despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Eu am mai scris despre conditiile din spitalul Elias cu diferite ocazii.
Am nascut anul trecut pe 27 iulie, cu ajutorul doamnei doctor Andrei Aneta, care m-a urmarit si pe parcursul sarcinii. Am nascut foarte usor desi eram la prima nastere si aveam si o varsta mai mare (33 ani) si in conditiile in care piticul meu a avut 4,150 kg. Dumneaei este o profesionista desavarsita, si un om cu un suflet cald si bun si m-a indrumat in permanenta. De altfel toti medicii de acolo erau recunoscuti ca fiind buni. Moasele si asistentele de asemenea.
De cotizat am cotizat si eu, dar la sfarsit, asa ca si daca nu as fi dat tot la fel s-ar fi purtat.
Asistentele de la copii s-au purtat frumos, iar medicul neonatolog dr. Tauberg e si ea o profesionista adevarata, care m-a invatat cam totul despre primele zile din viata de mama.
Conditiile de nota 10, accesul in sectie al familiei se facea anevoios sau deloc, dar asta era bine intr-un fel ca nu era loc de colind pentru tigani sau mai stiu eu ce. Rezervele in care am stat inante si dupa nastere erau curate. Am stat singura si inainte si dupa caci am fost doar doua mamici care am nascut atunci si ne-au pus in rezerve separate sa fim linistite.
Mincarea buna, oricum mai buna decit pe alte sectii ale aceluiasi spital. Era si de inteles pina la urma. Masa se servea in camera.
Una peste alte, eu am fost foarte multumita de acea perioada si mi-au ramas amintiri placute despre nastere si despre spital.

Va urez numai bine!!


Catalina+Andrei(1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mp3 spune:

Draga mada, cāt te-a costat nasterea la rezerva Medicover? Au fost cheltuieli suplimentare cu cazarea? Si cum au fost conditiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Va recomand cu multa caldura dl. dr. LUIS MENDEZ de la Spitalul Municipal din Bucuresti(Spit. Universitar Bucuresti). Este un medic de un bun simt extraordinar, nu este superficial, nu este grabit isi face meseria cu profesionalism, nu este interesat de bani ca altii. Eu aveam o parere foarte proasta despre sistemul medical din Romania, dar din fericire am dat peste oameni deosebiti(nici mie nu-mi vine sa cred).
Oricum pe dl Dr. Mendez il gasiti si la SUB dar si la Pol. Spitalului Universitar Bucuresti din B-dul Regiei LMV - dimineata MJ - dupa amiaza.
Sunt sigura ca o sa fiti multumite si fericite.


Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_noemi spune:

subscriu cu cuvinte de lauda tot pt. spitalul elias!
dr. Parvu este un om minunat, care m-a ingrijit tot parcursul sarcinii si am nascut tot cu dumnealui! II multumesc ca atunci cand a constatat ca nu pot sa nasc normal, nu m-a lasat sa ma chinui ore (dupa cazul unora zile) in sir in travaliu si am facut cezariana!
spiatalul curatel, iar personalul amabil si atent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttcrissy spune:

Spitalul Universitar CFR (din PIata Presei Libere, vis-a \-vis de hotel Sofitel) - - numai cuvinte de lauda:
- personal medical EXEMPLAR (fie ca dai sau nu dai bani)...medici sau asistente de mamici sau de bebici
- conditii EXCELENTE: curatenie, bebici langa mamici, baie in salaon(cam 4 paturi), 2 aparate de aer conditionat, frigider in salon, termopane
- taticii pot asista la nastere

Eu personal am nascut cu Dna Dr. Bordinc (medicul meu ginecolog de vreo 2 ani) si de bebe a avut grija Dna Dr Anca Ancar

Cu Dumnezeu inainte! - Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

CLUJ-am nascut la ginecologie 1 cu dl dr Muresan Daniel, un om deosebit si un profesionist perfect.Conditiile au fost bune, salon cu doua paturi, baie proprie,personalul mediu amabil.din fericire am stat doar 3 zile in spital dar am fost multumita de tratament.



cristiana si bb Theodora Alexia

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Am nascut in 20 februarie in Cluj-Napoca, la spitalul Stanca,care e asa si asa.Doctorul meu e rezident si e foarte de treaba. Doctorii de pe acolo niste nemernici. Dupa 25 de ore de chinuri, am nascut. Normal, dupa 12 ore trebuia sa-mi faca cezariana,am cerut-o insa nici banii nu au avut efect.Era un doctor de garda care trebuia sa-mi aprobe cezariana, si niciodata nu-l voi uita pe acel nemernic care a zis: 2 centimtrii dilatare, se poate naste natural.

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

subscriu si eu pentru elias si mai ales pentru Dr. Mistoi Anca cu care am nascut 2 bebici. Unul acum 6 ani si jumatate si altul acum 1 an si 3 luni. Deasemenea si pentru Dr Parvu cu care a nascut sora mea.
despre personalul mediu am vazut ca si daca le dadeai 10 mii sau nimic si daca le dadeai 50 mii tratamentul era acelasi adica normal. Curat , mancare in camera. Preturi mult mai mici decta in alte maternitati.
Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Buna tuturor. As vrea sa aflu si eu informatii despre dl dr. Lemnete de la Polizu..Multumesc mult


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SinzianaN spune:

Da o cautare cu Google pe site dupa cuvantul Lemnete (sau lemnete - nu stiu de ce unele fete scriu nume proprii fara majuscule) si vei gasi ceea ce cauti. Suntem destule fete care am nascut cu el. Sinziana

Mergi la inceput