Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Noi am fost pe afara, am profitat de cele 21 de grade .

Am pus cateva filmuletze noi, adresa de la semnatura.

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Noi am avut ieri prima lectie de innot. Sunt multumita ca din 60 min. a stat in apa cam 30. Nici nu ma asteptam sa stea intreaga ora. Daca as fi intrat si eu cu ea in apa, nu cred ca ar fi avut nici o problema.
Am reusit sa-i fac si cateva poze dar nu-s prea grozave.
Profesoara nu tare-mi place .. m-i se pare cam dura pentru copii asa de mici, mai ales ca a mea nici macar nu merge inca la gradinitza ca sa stie ce inseamna sa asculti de altcineva... putea sa fie mai "blanda" cumva. E genul de profa de sport tipica, obisnuita sa vorbeasca pe un ton cam ridicat.
En fin... bien macar ca nu s-a apucat de plans pitica mea.
Nu stiu ce innot nu cred ca o sa invete, dar macar ia contact mai des cu apa si sper sa nu-i fie frica.

Oricum, mai mergem... cam de 2ori pe saptamana, cred.

Am vazut poze faine cu Robert si cu camera "teroristilor"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna dimineata, fetele!
Desi cred c-o sa cam vorbesc singura pe aici eu ma bag in seama.
De fapt, imi beau cafeaua cu voi, macar virtual.
Este atat de intuneric in casa de parca s-ar lasa seara!
Am facut cate ceva, dar nici nu stiu cu ce sa continui. Ai mei dorm, cum e si firesc pe o vreme ca asta.
As fi vrut sa mai facem cateva cheltuieli pentru casa, dar n-am nici timpul bun de partea mea si nici cu cine. Sotul i intrat in programul de hibernare.

Ma gandeam aseara la ONITZA, ca a plecat la bulgari pe vremea asta si la stiri aratu inundatii.




Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

oti, mortala fita, cum recita ea poezi si spune pe nume degetelelor si ce rusinoasa pare

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

cristina si eu ma gandeam la onita, poate au totusi noroc macar de un hotel cu piscina interioara, sau cine stie, 2 porumbei singurei 3 zile pe o vrema ca asta, poate se intorc cu Natalia

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Macar sa fie cu noroc ploaia pentru ei!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Otilia,e o scumpa Ana. La cat mai multe poezii inainte...

Dana,sa va fie de bine balaceala.Si eu visesz sa-l duc pe Robert,dar deocamdata stam tare prost cu timpul..

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
pup si eu anutza vobareata si isteatza
pe iris innotatoarea
si pe toti ceilalti copilashi si mamicile lor
noi suntem bine dar fara nimik nou de rap


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

otilico, e scumpa rau de tot fi-ta...ce zice ea pe limba ei poezii...m-am topit dupa ea, nu alta..

am vazut poze peste poze ...nu mai enumar personajele ca nici eu nu le mai stiu, cert e ca nu am ratat nimicutza in materie de foto

in rest, noi supravietuim, david e in vacantza, asadar in plina campanie de distrugere a nervilor mei ...in rest, toate relativ ok...asteptam concediul (plecam pe 1 sept in Italia, 2 sapt.) si cam atat...
mey...apropo de proastioarele juniorilor...
una la mana: liniste in casa...oare ce face david? panica pe mine...prea liniste ...il strig: DAVID! nu primesc raspuns...plec sa-l caut...il gasesc in bucatarie facand pipi intr-o sticla de plastic...ma bufneste rasu si il las sa termine...ii iau sticla sa o arunc ...si el riposteaza suparat ...si zice : mami, trinken..adica ca ar vrea sa bea...
doi la mana: metrou aglomerat , ora de varf, langa noi suie un punkist suparat cu creasta rosie tapata (va imaginatzi voi)...david se uita, studiaza si studiaza si intreaba in gura mare, incercand sa bage mana in parul personajului cu creasta "was ist das?"...hohote de ras din partea celor care au auzit...david insista sa bage mana in parul aluia care zambea da nu cu totzi dintzii..si asta a durat un sfert de ora...el sa-l apuce pe ala de par...eu ..sti, david, nu e frumos doar par..

am vorbit cu dama sapt trecuta(nu a mai intrat din lipsa de timp), e bine si o sa aiba tot flacau...socrela de 2 nurori...

da de eliza ce mai stiti?
cucuietele?
daniela_sb?
hai fetili disparute mai scrieti si voi un rand sa stim ca mai traitzi


dana, cica un copil invata sa inoate de la 5 ani...

        mamica de David sparge lemne(1 dec. 04)

"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

cuscra cuscrulitza mea...
ce mai face nora mea?
sanatoasa si voinica?!
ca si maine o petzim
nunta mare fratzioare
ca asa -i la insuratoare...

hai ca iar ma trecu talentu literar.....nu-sh ce-mi veni

Mergi la inceput