Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

In legatura cu discutia legata de zodii, noi avem o zodie si un ascendent, care se calculeaza in functie de ora si locul nasterii, si care este mult mai particularizat astfel in functie de persoana. Se spune ca pina la maturitate ma manifesta mai mult aspectele zodiei dar dupa aceea devin predominante trasaturile zodiei ascendente (de fapt va fi o combinatie intre cele doua).

------------------------
Flory 24+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Multumesc de raspunsurile legate de col, o sa il intreb pe medic ce si cum e si la mine

------------------------
Flory 24+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor eu am gandeam sa intreb la dr de fam de atestatul de puericultura. o fi prea devreme? ce ziceti???

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

merci!

Adina, nu stiu ce sa iti zic, oricum sa fie o pers. apropiata, careia sa ii placa copiii. Nasii vostri de cununie ce zic (daca esti cununata religios cu tatal bblusului). El ce religie are? si ideea cu botezul in Ro este buna!

Roxana, nu stiu ce idei sa iti dau. Eu am mancat astazi mamaliga cu branza cu smantana (nu este "romantica" ) si snitel de pui. Acum nu prea pot sa ma gandesc la mancare..
LAturi de ce mai ai tu poate este buna si o branzica buna cu niste vin rosu sau alb- demi-dulce sau sec (desi tu nu ai voie...). Ca desesrt, o salata de fructe cu frisca muuulta ....sau clatita, ornate binenteles tot cu frisca...
Acum doua zile am laut niste paste Barilla Penne, un sos cu busuioc tot de la ei. In sosul asta am calit f. putin bucatele de sunca , am mai ras si branza si cascaval (sa fie dupa preferinte) si a mancat si sotul meu cu pofta- si el la fel nu mananca decat friptura cu cartofi prajiti (de asta nici nu prea m-am zbatut cu gatitul, ca ...in tinerete-adica la mama acasa-...mai faceam diverse si chiar imi placea)


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flory, am putea veni in Romania (cu toate ca nu stiu, cu bb asa mic?), dar ar fi aceeasi problema: ar fi nasi absenti pentru copil... Ce legatura ar avea cu persoana respectiva? Eu sunt cel mult o data pe an in Romania, cateodata o data la doi ani. Deci va fi un strain. Si as vrea sa fie botezat catolic, Jasmina este tot catolic botezata. Aswin e tot catolic, eu sunt jumi/juma, deci mie imi este indiferent. Ar fi si mai bine catolic, pentru ca aici sface (cine vrea) pregatire pentru prima impartasanie la catolici, unde este de obicei cam toata clasa si n-as vrea sa fie exclusi, daca si-ar dori. Dac nu-i intereseaza, tot mi-e indiferent, copiii vor hotari ce si cum vor.

Offf, nu stiu ce sa fac! Lui Aswin ii este indiferent, pentru el nu-i important sa fie botezat. Dar Jasmina fiind botezata, vreau sa fie si bb botezat.

Grrrrrr...

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Hmm, te inteleg Adina acum de ce nu ti-e bine sa vii sa il botezi in Ro pe bebe.
De timp noi planificam botezul tirziu, prin aprilie-mai, ca atunci vin si parintii lui Almar in Ro.
Dar si eu cred ca si tine ca e important sa fie botezat, sper din tot sufletul sa gasesti pe cineva care sa iti placa tie si sa ti se para potrivit.
Stii cum e, apropo de biserica si de ce ziceai de Aswin, nici Almar nu era interesat de biserica in special la nunta, insa cum eu am vrut neaparat si am zis ca pentru mine de fapt acela e un moment important, nu starea civila, a zis sigur, facem casatorie si la biserica. Si sa stii ca dupa eveniment mi-a zis ca i-a placut f mult si a fost impresionat, asa ca nu stii niciodata ...

------------------------
Flory 24+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flory, asta stiam si eu la fel, parca circa 28 de ani e varsta cand incepe sa se schimbe centrul greutatii, sa zic asa... (edit: de zodii vorbesc)

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

da' chiar...cand se boteaza copilul?
Eu parca as astepta pana la anu' mai prin primavara...e prea tarziu?

25+ si baby Kara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

noi nu avem nasi de cununie, ca nu suntem casatoriti

cred ca dau anunt la ziar: caut prieten/prietena ramas in cadrul bisericii, care iubeste copiii

majoritatea persoanelor pe care le cunosc nici nu au copii, si tot nu e chiar asa bine, nu prea stiu ce sa faca cu copiii si nu sunt interesati de capitol. greu e, dom'le!

Adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flory, tu mi-ai spus odata de unde-i Almar dar am uitat... si iarasi m-a intrebat Aswin. El e protestant sau catolic?

adina 18+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput