despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Cine a mai nascut la Elias si cu ce medici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ISOLDA spune:

Am nascut la Cantacuzino....Dna Doctor Anne - Marie Dima, sufletista si minunata. Mi-a spus de la inceput ca trebuie sa nasc normal, nu e cazul sa ma gandesc la cezariana, dar ulterior ecograful arata un copil foarte mare....4.500 kg, asa ca discutam si posibilitatea unei cezariene. Incepe travaliul la 41 de saptamani, stau cu trusa de epidurala sub perna ca nu se stie daca pot naste normal, poate totusi imi vor face cezariana.....dar nasc romaneste, Mihai are 3.600 si puteam face epidurala linistita, dar macar am simtit tot si nu-mi pare rau. Doctorita mea a stat 8 ore langa mine si mi-a dat incredere, moasele mi-au scurtat travaliul cu cateva ore bune ca am avut probleme mari cu dilatatia, Dr Craciun - neonatolog - excelent....una peste alta o experienta frumoasa, drept pentru care am votat cu sotu' pentru baby no. 2...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ISOLDA spune:

quote:
Originally posted by amiss_zip

Salutari la toata lumea:)!

Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi!
Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!



Doctorul PUIA de la Giulesti....nasa mea a nascut de 2 ori ajutata de el si stiu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fonzie spune:

quote:
Originally posted by elean75

Scriu si eu dupa 100 de ani - mai precis 3 luni juamte - am nascut la Polizu cu dr. Suciu si sunt foarte incantata si de spital si mai ales de doctor.

Elena si Maria (17 decembrie 2004)
www.mariuta.as.ro


Elena as vrea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre polizu avand in vedere faptul ca si eu voi naste la aceasta maternitate(am 34 de sapt.)cu acelasi dr.suciu.
cum te-ai descurcat si ce impresie ti-a lasat acest spital si dl dr suciu?
merci mult!iti doresc numai bine si sa-ti traiasca bebelusa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Eu am nascut la Maternitatea CFR 2 cu Dr. Margaritescu care dupa parerea mea este f buna cu toate ca e tinerica!
Si chiar nu am avut deloc probleme cu asistentele care s-au purtat f bine cu mine ( nu am avut nici un fel de pile si nici nu le-am dat mai mult decat celelalte mamici) .
Si conditiile sunt destul de bune de cand au modernizat maternitatea!

Ramona & Loreema
http://photos.yahoo.com/loreema24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagauta spune:

Buna fetelor,
Eu am nascut la Elias in ianuarie 2005. Conditiile sunt ok am stat in salon cu 4 paturi dar am fost doar 3 mamici.Copilul ti-l aduce dimineata la ora 9 si il ia seara tot pe la 9.Sunt si rezerve cu cate 1 sau 2 paturi. Cu o zi inaintea mea a nascut Raluca Moianu si stiu din auzite ca ea a stat in garsoniera.Asistentele sunt si ele ok, mai putin cele de la neonatologie.Salutarile mele Domnului Parvu si D-nei dr neonatolog Constantinescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Pentru Isolda!

Draga mea, iata, dr. Tutunaru de la spit. Elias, nu face avorturi... la cererea pacientelor...

Si e un doctor foarte bun, are principii, e credincios, cred ca de-aia!

Gabriela


POZE CU MARIUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Fetelor,Miruna28,
Si eu am nascut la Elias cu dr. Vladareanu.
Am fost foarte impresionata despre cum au avut grija de mine. In special moasa Mariana fara ea nu stiu ce ma faceam (comoara mea a avut 4,350 kg)

Andre si BB Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

BUNA, FETELOR!
A NASCUT CAREVA CU DR.ANCAR BENEDICT?
CE FEL DE OM ESTE?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pascall25 spune:

Eu am nascut la Polizu cu un mare doctor in medicina pe care mi-as fi dorit sa-l fi dat in judecata dupa cate am patimit (si eram la a doua nastere cu el, prima fiind fara peripetii)...Ii spun si numele ca sa va feriti: Dr. Suciu Nicolae.
Nu vreau sa ingrozesc viitoarele mamici, dar este o experienta de povestit:

In ziua cand au inceput durerile (o sambata) Suciu avea consultatii la cabinet si, desi am ajuns pe la 6 dimineata n-a ajuns decat la 11 cand copilul statea sa iasa. Nervos, a inceput sa tipe la toata lumea inclusiv la mine moment in care, civilizat, l-am rugat sa nu tipe la mine. A facut spume instantaneu, si timp de un minut am avut impresia ca ma va lasa balta pe masa de nastere. In fine, bebe Mircea a iesit cu cordonul ombilical in jurul gatului, vanat la fata...ce sa mai zic...l-au luat direct la reanimare. Iar Suciu, ca nu-i mai pot spune doctor, a zis de fata cu asistentele ca "Ti-am zis eu ca e cu cordonul in jurul gatului!"

In momente din acestea nu te mai gandesti decat la binele copilului...
Acum, Mircea are 2 ani si 5 luni, am fost cu el pe la medici, nu stim care e cauza respiratiei lui mai zgomotoase (aspect asmatic) desi nu are nimic la plamani, este prea mic pentru investigatii mai serioase...

Deci, sunt oameni si oameni, medicii astia...

Mergi la inceput