despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 67

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamicaty spune:

Buna la toate mamicile si la viitoarele mamici.In legatura cu spitalul in care am nascut acum 2ani si jumatate si in privinta medicilor nu am nimic de reprosat decat multumiri si bafta in continuare la ajutat mamicile.Am nascut in 2003 pe 30 oct ,natural,intr-un spital din Italia in Brescia,un baietel tare scump de 3780gr si 51cm-- JUSTY.medicii m-au ajutat foarte mult cu toate ca eram o straina pentru ei, mi-au facut toate mofturile,mancarea era f buna,dimineata lapte,ceai,biscuiti apoi la pranz 2-3feluri +desert si fructe,seara la fel dar mai lejer.Totul curat impecabil,miros frumos,tot ce am avut nevoie in spital mi-au dat scutece abs pt copil,abs mie,pastile si perfuzii mie pt ca am pierdut mult sange la nastere,nu am cuvinte,multumesc lui D-zeu ca in ultima clipa cand aveam 8luni sarcina am zis ca nu vreau sa nasc sub nici o forma aici la noi in Tg-Frumos ,jud Iasi(e un dezastru aici)si am plecat la sotul meu.Am dat de persoane despre care nici nu am crezut ca exista.SALUTARI LA TOTI SI NUMAI BINE,VA MULTUMIM PT CEEA CE FACETI PT NOI MAMICILE,NE AJUTATI CA EXISTATI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sele25 spune:

Salut!
eu am nascut normal anu trecut in septembrie la polizu cu dr. Dana Oprescu, un om si un doctor extraordinar. conditiile acceptabile (mai putin toaleta). asistentele ok daca le dadeai ceva.
O recomand pe dna. dr. Oprescu cu caldura.
va pupam
eu si printesa mea, ilinca de 8 luni jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

Hello!
Ati nascut cu ...sau stiti ceva despre dr. Cristian Vaduva de la Spitalul nr. 1 din Craiova?Daca da, poate dati si ceva amanunte legate de costuri, conditii...si alte d'ale gravidutzelor...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitzica spune:

pentru doctori...nota 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitzica spune:

Salut.Sunt nou venita in club. Am nascut acum aproape 2 ani la giulesti cu dr. mitran care era de garda. Eu am fost insa pacienta dr. Puia, insa el nu a venit in timpul noptii cind am nascut eu. Pe parcursul sarcinii dr. Puia m-a supravegheat cu atentie si profesionlism, s-a purtat foarte atent si frumos cu mine. La fel de frumos s-a purtat si dr Mitran la care am mers apoi la controalele de rutina de dupa nastere. In ceea ce-l priveste pe dr. Mitran, desi parerile sunt impartite, eu cred ca este un medic bun in care poti sa ai incredere.Aveti alta parere despre el sau despre dr.Puia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitzica spune:

ptr raluca u
Conditiile sunt probabil mai bune la elias(am fost in spital acum cativa ani, m-am operat de apendicita), dar depinde si de doctor. Trebuie sa-l alegi pe cel care este mai potrivit pentru tine: care are timp sa-ti raspunda la toate intrbarile timpite pe care le pui, sa te primeasca oricind, sa-ti raspunda la telefon cind ai nevoie de el,si de ce nu care este mai aproape, ca distanta de tine. Oricum dr. buni sunt la ambele spitale.trebuie sa te hotarasti pentru ca este bine ca sarcina sa fie supravegheata de la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Originally posted by miltisus

"hei,hei !!! Asistentele de la salon nu va au doar pe voi in atentie ci cateva saloane!!! Adica destui copii ca sa incerce sa faca fata la toti pana la sfarsitul programului, mai ales ca mamele majoritatea sunt total pe dinafara si nu stiu nimic despre ingrijirea copilului iar in acest caz nici nu merita sa aiba un copil !!! Un exemplu foarte bun si o intrebare frecventa si de panicat pt ele este "de ce sughite copilul" !!! - o stupiditate !!! cand noi ca oameni mari vom muri dintr-un sughit
atunci eu imi dau demisia !!!! sau :"a facut part,poate a facut caca, nu veniti sa mi-l schimbati?!?!?"
In concluzie, inainte de a mai scoate si scrie perle ca acestea mai ganditi-va cativa ani inainte de a face reprosuri !!!"


tare m-au durut randurile tare usturatoare.pacat ca ai ajuns atat de blazata.nu e vina nouilor mamici ca sunt atat de putine cadre medicale disponibile si nici a pers medical.in leg cu mamicile care nu stiu nimic despre cresterea copilului-nu cred ca poate cineva sa le condamne.PUNCT.au adus o minune pe lume si sunt extraordinare toate mamicile indiferent de nivelul de inteligenta si de statutul social.
crezi ca daca am citit o groaza despre bb nu mi-a fost teama sa umblu cu bb,vai cat de teama imi era.am chemat si eu astenta sa imi schimbe fata pt nu stiam cum sa incep.si imi era atat de frica sa nu o apuc gresit si sa ii fac rau scumpei mele,care a devenit soarele meu din clipa in care s-a nascut.
si,da cred ca iti poti da demisia.
am plans cand am citit randurile tale.o lauza este atat de vulnerabila,iar daca da peste persoane atat de...,ma abtin la a pune un epitet,pt nu vreau sa jignesc inutil,sigur va fi la un pas de nedorita depresie postnatala.
ideea e ca un zambet si o vorba buna insenineaza pe oricine,sunt usor de daruit, nu costa nimic si nu e nevoie de mult timp pt ele

mamici si viitoare mamici nu lasati ca nimic si pe nimeni sa va umbreasca fericirea



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buiomi spune:

Salut
Va recomand spitalul Polizu.
Am nascut in martie cu doctorul Horia Cioflan,un medic fffff bun,dar conditiile din spital nu prea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_C spune:

Buna fetelor,

Eu am nascut in Ianuarie la Giulesti cu D-na.Dr.Melihan Bechir, care este ok ca dr., a fost ok si pe perioada sarcinii si cat am stat in spital. Eu am nascut cu epidurala, si cat a durat travaliul a stat cu mine, desi a mai avut si operatii,(eu m-am internat la 8 dimineata si am nascut la 18:58). In ceea ce priveste spitalul destul de mizer, sala de nasteri a fost ok, curata cu aparatura noua, dar sala de travaliu lasa de dorit, patru paturi, inca doua mobile ca nu erau suficiente locuri si au mai adus, inca o rezerva cu doua locuri in care era si masa pentru consult... toaleta la sala de travaliu era ok, curata... Moasele si asistentele, daca aveai noroc erau super ok (eu am prins doua schimburi, unele abia daca te bagau in seama, daca aveai nevoie de ceva trebuia sa te duci dupa ele, iar al doilea schim super ok, tot timpul langa tine, sa vada daca totul e ok...) oricum la nebunia care a fost in spital cand am nascut...
Ei acum salonul... totul vechi (mai putin termopanele, care erau doar pe interior, in exterior au ramas tot geamurile vechia care scartie la fiecare bataie de vant), lenjeria la pat veche, curatica... Eu am sta intr-un salon cu 10 paturi(restul erau full) si cu chiuveta si o toaleta direct din camera (pe care au curatat-o dupa vreo 2 zile ca a venit televiziunea prin spital ca altfel...). Mancarea destul de buna (saracacioasa, dar gustoasa), oricum am avut mancare de acasa ... Infirmierele de salon au fost ok, la pansamente erau si si... depinde de schimb (am stat de sambata pana marti in spital...). Asistentele de la copii ... una singura care era mai draguta si avea grija si de copii si de mamici... celelate daca le intrebai ceva erau foarte suparate ca ai intraznit sa le deranjezi... daca le dadeai spaga... erau atente atunci ... pana la urmatorul alaptat se uita ...In rest a trebui cotizat peste tot... de la portar, asistente, anestezist, doctor... Eu am avut noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyboy spune:

buna
am nascut in urma cu 7 ani la maternitatea Polizu cu dr. Suciu, care este un medic super bun.
de atunci nu am mai fost in Polizu si as vrea sa stiu si eu care mai sunt conditiile!
va multumesc

Mergi la inceput