despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 93

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu sunt abonata la Medlife(hiperclinica de pe Grivitei) si am avut o super doctor d-na Mirela Popa.Trebuia sa nasc in spitalul de la clinica dar nu s-a deschis si mi-a propus medicul meu sa nasc la Municipal.Conditiile de la Municipal nu sunt tocmai extraordinare dar a fost ok pt mine ca doctora mea a fost langa mine si dupa ce mi-am revenit din anestezie.
Mi-a facut o cusatura frumoasa,a avut grija de ingerasul meu.
Eu am fost multumita de doctora.Am stat in rezerva cu inca o mamica de 18 ani cu un bebe tare plangacios.Bebica mea era asa de cuminte.A fost bine.Poate daca nastea cu alt medic situatia ar fi fost alta.
Si una peste alta am iesit cu ingerasul meu maternitate cu dislocatie de sold(daca stiti cat de ingrozita eram,imi imaginam tot felul de chestii,a fost asezata pelvian) si dupa 2 luni am fost la domnul doctor Jianu care m-a linistit si mi-a spus ca fetita mea nu are nici o problema.Am auzit ca cei de la Municipal sunt renumiti
pt astfel de rezultate.Important este ca suntem bine si sanatoase amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2 spune:

buna!am nascut la spitalul din cimpulung muscel cu d-na doctor rimela pahontu o doctora de nota 10,cat despre spital ce sa spun?GROAZNIC!!!!!lenjerii super patate ,rupte.cnd trebuia sa ma duc la toaleta ma apuca groaza,de mancarea din spital nu te puteai atinge. ce sa va spun ,ca m-am internat sanatoasa si am plecat racita si cu o alergie pe fata

coca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela75 spune:

Am fost si eu la Spit Cantacuzino, nu pt nastere ci pt consult si totul e ok, de la medici, la personalul auxiliar, la curatenie, la organizare... Sunt foarte sirprinsa, pt ca la noi in Rosiori de Vede singurul spital municipal este infect si toti sunt niste apucatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Priscilla spune:

Am nascut in CFR2 cu doctorita Mihalache Florina,care a inceput sa-mi supravegheze nasterea de la 6 luni.A fost super de treaba,atenta la intrebarile mele,rabdatoare,calma,mi-a raspuns la telefon, a venit la spital cand am nascut (duminica,pe la 23:30 si a stat pana pe la 02:30).Nu de la inceput,dar a tinut legatura cu doctorul de garda prin telefon.TELEFONUL MEU.Noroc ca pe drum spre maternitate i-am spus sotului sa-mi bage 10 dolari pe cartela.La bani......... rezonabila.Nu mi-a cerut,dar la cum s-a purtat ,m-am simtit eu sa-i dau ceva.

Maternitarea,curata.Se spalau baile de la A la Z in fiecare dimineta,in saloane se spala o data pe zi,paturile sunt cu telecomanda.......Lenjeria mi-a schimbat-o imediat dupa ce am nascut ca am vomat la 2 ore dupa ce am ajuns in salon,dar de atunci nici vorba.Lenjeria de la bb din patut nici atat cu toate ca regurgita si mirosea laptele ala...........Fetitei mele a trebuit sa-i pun eu un scutecel in patut.

Personalul..........cam scumputz la vorba.Nu mi s-a explicat absolut nimic despre cum se ingrijeste un copil in primele zile.Daca intrebam,mi se dadea un raspuns de eram mai in ceata decat inainte sa pun intrebarea.Moasa cu care am nascut a fost o draguta,a stat cu mine m-a tinut de vorba, ma intreba mereu cum ma simt.
Asistentele......daca le dadeam luau daca nu nu-mi cereau.

Mancareaaaaaaaaaa............no coment.A fost bine ca a avut cine sa-mi aduca de acasa.Ne dadeau de mancare cand isi aduceau aminte si atunci ce nu curgea pe apa.

In concluzie...........si al doilea copil tot cu ea am sa-l nasc si tot in CFR2.

Nastere usoara viitoarelor mamici,si pruncuti,sanatosi,voiosi,voinici.

Iolanda, de printesica,Alexandra,17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo1 spune:

Buna,
Eu urmeaza sa nasc cu Cristian Radoi de la Municipal. Mai am putin - vreo 2 sau 3 saptamani. Vreau sa stiu daca a nascut cineva cu el de curand si daca da cum a fost? Cam cat i-ati dat? Vine la nasterea normala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cprelipcean spune:

biz]Eu am nascut la 27 noiembrie 2006, in Bucuresti, la maternitatea Cantacuzino. Am nascut prin cezariana cu d-na dr. Grama Marilena. O doctorita de nota 10+ si dansa si echipa - d-na dr. Negoita, dr. neonatolog Craciun Adrian, d-ra anestezist. D-na dr. Grama Marilena m-a supravegheat si in perioada sarcinii, pe langa d-na dr. Lucaciu Violeta de la policlinica Vitan. Totul a mers bine. Inainte de a avea copii am avut o interventie chirurgicala efectuata tot de d-na dr. Grama Marilena. La un moment dat , eram la o clinica privata - Sanador, iar dl. dr. Danaila mi-a spus sa-i transmit d-nei dr. Grama Marilena felicitari pentru operatie.
In rest, asistentele ca peste tot. Fiecare s-a intrecut pe sine in sfaturi si explicatii, chiar daca uneori erau contradictorii.
Dar, in final am plecat cu bebe si instruita si cu prescriptiile medicale ale d-lui dr. Craciun in mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns me_daiana spune:

Buna.Eu traiesc din luna a 6 de sarcina in Spania,cu parintii mei.caci pov mea e mai complicata...ce vream sa va spun e k am citit niste subiecta despre cat tre sa dai la doctor,la asistente,etc...doamne!!aici nici vb d asa cva!serios!un euro nu am dat cat timp am fo gravida!la nimeni!am nascut in cele mai bune conditii cu bebe in camera fara sa platesc cum am auzit 40 euro/noapte!cu televizor in camera,cu baie propie,dush,plus 6 mese pe zi si pampersuri,creme,etc tot pt bebe aveam la discretie in spital intro camera speciala pt skimbat copilul.apoi totul pt mine,nu am adus nimic d acas,nici makr periiuta de dinti,sau pijama,totul mia fost oferit de spital,si vreau sa mentionez k era un spital public,nu privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns me_daiana spune:

si altceva,comportamentul personalului,de la moasa pana la doctor a fost exceptional.la travaliu am fost insuportabila dar sau purtat asa de frumos cu mine toata lumea,kiar si femeile de servici.unde sa mai pui si faptul k dupa nastere am primit si cadouri din partea stipalului pt bebe meu.in sala de nastere mau asistat 2 moase,2 asistente,o co-asistenta,doctora ginecolog si inca un tanar doctor in primul an.aaa,si in camera de skimbat bebelushii aveam si hainute pt ei,body,saloopete,paturici.ce sa mai zis,un comfort extraordinar de la capra pe care mau urcat cand am venit cu dureri pt a vedea dak sunt de nastere,pana la ultima masa inainte sa ies din spital.un lux,si knd te gnadesti k e cva normal aici,in skimb la noi nici macar comportamentul fata de femei in travaliu nu e cum trebuie dar mai altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

tot citesc cu disperare despre spitale si dr care ne asista,caut sa-mi mai linistesc un pic emotiile pt ca m-au cam apucat de spitale ce sa zic oricare ar fi el nici unul nu este mai deosebit decat altul dar am o mare ingrijorare medicul meu dragut si de care sunt ff multumita constat ca nu prea este mentionat pe aici asa ca va rog din suflet sa ma ajutati sa- mi potolesc un pic nelinistile,il chiama dr IONESCU CRINGU,de la sf Pantelimon si nu am spus am 29* de sapt poooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auravenin spune:

[quote]Originally posted by rucx

Buna, tuturor! Eu am nascut pe 25 iulie 2006 la Giulesti cu Dr. Puia Sorin. Desi maternitatea este ingrozitoare, vreau sa va spun ca sala de nasteri si sala in care stau bebelusii arata foarte bine. Erau vreo 36 de grade afara...aveam aer conditionat in sala de nasteri si la bebelusi! Medicul si moasa au fost de milioane! Eu am nascut normal, fara nici un fel de anestezie!Niste oameni extraordinari, care te trateaza exemplar! Asistentele au fost OK! Intr-adevar, nu existau rezerve si am stat intr-un salon de 5 persoane cu WC pe hol...

Mergi la inceput