Mamici de martie-aprilie 2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza si o duminica frumoasa sa aveti

Adela, cred ca si eu te stiu de la aspirante...ma bucur mult ca ai reusit

Fetelor...cum va mai simtiti? V-au mai lasat greturile?Sau sunt si mai puternice? Eu sper ca toate sunteti bine si ca va bucurati linistite de sarcina!Eu personal, nu am neplaceri f. mari....din cand in cand usoare greturi, sanii tensionati si noaptea durerosi, nu prea am pofta sa mananc carne desi ar trebui si cea mai mare problema...balonarea!!!! M-am latit deja in talie...de fapt a cam disparut talia si a inceput sa se cam vada burtik! Nu prea ma mai incap lucrurile, dar inca nu merg la cumparaturi...
Maine merg la dr. sper ca totul va fi bine la echo!

la toate!

Simonette9+

http://new.photos.yahoo.com/sandulescusanda/album/576460762396453212

http://bd.lilypie.com/tBz5p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna gravidute frumoase, m-am intors si eu de la mare , mi-a fost dor de voi. A fost foarte frumos, eu am lenevit cat am vrut fara restrictii, sotul s-a ocupat de Razvanel si eu am fost o rasfatata! A fost super...si nu am mai avut nici greturi puternice, dar de mancat am cam mancat din pacate...

Bun venit noilor gravidute, sa aveti sarcini usoare si sa legam aici prietenii frumoase .

Eu sunt fericita ca mai am o saptamana de concediu asa ca o sa mai lenevesc in continuare. Adevarul e ca as dormi toata ziua, dar noroc ca au trecut greturile alea puternice, sper sa nu se mai intoarca...

Pup toate gravidutele fara exceptie


CLAU 6+
vine bebe2!

Ups, trebuie sa-mi schimb semnatura, maine facem 8 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Alinushca, nu am facut papanicolau.
ancadragoman, eu mai am utrogestanul din Romania de acum 2 ani (de la prima sarcina) si nu e expirat dar parca nu-mi vine sa iau asa de capul meu. Voi luati utrogestan?
De maine incep si eu.


Catalina, mamica dewww.totsites.com/tot/erik" target="_blank">Erik (17.09.06)
ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cata eu am luat ptr fixarea sarcinii ,dar daca nu ai probleme nu are rost sa iei.Am luat pana la 14 saptamani

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Raportez,ieri si azi n-am mai avut scurgerea aceea care a fost numai ptr vreo 5 zile.
Am sunat-o pe doctorita sa-mi mai dea o trimitere la eco (ca aici trem sa ai neaparat trimitere).
Am fost la eco si nu a vazut nimic periculos dar nici sarcina n-a vazut-o si sunt stresata.
Cred ca ma duc iar sapt asta.

la mine UM este 11/06/07.



Catalina, mamica dewww.totsites.com/tot/erik" target="_blank">Erik (17.09.06)
ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cata cate saptamani ai?
Cum era scurgerea?

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Va salut pe toate ,voi burticilor, si bun venit boboacelor. Ne-am intors din concediu dar din pacate va aduc o veste proasta. Sarcina oprita din evolutie s-a confirmat si oricat am incercat sa o salvez tot la urgenta cu avort incomplet am ajuns.. Nici nu cred ca trebuie sa va spun prin ce-am trecut, caci am vazut ca au mai patit si unele dintre voi. Insa pot sa va spun ca a fost o experienta absolut traumatizanta. Va spuneam ca inainte de concediu am primit diagnosticul de sarcina oprita in evolutie dar am decis sa fiu optimista si sa nu ma stresez in concediu degeaba. In ziua in care m-am intors, insa, am inceput sa am scurgeri maronii si dureri de burta. Am facut o a doua ecografie care urma sa confirme sau sa infirme diagnosticul. Si pt ca nici aceasta nu a fost sigura trebuia sa revin a doua zi pt o a treia ecografie mai performanta care...surpriza!!! In loc sa-mi lamureasca dubiile (deja ma resemnasem) imi spune ca mai exista posibilitatea ca sarcina sa fie numa de 5 sapt desi pare de 8. Asa ca ar mai fi trebuit sa mai astept o sapt pt o alta ecografie care sa spuna sigur daca embrionul e in crestere. Bineinteles ca prefer sa mai astept o sapt in speranta ca salvez sarcina, desi aveam dureri mari si sangerari. Medicul mi-a prescris si Duphaston insa nici n-am apucat sa-l iau pt ca deja ma tavaleam de dureri iar sangerarile deveneau tot mai abundente. Am ajuns la urgenta si in jumatate de ora eram chiuretata. Nici nu va mai spun ce dureri am avut in timpul interventiei desi aveam 2 anestezii. In fine, acum sunt mult mai bine si incerc sa trec peste asta si sa ma mobilizez ca sa fiu tare pt a incerca din nou. Sincer nu doresc nimanui o asemenea experienta si ma bucur mult cand vad ca scrieti ca sunteti bine si voi si BBii vostri. Se pare acum sunt din nou in asteptare ca mcrissa caci n-am de gand sa renunt. Oricum va multumesc din suflet ca m-ati incurajat si ca macar stiu ca ai cui impartasi experientele. Va pup si sper din suflet ca peste o luna, 2 sa ma alatur clubului de chiar daca probabil nu ma voi mai incadra in aceeasi perioada ca si voi. multi si sanatate multa

bujo (asteptand din nou liniuta roz)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Problema aici este ca doctorii nu-ti dau nimic ptr fixarea sarcinii ... lasa selectia naturala.
Acum 2 ani cand am venit din Ro (acolo am aflat ca sunt gravi) mi-a dat doctorita si utrogestan si vitamina A si no-spa si gravibinon.
Aici, e ca in jungla, legea selectiei naturale.
Cred ca o sa iau utrogestan. oricum o sa o sun pe doctorita (care e romanca) si o sa-i spun.

Catalina, mamica dewww.totsites.com/tot/erik" target="_blank">Erik (17.09.06)
ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

intru in a 7a saptamana. Ca o mucoasa rozalie...

Catalina, mamica dewww.totsites.com/tot/erik" target="_blank">Erik (17.09.06)
ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Anca, spune-mi si mie de unde iei burtica din semnatura?

Fetelor, voi aveti dureri de burta? crampe?

6+

Mergi la inceput