Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

'mneatza

si eu am dormit destul de prost, de fapt m-am trezit peste noapte si n-am mai adormit pana la ziua...

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lala, pe mine nu ma deranjeaza sa ma uit la stiri, dimpotriva vreau sa vad ce se mai intampla prin lume. mi-am scos liniuta sa vedem acuma dc e ok pagina. te mai asteptam pe la noi.
ramo, nu stiu daca a fost femeia respectiva la eco, mai avand 6 copii ma gandesc ac era mai in varsta!
ramo, dar verisoara sotzului tau nu a facut analize, eco morfo fetala??


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Va dati seama ca acel copil e o aberatie genetica, iar asemanarea cu sarpele e facuta doar de oameni.
Bine ca ma duc azi la eco. Sa vad ce mai face Kara mea.

Ramo daca zici ca bb-le verisoarei sotului tau avea probleme, e mai bine pentru toata lumea ca s-a intamplat asa.
Chiar ma gandeam zilele astea, citind tragedia acelei fete -Kay - ca parca e mai bine pentru toata lumea sa se intample inainte de nastere. Parca e mai putina suferinta, si la copil si la cei din jur.


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

darleena, copilul acela avea o malformatie fff rara care cred ca asa se si numeste (nu stiu sigur). oricum arata ca un sarpe la piele. gata hai sa inchidem subiectul asta! am crezut ca a mai vazut careva stirile daca stiam ca nu nici nu mai spuneam.


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

bb_yasmi o sa mai intru din cand in cand daca nu va deranjeaza

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bb 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!

Darleena, daca pana la 20 saptamani a luat 15 kg, tot ce este posibil sa ajunga la +40 la sfarsitul celor 40 saptamani- la acelasi stil de viata, binenteles. De acum se iau intr-un ritm mai alert...

Ieri m-am umflat din nou, aseara aveam gleznele ca niste paini dospite- se vedea cu ochiul liber ca sunt super-umflate!!! S-au mai dezumflat nitel peste noapte, dar tot greu m-am incheiat la sandale azi-dimineata (trebuie sa mai fac o gaura la curea).
Astazi ma duc la medicul meu ginecolog-o sa-mi faca si eco- asa ca...m-am cantarit! Stupoare maxima:am 10-11 kg in plus, cred ca voi la ajunge la +30 pana la sfarsit!!! am mai scapat din cand in cand la ceva sarat (nu exagerat, nivel de sare normal, dar fata de cum mananc de obicei mai fara...) si la ceva dulce, dar am avut totusi grija!!! Groaznic, sa vad ce-mi zice doctorul. Daca iau in ritmul asta, pe caldura asta, mi-e frica sa nu dau in altele (preeclamsie, diabet gestational,etc...)
Jasmin, te asteptam cu vesti bune de la eco!
Lala, te rugam sa ne mai scrii! Sarcina usoara!

Am vazut si eu stirea..este o boala genetica extrem de rara...probabuil ca nu va supravetui. Cica mama a avut o presimtire cu cateva zile inainte de nastere. Asta s-a intamplat in India, daca nu ma insel- are inca 6 fete; tot ce este posibil sa nu fi facut nicio eco, sa se fi prezentat destul de rar la control.

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Fetele, parca azi trebuie sa ia Pufulet rezultatul la amnio, nu ?

Darleena si BB yasmi , voi sunteti latitoarele de pagini deci ?

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

bb verisoara sotului a fost ultima data in mai la eco.Si a fost si la 3D.Totul a fost ok.Dar intre timp poate nu s-a dezvoltat cum trebuie.Nu stiu.De aceea e bine sa mergem cat mai des la doctor.Nu dupa 2 luni...Asta este,asa a fost sa fie...Bine ca nu a afectat-o si la alte organe...Doamne fereste!


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel24+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Mihuta, a mai ramas Darleena sa-si scoata linia .
Eu i-am zis sotului sa nu schimbe programul ca nu ma uit, ci doar ascult. Ti-ai gasit, curiozitatea m-a facut sa intorc capul. Desi imaginea era "diluata" se putea vedea clar ca si aspectul era putin de sarpe- capul tuguiat, asemanator cu un cilindru, ochii rosii iesiti din orbite, o gura ciudata,...nu mai continui. Cica boala asta face ca treptat-treptat pielea sa se acopere cu un fel fe solzi- deja incepuse procesul...(tegumentul se intarise si se formasera solzi...)
Doamne-fereste!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

neata burtici

eu nu am simtit azi bebelina.sper sa fie bine.
nu va mai uitati la stiri.eu de cand il am pe matei , evit stirile de genul asta,ma fecteaza foarte mult,o iau razna si imi fac numai ganduri negre.

pufulet, te asteptam cu rezultatul,trebuie sa fie bun.

25+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput