Sunteti multumiti de munca voastra ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

De locul de munca, mai putin...

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns David_mami spune:

Mie imi placea munca mea. Acum insa nu mai am nici o satisfactie. S-a instalat rutina.
Trebuie schimbata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Imi place ceea ce fac dar financiar lasa mult de dorit.(sunt profesoara)

poze

Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhea spune:

Mie i-mi place munca mea, i-mi fac si meseria , dar in cazul meu se potriveste asta : ,, am intrat in hora si trebuie sa joc '' .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Eu fac ce-mi place in domeniul care-mi place si asta imi aduce satisfactii enorme.
100% jobul perfect

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)
Cel mai tare film !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

imi place teribil munca mea, pt ca e destul de lejera, si deci am timpul necesar pt altele, cum ar fi cate o traducere, doua, trei...

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadHawk spune:

Chiar conteaza daca-ti place sau nu munca pe care o faci? In fond e o activitate pentru care esti platit! Atata timp cat esti platit cel putin la un nivel acceptabil, nu mai conteaza daca-ti place sau nu cat timp iti indeplinesti sarcinile de serviciu cu brio!
Parerea mea de 2 Lei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

quote:
Originally posted by MadHawk

Chiar conteaza daca-ti place sau nu munca pe care o faci? In fond e o activitate pentru care esti platit! Atata timp cat esti platit cel putin la un nivel acceptabil, nu mai conteaza daca-ti place sau nu cat timp iti indeplinesti sarcinile de serviciu cu brio!
Parerea mea de 2 Lei!



Eu cred ca e foarte important sa iti placa ceea ce faci. Pentru ca 90% din viata activa e munca, iar daca partea asta o faci in scarba, doar cu gandul la o rasplata viitoare (salariul) cred ca o mare parte din viata e risipita.

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadHawk spune:

La modul teoretic vorbind, sanziana72 sunt de acord cu tine!
De cele mai multe ori, in practica, situatia arata altfel dar chiar si asa nu cred ca e un capat de tara!
E doar parerea mea personala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Probabil ca "Mi-e indiferent ce munca fac atat timp cat imi aduce banii necesari ". Desi nu e chiar asa 100%, insa nu ma vad muncind din pasiune pe seminte de dovleac. Presupunand ca as avea de ales intre ce fac acum si altceva macar la fel de bine remunerat, as pleca, pentru ca deja simt ca ma plafonez.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput