Inseminare (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

mai scriu odata linkul:

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1176

bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

ralu 78: sigur trebuie mers la un urolog si o sa-i faca un consult (palpare) si apoi ecograf. in functie de rezultat, o sa-l puna sa-si faca mai multe analize si ii va da tratament. vad ca luci ti-a dat un link, dar nu se poate accesa. cred ca este vorba despre articolul de pe prima pagina despre cauzele infertilitatii masculine. poti sa-l citesti de acolo, este interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
eva, hai te rugam sparge gheata in noul capitol si da-ne
vesti bune! eu zic ca ai reusit!
leny, bine ai venit!
montayana nu stiu ce sa zic...poate totusi...un test de urina ai facut? cum a iesit? poate la tine se secreta mai greoi hormonul bhcg... daca nu e rosu mai poti spera.
ralu, tratamnetul homeopat da rezultate, dar in timp! incearca sa mergi la un urolog. nu stiu sa-ti spun unde, dar sunt subiecte pe forum despre asta si poate te indruma fetele de acolo. ma bucur ca tu esti bine. poate reusesti cu IA...nu e nevoie decat de unul singur ca sa ajunga unde trebuie. bafta!
va pup si va doresc o zi racoroasa!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu78 spune:

Fetelor, scuze ca pun atat de multe intrebari, dar voi ati trecut prin experiente asemanatoare si ma puteti ajuta; stiti cumva dc. inainte de IA este nevioe sa fac hsg?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva-maria spune:

ralu 78: da, asa ar fi bine, de fapt dr. cu asta si cu hormonalele ar fi trebuit sa inceapa. inseminarile se fac degeaba daca trompele sunt infundate. in cazul asta se fac instilatii sau laparo daca e mai complicat. eu iti tin pumnii stransi sa fie ok si sa mergeti mai departe!!!

eu o sa fiu plecata zilele urmat. la iarba verde, asa ca mai vorbim luni. sper atunci sa va dau o veste buna!!!



Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Buna fetelor,

Am trecut si eu pe aici sa va mai sustin moralul. stiu ce mult conteaza. Eu am reusit in a 5 a incercare , deci nu va descurajati, important este sa aveti incredere in medicul vostru si sa faceti ce va spune el.

oricum, vara este o perioada mai slaba , si pacientii si medicii sunt in concediu, pe langa asta caldura nu face bine la dar sa vedeti la toamna ce de gravidute apar , natural sau prin IAS.



Marusca
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu78 spune:

Am vb. cu o prietena de-a mea din SUA si mi-a spus ca la ei HSG nu se mai face, se face direct laparoscopie, si prin Europa este cam la fel. Cred ca dc. o sa fie cazul o sa cer sa imi faca direct laparo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Marusca, intr-adevar, incurajator sa auzim de reusite. Eu incepusem sa ma intreb daca chiar exista si reusite. Eu, si fetele sunt convinsa, vrem sa stim detalii- de exemplu, la ce medic ai fost, tratamente, recomandari etc.. Tie, iti dorim o sarcina frumoasa!
Ralu, si eu am o asemenea recomandare. Eu cred ca o sa fac HSG din simplu motiv ca nu e nevoie de internare si anestezie generala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi77 spune:

Eu fetelor trebuie sa vin luni la Bucuresti.Mai intai voi merge la spital la eco si apoi la Med New Life sa fac analize la progesteron si estradiol.Am citit pe net ca analiza la progesteron se face in z 21 iar la estradiol in z 2 sau 3.
Eu oare de ce le fac in z 8?
Fetelor din Bucuresti va rog sa-mi spuneti si mie cum ajung de la spitalul CFR 2 la Med New Life?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

buna fetelor ma bucur ca am reusit sa pot vb.cu voi.la mine nu stiu ce se intampla eu am 2 copii dar sunt mari de 16 si 17 dar sunt din prima casatorie;iar acum la a doua mai vreau unnu cred ca sunt batrana la 36de ani.de 4-5ani tot incerc problema e ca raman dar se opresc din evolutie.anl trecut am pierdut la 10sapt.si am deja 1an si ceva si nu mai raman.am facut analize si eu si el si sunt ok,iar in ianuarie am facut o inseminare dar nimic.acum vreau sa plec la sovata am trimitere de la dr.cica pt.sterilitate.a mai fost cineva dintre voi sa dea oare rezultate?cand ma intorc fac din nou inseminare si daca nici asa nu mai stiu ,nu mai am nervi.dar vreauva pusy.

Mergi la inceput