despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roximarro spune:

Imi poate spune cineva cum este dr. Horhoianu de la Municipal?
Dar conditiile de acolo? Personalul?
Astept pareri, impresii. Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roximarro spune:

Sunt o graviduta de trei luni si jumatate. In perioada aceasta am avut surpriza neplacuta ca una dintre masele sa cedeze. Este nevoie sa se lucreze urgent la ea (poate chiar va fi nevoie de extractie). Stiu ca in perioada asta sunt interzise anesteziile, insa medicul la care am fost mi-a garantat ca nu este nici o problema. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ira_ spune:

Hei, ceva informatii despre Dr. Anca Firu de la Municipal aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Dragi viitoare mamici,
M-am apucat sa scriu acest mesaj din disperare. Nu apelati la SUCIU NICOLAE de la Polizu. Este un personaj caruia eu nu pot sa-i spun medic. Fina mea a nascut in iulie 2002 o minunata fetita cu el. Atunci bafta eu a fost ca totul sa fie OK, desi nu a ajutat-o in timpul nasterii in nici un fel, a nascut 100% natural, cu niste durereri monumentale, dar in fine, atunci totul s-a terminat cu happy-end-ul numit Bianca.
Anul trecut, in decembrie 2005, sub "bagheta" aceluiasi minunat personaj a mers sa dea nastere celui de-al doilea bebelus. Din pacate de data aceasta nu a fost sa fie bine pentru ca la nastere au aparut niste probleme. Ea fusese la individ la cabinet pentru ultima vizita inainte de nastere, si pana a ajuns acasa a inceput travaliul. L-a sunat pe tip, l-a anuntat ca pleaca la maternitate, in jurul orei 20.00. La maternitate, pe la ora 23.40 o asistenta din sala de travaliu a constatat ca aparatul cu care o monitorizau "nu functioneaza bine", a mers si a adus altul, care indica acelasi lucru, si au constatat ca existau probleme si trebuie intervenit de urgenta. Asa in jurul orei 0.00. Ala care-si spune Suciu nu era venit in spital, motiv pentru care au trebuit sa-l astepte, pentru ca nu putea nimeni altcineva sa faca respectiva cezariana, asa incat ora declarata de nastere a bebelusei este 1.25. Diferenta intre aceste ore fiind atat de mare, copilul a ramas mult prea mult timp ramasa fara oxigen, asa incat s-a nascut cu niste chegulete de sange pe creier care s-au resorbit in 6 saptamani, si in locul carora au ramas niste cavitati. La momentul acesta fina mea cu bebelusa sunt transferate la "Gomoiu" pentru investigatii, tratamente si diverse alte interventii. In orice caz, "multumita" respectivului individ copilul acesta are probleme, si oricat de mult s-are reface, va fi un copil cu probleme o viata intreaga, desi a avut sansa sa fie un copil perfect normal, fiind o sarcina minunata pana in a 40-a saptamana, s-a nascut la 3.500 kg si 50 cm si este extrem de frumoasa.
Un lucru rau mi se mai pare si faptul ca atat timp cat au fost in Polizu toata lumea a incercat sa le spuna ca au fost probleme in timpul sarcinii, ca ce s-a intamplat nu are nici o legatura cu doctorul...etc.
La momentul acesta parintii desi sunt extrem de disperati nu au timp sa se ocupe sa-l dea in judecata pe individ de malpraxis, si ma tem ca nici nu-l vor da, asa ca eu prin acest mesaj incerc sa va atrag atentia sa fugiti cat de departe puteti si sa-l ocoliti.
Mai are la activ(din cunostintele mele) si o sarcina de gemeni univitelini, unul iesit iar celalat mort din cauza lui pt. ca a asteptat o ora si jumatate sa "iasa singur". Astea sunt cazuri grave de lipsa de profesionalism.
Ajutati-ne si ajutati-va sa scapam de astfel de experiente ingrozitoare. Povestiti tot ce stiti de rau de un medic. Aici vorbim de vieti, nu de cartofi sau de materiale de fusta.
Si nu despre orice vieti, ci despre unele extrem de importante pentru noi.
Haideti sa declaram razboi doctorilor carora le lipsesc etica si profesionalismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Am si eu o intrebare la cele care au nascut in ultima vreme la Elias. Bebelusii stau cu mamicile in camera?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Roxi, se fac anestezii usoare in timpul sarcinii si exista si antibiotice pe care le poti lua. Vorbeste cu medicul tau si o sa-ti spuna. O infectie care se agraveaza poate fi cu mult mai nociva decit o anestezie. Mergi la stomatolog si rezolva problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza_gargaritza spune:

buna ziua mamici si bebici! eu voi naste la Polizu cu Mihailescu Gheorghe. stie cineva ceva de el? am vazut ca si sim26 a pus aceeasi intrebare acum o luna jumatate, dar nu cred ca a raspuns cineva. multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Dragi mamici,eu am nascut la Sp.PANTELIMON,cu dr.Urleteanu Emilian,super-doctor,dragutza,tinerel,dedicat meseriei!
Am nascut prin cezariana,n-a fost la cerere,dar,la un control de rutina,exact la 40 de sapt,pe 2 dec.2005,s-a constatat ca bebe avea o inima tahicardica,pe fondul unei oxigenari insuficiente!
Totul a decurs ok,am nascut un bebe sanatos,stefanel,de care suntem tare mandri!
Conditiile sunt nashpii rau de tot,la etj.II,la nasteri,dar eu am stat la rezervele cu plata de la parter,1.500.000 pe zi,dar MERITA!
mai ales ca sunt 2 paturi,mai poti dormi peste noapte si cu cineva din familie!
Aaa,s-o mentionez si pe dr.neonato Sbarcea,o minune de femeie,dulce si dedicata meseriei!Si tinerica,si blanda!
Nota 20 pentru ambii medici mentionati aici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Sorry,dragutzel,nu dragutza!!
Oboseala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

Dragele mele, eu nasc cam intr-o luna la Municipal. A nascut de curand cineva acolo? Ma intereseaza preturile la cezariana. Pentru doctor, anestezist, etc. Poate ma ajuta si pe mine cineva cu informatii, va rog mult. Toate cele bune si multa bafta pentru burtici. Alice.

Mergi la inceput