Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna !!!

Am fost la ecografia de 22 saptamani, bebelina are 500 de grame, totul pare ok, doar ca din pacate nu am reusit sa-i vedem fata, ca sta incarligata ca un covrig, cu mainile si picioarele la cap. Cat a durat ecografia (45 de minute) n-a vrut sa isi duca macar picioarele de la cap, desi a inghiontit-o si ciocanit-o doctorita de nenumarate ori.

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MIHUTA felicitari pt bebelina sanatoasa!!!..fetelor eu imi fac curaj si ies un pic la aer ca am stat toata ziua in casa..mi s-a luat si de aer conditionat plus ca nu mai pot de "sale"..IAR!!!

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Roxana ai grija mama cu spatele asta, ca mai ai inca destule luni de sarcina de dus. N-ar fi mai bine sa te odihnesti oleaca ?

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare, gravidute frumoase.
De azi promit ca voi fi o prezenta activa pe acest forum. Recunosc ca v-am citit din umbra (pe bucati, pe ascuns pe la serviciu), insa niciodata nu am gasit timpul necesar sa intervin. Tocmai am facut si noi 20 de saptamani si m-am hotarat sa nu mai merg la serv. Este prima sarcina si vreau sa ma bucur din plin de ea. La munca stateam cam 10 ore, stres non-stop, alergat prin birouri. Desi nu am avut nicio problema de ordin fizic, am intrat in CM. Va invidiam cand vedeam cum trec capitolele si ma gandeam ca sunt o straina pt voi, desi eu va cunosc pe fiecare in parte de pe DC. Ieri am facut 4D de 20 de sapt. Rares este in grafic cum spune dr. De data asta gradul de maturizare al placentei a iesit 0, spre deosebire de ultimul eco facut la Iosup la 15 sapt (unde, bineinteles ca IR-urile erau super mari, placenta gradul 2). Acum am fost la dr Meclea de la Sanador si tot la el ma voi duce in continuare pt eco. V-am facut capul patrat. Ma opresc. Am si eu rugamintea sa-mi schimbati DPN in 06.12.2007 si sa adaugati data nasterii pt mine 01.08.1980 (ca vine acum si vreau si eu sa mi se spuna La multi ani Va pup dulce pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Roxxy 80, am modificat. Felicitarie pentru ecografie !

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cine stie sa-mi transforme val BHCG-ului de 78.5 ng/ml in .. mUI/ml??

multumesc frumos



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc foarte mult Mihuta. Fetelor, vroiam sa va spun inca o data ca pe DC ma simt ca acasa. Sunt tare fericita ca o intervin si eu mereu in discutii de acum inainte. Acum merg la somnic. Noapte buna, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor,

sunt moarta de oboseala. Am fost si azi la alta piscina, fiica-mea numai in apa si pe topogane cu apa, sper ca va dormi si ea in sfarsit o noapte din cap in coada.

Eu inca am probleme cu tensiunea mica. SUnt constienta ca-i de la caldura, dar deja ma tine cateva saptamani asa. Si nu stiu ce-as mai putea face. Am fost azi mult in apa, am mancat fff bine, si dulciuri, folosesc si mai multa sare, doar-doar creste tensiunea, o masor la 7 seara: 93/45. Nu-i chiar extrem de mica, dar asta-i deja crescuta. Ca daca nu fac nimic e mai mica...

Cami, Jasmina e foarte entuziasmata ca vine bb si ea va fi sora cea mare. In acelasi timp observ ca a devenit mai dependenta de mine, se alinta mai mult. Cred ca are totusi niste conflicte interioare. Incerc sa-i spun si de partile "negative" ptr ea, ca bb va mai si plange, ca nu voi putea avea atata timp ptr ea, dar ca ea are noroc: primii ei ani din viata m-a avut numai ptr ea, bb nu va avea acest noroc, de la inceput ma va imparti. Ca ea poate sa ma ajute cu bb si sa iubeasca pe bb, dar ca nu trebie, ca eu sunt mama si ea va fi intotdeauna fetita mea cea mare (ea vrea sa fie mare, nu cumva sa-i zic ca-i mititica!). Chestii din astea, incerc s-o pregatesc cum pot eu mai bine...

Am citit parca ceva despre asistenta la nastere a barbatilor. Aici este ceva absolut normal, eu personal nu cunosc nici un tatic din generatie sub 45-50 de ani care sa nu fi asistat la nastere. Cred ca al meu ar fi tare suparat daca nu l-as lasa! Deci va fi.

Dar mai vorbim maine, ca nu mai pot de oboseala!!!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Dany eu am fost la dr ginecolog care mi-a dat o scrisoare medicala ptr medicul de familie in care mi-a pus ca diagnostic contractii nu stiu cum .Am mers cu asta la dr de fam care mi-a dat o adeverita pe care am lasat-o la munca si gata.Programul este de 6 ore si salariul a ramas acelasi.
Roxxy bine ai revenit.
Mihuta felicitari ptr una bucata fetita sanatoasa.
O zi racoroasa ptr burtici

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Hello!!!!Ce mai faceti????Eu astept weekendul sa plec in concediu o saptamana la munte!!!!!De abia astept!!!!!!


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel24+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput