despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna seara fetelor!Am vazut ca s-a mai interesat cineva de d-l dr.Petre Ciulcu de la Municipal.Am inteles ca spitalul este ok,dar ce stiti despre dansul ca doctor.Eu sunt gravida in aproape 5 luni,sunt urmarita in sarcina de dansul,dar pana acum nu mi-a recomandat decat o ecografie la 6 sapt,eu avand atunci niste scurgeri de sange.Nu am facut nici o echografie morfologica,nimic.ba ieri,la ultimul control l-am si intrebat si a zis ca avem timp de ecografii.Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Nicoll_mada

MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hanelore spune:

Buna fetelor! Eu sunt noua pe acest forum si as vrea sa va intreb daca a nascut cineva prin cezariana cu dl.dr. Herghelegiu si cum a fost refacerea?
Mie mi-a promis ca imi va face cezariana dar surse din afara spitalului sustin ca asa promite, dar de fapt de lasa sa nasti normal.
Puteti sa ma ajutati cu cateva informatii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama luca spune:

Salut!
Eu am nascut in aprilie 2004 la Municipal, cu dna. dr. Vasiliu. A fost super ok. Dna doctor este de nota 10, foarte draguta, rabdatoare si-ti explica tot ceea ce vrei sa stii. Acum bebeul meu, o superbitatteee de baietel, are aproape 11 luni.. si-mi umple sufletul de bucurie. :)

ama luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

Eu am nascut in Polonia la Varsovia, in acest spital am aterizat din intamplare. Doctora mea care ma condus pana la nastere a fost nemaipomenita, s-a ocupat foarte bine de mine si de copil stia ca eu nu pot pierde acest copil. Inainte de nastere a venit sa vada daca totul este in ordine. Eu am avut si zaharul cam mare deci mergeam si la doctor diabetolog care se ocupa cu femeile insarcinate care au aceasta problema. Au fost amandoua de nota zece.

Alus+Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salut mamici si burtici!
Eu am nascut in octombrie 2004 la Municipal cu Dr Liviu Popovici care - desi f f tanar - e de nota 20!!!! Doctorita mea nu raspundea la telefon cand au inceput contractiile si m-am dus la Municipal unde l-am gasit pe Dr Popovici de garda. Nu i-am dat NIMIC inainte dar s-a comportat EXTRAORDINAR. Este extrem de glumet si epiziotomia lui nu m-a durut decat fffffff putin!!!! (celelalte luau de zor algocalmine) A venit sa ma vada in fiecare zi si e fff simpatic... merita o groaza de "ffff". Dupa ce a iesit gogosica mea din burtica l-am intrebat cand o poate vedea sotul si a zis"vrei sa-l chemam?ok!". L-a chemat si a trebuit sa stea saracul sot langa mine cat m-a cusut... vorbeau despre meciul din acea zi... Asistentele in schimb groaznice (am intrebat0o pe una in ce pozitie sa alaptez, s-a crucit si m-a intrebat cati ani am..asta a fost toata conversatia.. au fost si doua exceptii.. moasa (ff tanara si ea) si o asistenta care facea toaleta... atat!!!! Plus ca nu ne-au dat lenjerie de schimb vreo 10 ore si cocleam in sange... pediatra insa tot de nota 20!!

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm)
http://photos.yahoo.com/andreeaoracle
http://community.webshots.com/user/andreeaoracle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_sava spune:

Buna dragutelor! Am citit in mare parte ce s-a scris ...cautam mai mult despre maternitatea Cuza Voda din iasi si chiar am gasit. Conditiile le cam stiu si eu ca am stat internata. Urmeaza sa nasc cu dr Onofriescu daca ajungem cu bine pana la Iasi ca sunt din Suceava. Sunt in sapt 37 + deci nu mai avem mult. Am citit ce s-a scris de dl dr....eu personal am mai fost si la altii si de el imi place....cineva zicea ca nu a recunoscut-o ....eu nici nu am asemenea pretentii la cat de ocupat este si la cate paciente vede zilnic. Eu in locul lui cred ca as fi la fel. Am fost si la dr. Carauleanu dar l-am preferat pe dl. dr.....
Ce nu mi-e clar e faptul ca eu as fi vrut sa imi faca cezariana ca mi-e frica de dureri dar d-lui zice ca sunt tanara si nu vede de ce sa intervina chirurgical...merg pe ce spune el ca probabil stie mai bine decat mine.
Am si eu o opinie despre medici.....daca e sa fie bebe sanatos si sa nu i se intample nimic asa se intampla....daca nu e sa ai norocul asta de la D-zeu poti sa mergi si la cel mai bun medic si tot nu are ce sa iti faca....de aceea comentariile despre medici nu isi au rostul....poate un medic ff bun sa rateze la o pacienta si la alta sa fie inger!
De aceea eu ma abtin de la comentarii rautacioase desi am pierdut o sarcina acu un an dar ....prefer sa nu dau vina pe nimeni....
cam atat de spus...sanatate multa si la gravidute sarcini usoare si bebei santaosi si mancaciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elle23 spune:

getuta, cum e dr. Onofriescu, ca si persoana, ma refer? iti acorda atentie cand te duci la programare? iti raspunde la intrebari? e "de treaba" cum se spune? tare ma bate gandul sa dau o "raita" pe la cabinetul dumnealui, dar mi-e cam , ca-i barbat, si alea alea...pana acum am fost numai la femei ginecolog, dar multe fete spun ca prefera sa mearga la barbati?! ce zici? thanks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_sava spune:

quote:
Originally posted by elle23

getuta, cum e dr. Onofriescu, ca si persoana, ma refer? iti acorda atentie cand te duci la programare? iti raspunde la intrebari? e "de treaba" cum se spune? tare ma bate gandul sa dau o "raita" pe la cabinetul dumnealui, dar mi-e cam , ca-i barbat, si alea alea...pana acum am fost numai la femei ginecolog, dar multe fete spun ca prefera sa mearga la barbati?! ce zici? thanks


"cu doar un pic de credinta poti muta muntii din loc":)



Draga Elle sincer mie imi place de dr. E de treaba dar fff aglomerat poate stii ca e si directorul clinicii asa ca sigur nu are cum sa retina pacientele dar ca profesionist eu am mare incredere in el...Si ca om eu mai simt bine cand sunt la el pot sa il intreb orice si el raspunde. Dar am o amica pe care am dus-o la el si nu e la fel de incantata asa ca ce sa iti spun....depinde la ce te astepti si tu de la dr...Eu prima data la el am mers speriata rau si m-a incurajat foarte mult. Poti incerca ...bafta multa oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Nicoll/mada, eu sunt la dr. Ciulcu petru si sunt in saptamana 36 de sarcina.Mai ai rabdare un pic si apoi iti povestesc eu tot ce vrei.Mie o sa/mi faca cezariana deoarece de la prima nastere am o ruptuara pe col.Vreau sa-ti spun ca e singurul care mi-a spus asta , restul dr. la care am mers n-au bagat de seama.Eu sunt multumita de el, sa vedem ce va mai fi.Maine merg iar la control, acum ma cheama in fiecare saptamana.Eco morfologica am facut la Diagnosis, ca la municipal nici nu stiu daca se face.Fa-o tu. nu sta dupa el.Daca ai nelamuriri sau vrei sa ma intrbi ceva, trimitre-mi Pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sele spune:

Salut!!

Stie cineva ceva de Dr. Dana Oprescu - Polizu??
Orice informatie m-ar putea ajuta.

Multumesc!!

Mergi la inceput