie lunga (ca tare mi-am dorit asa ceva)si pantaloni-preturi rezonabile.

Gabriela, la Pensiunea Mai mi-am pus prima oara problema ca-s gravida...eram la ski, mancat mult seara si ...a urmat o noapte de stat in baie imbratisand WC-ul...era sa ma duc sa-i injur ca mi-au dat mancare stricata. A doua zi n-am fost in stare sa intru pe partie...iar a treia am facut testul de sarcina...
De unde ai luat finet? Si eu tre' sa o pun pe mma sa faca cateva scutecele.

Toni....vrem vesti bune despre Meli!

Raluca , mami de Ilinca si...

http://bd.lilypie.com/nrPOp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

of, doamne, meli, ce rau imi pare, incredibil!
abia acum am apucat sa citesc ce i s-a intamplat.cred ca daca citeam aseara nu mai puteam dormi. sa va dea Dumnezeu putere si sanatate si sa iesiti din criza asta.
Si eu aveam o incredere si un optimism marit legat de gine1.

toate urarile mele de bine pentru voi!!

http://sheknows.com/pregnancy/ticker/pregnancy/pregtickers13-27-1194940800-0.png

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Oana, da, in principiu la asta o sa le folosesc, poate si la baita, nu stiu, vad!
Raluca, am luat finet de la Philadelphia, magazinul acela de vizavi de Big! He-he-he, deci ai amintiri din Rasinari…
Ripley, sincer preturi nu stiam ca de fiecare data am fost in interes de serviciu acolo. Vezi tu, alegi atunci ceva convenabil!
Veronika, eu cred ca indifferent de creme, daca e sa faci vergeturi, le faci! Eu am folosut ceva de al Garnier, dar tot mi-au aparut pe sani!

Va pup, ma bag la somn! Am cam cutreierat azi!


Gabriela 32+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

BEX eu folosesc doar detergent lichid pt haine (perwoll pt haine colorate si pt haine negre),voi folosi la fel si pt bebe
Cred ca e foarte important si cum il inveti ,n as vrea sa am o bebelasha sensibila la orice

PAFLO multzumesc tare mult pt informatii ,imi sunt de mare folos ,iar cu asistentele ma descurc eu ,mersi mult pt avertizare .......ai o fetitza superba


TONI nu ti spun ca ma mira ce i s a intamplat lui Meli si sunt convinsa ca mai sunt femei care au trecut prin situatia ei ,dar este numai vina noastra ca nu stim sa ne cerem drepturile si sa ne revoltam cand e cazul ,imi pare nespus de rau ca trebuie sa treaca prin asa ceva in loc sa fie cu puiutzul ei ,afla cat poti de mult si vezi a cui a fost vina si fa ceva
se se fii intamplat asta in State ,Doamne fereste ...nici nu pot sa mi imaginez la ce despagubiri s ar fii ajuns
asa trebuie sa facem si noi sa fim tari si sa schimbam sistemul asta



ALEX29

29 de saptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Fetelor am gasit umerashe pt bebe ,la Kaufland

Vreau sa mi cumpar o rochitza ,spune ti mi unde as putea sa mi gasesc ,la Central nu am gasit nimic sa mi placa

ALEX29

29 de saptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by OanaAlina

gabriela, o sa le folosesti doar ca sa il pui pe bebe cand il schimbi?

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png



si eu am folosit scutece de finet ,am pus pe masa de infasat,in cadita la baie,ii puneam in patut in dreptul capului ,si in carucior vara sa ne stea direct pe material.mie mi-au fost de folos!am cumparat de la o tipa de pe Parang care vinde carucioare ,si alte chestii pt bb .

alex29 ,in Piata M.Viteazu in statia de autobuze era un magazin cu haine pt gravidute si vezi si la Iana pe Eroilor.

Gabriella,la Sensiblu este vata portionata ,eu am pus doua bucatele una peste alta in fasa sterila si asa mi-am dus in spital sa am dupa nastere pt lohii,le-am si calcat !mi-am facut din 2 pachete de vata!

maine e ziua lui socrella,asa ca iar e rost de chef ,macar scap de facut mancare



SOSO

Mergi la inceput