Mamici de septembrie-octombrie 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

alinush
sa fii fericita,iubita si sa ai nastere cat mai usoara!!!

eu ma simt tare nasol azi.nu am chef de nimic si nimeni.inca sunt adormita.bebelusha nu prea a miscat si deja incep sa imi fac griji maine vine moasa ca sa ne pregatim de nastere si sa facem planul cum voi naste si ce imi trebe,iar eu sunt in plop.sper sa imi revin pana maine si sa ma apuc de putina curatenie ca e dezastru.nimeni nu face nimic,numai eu stau si trag ca...ieri am crezut ca nasc asa tare mi s-a strans burta si ma durut

roxana \nu stiu cum poti sa stai si sa suporti comentariile menajerei.ia mai zii ceva de "dulce"! nu iti poti gasi alta mai de doamne ajuta?

ma duc sa ma intind,poate scap de somnolenta si starea asta!
o zi buna va doresc




danielle 31+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

alinush

La multi ani, sa ai parte numai de bucurii!






29+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Roxana& Urmy sper sa reusiti sa vedeti acuma


http://good-times.webshots.com/photo/2332497430101842919eAHXqR

Roxali tare mult ma bucur ca au iesit analizele bine....ce iti spuneam eu? Felicitari!!!!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Bravo Roxali, pentru rezultate, cred ca acum esti mai linistita. Sa fiti sanatosi.

Asa creste Matias Filip
Rodica 32+ Matias Filip
AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

alinush

sa fii fericita alaturi de cei dragi.


AFIBEBE34+Cristian Nicolae

AMR 24 DE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am cumparat de la farmacie tot ce aveam nevoie, am gasit chiar si Garmastan.
Mami, nu se umfla burtica acolo unde simti ghemul? Poate e fundul lui bb. Tutu e plecat pana pe 31 iulie inclusiv. Si eu vreau sa ma duc pe 2 pe la el ca Ramona mi-a facut programare abia pe 13 august. Initial vroia pe 20 august si i-am zis ca poate si nasc pana atunci . Nici aia pe 13 nu e prea buna, dar am pastrat-o.
Roxana, trebuie sa ma consult cu printul consort. Iti zic mai acusi cum ramane cu Mall-ul. Desi pentru el ora 10 e prea devreme in we.
Betty, eu am 1.72, nu sunt chiar micuta. Dar tot mi se pare mare.
Tomasa, testul a iesit bine, nu am nimic.

Sim 34+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miaunici spune:

Pupici tuturor gravidutelor,
abia am ajuns de la serviciu acasa, numai ce mi-am facut un dus, dar ma grabesc sa scriu pt ca urmeaza sa plec la control la medic si trebuie sa ma pregatesc. Abia astept sa mai aflu vesti despre bebe si sper sa fie totul bine.

Annisia - sunt saptamana 30, tu cred ca esti inaintea mea (parca asa retinusem eu cumva din postarile tale anterioare). Sunt super draguti pufosii si blanosii, sa -ti traiasca si sa te bucuri de ei.

Roxana, Sim, Afibebe, Myral - cum va mai simtiti? Au trecut necazurile cu acele contractii, dureri, s.a.?

Luy - asa este ne-am plibat un pic in concediul asta, dar plimbat e un fel de a spune. Adica mai mult am sofat, drumetii pe jos, prin padure nu am facut nici una. Mie una mi se pare incredibil ca obosesc la o plimbare mai lunga sau la un mers intr-un ritm mai alert, lucruri care alta data le faceam cat era ziua de lunga. Dar deh, trece ea si perioada asta si banuiesc ca o sa scoata untul din noi bebelusul, asa ca nu ma plang. O sa tot recuperez.

Danielle - si mie mi se pare ca am o burtica ca o minge, dar parca este un pic cam lasata. In fine, diseara o sa-l descos pe nenea doctorul si sper sa mai scap de piticii de pe creier, care imi tot dau tarcoale cand nu am ce face.

Aniast - tu spuneai parca ceva despre prelevarea de celule. Ai idee unde si cum trebuie procedat pentru prelevare?

Alinush - La multi ani! nastere usoara,bebe sanatos si un an supeeer super frumos.

Iulia si bebe miscacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma bag la somn ca mi se inchid ochii.

Sim 34+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Dani, nu te ami consuma si tu atata...Uite-aici
Si eu ma bag la somnic, ca azi am cutreierat de dimineata, ce bine ca s-a racorit la noi, o placere sa te plimbi nu alta....

Gabriela 32+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Buna dimineata, burtici!
Riana, Roxana, multumesc pentru sfaturi in ceea ce priveste mana mea suferinda. Ieri am fost la doctor si m-am plans ...si mi-a zis ca e din cauza ca imi sunt mainile umflate si probabil un nerv "e presat" in mana stanga de ma doare. Mi-a dat sa iau Magne B6 ca cica e foarte bun in cazuri de genul asta.
Ieri pana sa plec la doctor pe la ora 6 dupa-amiaza, dupa ce am iesit din dus constat cu stupoare ca s-a oprit curentul. N-am stiut cum sa ma imbrac mai repede si sa ies pe usa ... ca deja ma lua cu valuri de caldura in 5 minute dupa oprirea AC. In jur de ora 9 cand m-am intors tot cartierul era in bezna...iar sotul bajbaia pe intuneric. Mi-a zis ca e o defectiune din cauza solicitarii retelei electrice de multe aere conditionate din cartier fiind o zi foarte calduroasa. Asa ca ne-am hotarat sa plecam de acasa ca nu se putea sta de caldura la ora 9 seara ... si am plecat la cinema sa vedem un film. Ne-am dus intr-un alt oras apropiat(aici distanta intre orase e de jumatate de ora cu masina fiind tara f mica) unde rulau la Cineplex si mai tarziu dupa ora 10. Am vazut "Oceans 13" ... dar m-au apucat toti dracii ca la un moment dat bagasera aerul conditionat in sala in asa hal ca inghetasem...si deja imi doream caldura de afara. Ca sa nu mai zic ca de oboseala nu mai puteam sta pe scaun... super incomod scaunul ...si dupa un timp de dardaiala si pozitie incomoda ...au oprit aerul conditionat si ma luase un somn ca deja incepusem sa pierd firul filmului. Dupa ce s-a terminat am rasuflat usurata .... si am avut surpriza placuta cand am ajuns acasa sa vad ca venise curentul. Am adormit busteam duta atatea peripetii.
In alta ordine de idei bebelusul nostru are greutatea (in functie de masuratorile de la echo) 2222g. Chiar am ras cu sotu' de cifra asta... si ca probabil 2 va fii cifra lui norocoasa. Ne-a zis doctorul ca mititelul creste in limitele normale si va avea in jur de 3200-3300g la nastere daca merge tot in ritmul asta ceea ce e f bine.
Acum va las ca m-a luat o moleseala...si ma bag la un film pe dvd dar comod intinsa in pat

Iuli33+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput