despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 95

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Salut sunt o graviduta de 33 saptamani si urmeaza sa nasc la sp. Municipal cu Dr. Mircea Dumitru. A mai nascut cineva cu el? Imi poate spune cum se comporta la nasteri? In general la consultatii este tot timpul foarte grabit. Cum sunt conditiile din spital? Eu o sa nasc prin cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uricarudiana spune:

este cineva care a nascut la maternitatea din BACAU?
daca da ce tarife s-au practicat pt nastere normala si cezariana?
in BACAU cunoaste cineva doctori buni?

http://tt.lilypie.com/6XR7p3.png
nimic nu face o femeie sa se simta mai implinita decat un BB...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

salutare,
nu prea am scris insa v am citit mesajele cu mare interes. Urmeaza sa nasc la sp. SF. CONSTANTIN SI ELENA sau JUDETEAN ILFOV. Am fost urmarita de dna dr Deliana Predoi si am fost f multumita pana in prezent. Am inteles ca in spital conditiile sunt bune insa ce m ar interesa, dc m ar putea ajuta cineva cu un sfat, sunt ,,tarfele" practicate pt cezariana aici. Va multumesc anticipat si va doresc la toate sarcina usoara si nastere la fel. va pup.
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Buna ziua!

Ce parere aveti despre spitalul Municipal Bucuresti si Dr. Dan Udrea ? A nascut cineva cu el? Cum vi se par conditile din spiatal, personalul?

Dana 23+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaMM spune:

Buna,
stie cineva de dna doctor dumitrache violeta de la filantropia? Dar despre spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ririan spune:

Buna fetelor!Cred ca era cazul sa intru mai demult pe aici,dar cum se spune:mai bine mai tarziu....Deci,eu am 3 fetite toate nascute in cluj la gine 1,nu ca nu mi-as fi permis si in alta parte chiar intr-o clinica particulara,dar eu am urmat-o pe doctora mea care este o scumpa si stie sa asculte si sa explice,si am ajuns la concluzia ca pot sa ignor conditiile dezastruoase din respectiva clinica ,avand in vedere ca acolo stau 3 zile ,dar la control merg 9 luni ,deci conteaza foarte mult medicul care ma vede in acest timp,si anume d-na doctor PUSCAS MARIANA.Din pacate,la ultima nastere nu a reusit sa ajunga din vina asistentei care spunea ca este timp sa o chemam dar bebita nu era de acord cu acest lucru,in shimb a venit in fiecare zi sa vada ce fac.Acum astept bebe nr.4 si o sa merg tot acolo si o sa am acelasi medic!PUPICI LA TOATE MAMICILE SI COPILASII LOR!

http://good-times.webshots.com/album/560414507QMNnrC?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinaSC spune:

buna,
eu am nascut amandoi baietii cu dr. Al Jashy Gladys Cristina de la Spitalul Clinic de Urgenta "Sfantul Pantelimon". am fost foarte multumita de dansa de la prima sarcina, incat m-am hotarat sa nasc tot cu dansa si al doilea , cu toate ca intre timp mi-am schimbat domiciliul (acum stau in Militari). cam asta este!

Madalina-mamica lui Sebastian(21.02.2003) si a lui Cristian (20.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinaSC spune:

revin cu mici completari:
Sebastin - 3.650 kg si 52 cm
Cristian - 4.550 kg si 56 cm!


Madalina-mamica lui Sebastian (21.02.2003) si a lui Cristian (20.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaMM spune:

Va rog sa-mi spuneti cate ceva de dna doctor Dumitrache Violeta de la filantropia. Dar despre spital imi puteti spune cum este?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ptsalyna spune:

Buna fetelor,sunt o proaspata mamica,am nascut pe 20.08.2007 la maternitatea Bucur o fetita frumoasa si sanatoasa. Nu am nimic de reprosat doctorilor din spital pt k s-au purtat cu mine ireprosabil,ba chiar am fost sunata acasa de medicul meu (Dr. Said)sa se intereseze daca suntem bine. eu si fetita,insa restul personalului spitalului (femei de serviciu si bodyguarzii) au lasat de dorit! In ultima zi am primit biletul de externare pe la ora 12.00 iar pe la ora 14.00 a venit sotul meu sa ne ia de la spital. De la ora 12.30 si pana la 14.00 am stat cu bebe in brate pt k deja adusese o alta lauza in locul meu in pat pt k eu eram deja externata. Eu nu puteam sa dau piept pt k nu am sfarcuri si tebuie sa ma mulg,insa in spital nu ma lasau sa ma mulg si sa ii dau lu' bebe lapticul meu pt k nu era sterilizata pompa cu care ma mulgeam si nu au vrut sa mi-o sterilizeze,iar in ultima zi,nu am mai putut sa il iau pt k aveam externarea facuta si ele nu imi mai dadeau lapte praf si a plans copilul meu pana acasa de nu mai stiam ce sa fac.Dar de cand suntem acasa (2 saptamani)fetita mea a luat 600 gr pt k ii dau lapte de al meu toata ziua iar noaptea se trezeste de vreo 2 ori si ii dau lapte praf k sa nu stau in miez de noapte sa ma mulg. Ce sa va mai zic,cat am stat in spital am avut parte de lucruri placute si neplacute. Sunt fericita k suntem bine amandoua si ca am ajuns acasa,restul............SE UITA!!!

Mergi la inceput