despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Draga Caramella,

Eu sunt din Bucuresti, deci nu te pot ajuta cu informatii despre spital sau doctor, tot ceea ce iti pot spune este despre epidurala. Am nascut acum un an, cu epidurala, si nu a afectat copilul, insa ai grija sa nu ti-o faca prea tarziu (daca optezi pentru ea) fiindca la mine asa s-a intamplat (mi-a facut anestezia cand aveam dilatatie 7, iar ea se face la dilatatie 4), mai tarziu nu prea mai are timp sa isi faca efectul, iar facuta prea devreme, intradevar, poate opri travaliul si in acel moment ar avea de suferit bebelusul.
In legatura cu plata, asa este, eu am cumparat trusa de la farmacie (750.000 lei, anul trecut, dar fara solutie) fiindca asa a fost intelegerea cu doctorita (am auzit ca solutia costa foarte mult, in jur de 2.000.000 lei). Mai bine informeaza-te la farmacie.
Sper sa iti foloseasca ceea ce ti-am spus.

Nastere usoara si un sanatos!

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Daca dl. Radoi intra, din... intimplare, pe aici, eu nu il salut !

Ma rog insa la Dumnezeu sa invete ceva din mesajele postate pe acest forum. Sa ceara RH-ul gravidei si sa considere aceasta analiza nu un moft, ci o prioritate in sarcina!
Iar cind ii vine vreo gravida la control, sa ia in calcul si complicatiile care pot aparea in timpul sarcinii. Sa asculte inima copilul, sa vada daca e totul OK cu el, si abia apoi, daca e cazul, sa linisteasca mamica spunindu-i ca sarcina ei e in regula.
Si ma mai rog la Dumnezeu sa-i dea acestui medic puterea de a se implica si cu sufletul, nu numai cu cunostintele dobindite in anii facultatii, in fiecare caz de care se ocupa!

http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Eu am nascut in Sighisoara, medicul meu de nota 11, personalul rezonabil da directorul dadea cu bata-n balta. Era genul de om care se credea mare si tare peste toti, angajati si pacienti, vorbea urat si se comporta ca un cioban la oi, parca traise printre animale nu printre oameni si asa ii si trata pe cei de langa el, ca pe niste animale.Si pentru o femeie care tocmai a nascut, nu stiu cat de bine era psihic o intalnire cu acest personaj, mai ales ca vrei nu vrei, trebuia sa suporti vizita lui de dimineatza.Despre spital, o amintire f. neplacuta este ca in noaptea in care eram in sala de travaliu ancorata la perfuzie, s-a ars becul din wc. Si nu intotdeauna am fost ajutata, asa ca a trebuit sa merg singura cu perfuzia dupa mine si pe intuneric, si trebuia sa mai tin si mana cu perfuzia nu stiu cum ca altfel se oprea picuratul.Cam atat, ca in rest n-am ce sa zic.mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Ruxel, nu te du la Puia! E cunoscut si renumit, dar e si grabit si usor superficial din cauza nr mare de solicitari. Consultatiile dureaza 5 minute, ia decizii pe care nu ti le explica (ca doar nu are timp)si nu e deloc cald si apropiat de paciente. E bun la nastere, dar daca nu rezisti 9 luni fara o oaresce apropiere de medicul tau, nu te du. Vei fi doar un numar in agenda lui cu gravide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

Miguelle tu ai fost pacienta lui? Ai avut experiente neplacute? Ideea este ca am intrat in luna 6-a si e cam tarziu sa-mi caut acum alt medic cu care sa nasc....
Din cate stiu este bun ca medic...iar acum....sincera sa fiu nu m-a repezit la nici o intrebare si mi-a raspuns la tot ce vroiam sa stiu.
Am vazut aici pe forum vreo 2-3 fete care scriau numai de bine despre el. Iti respect parerea, multumesc de gandurile bune.....dar mi-e greu sa-mi schimb medicul acum.

pup toate fetele

22+

Ruxel
http://photos.yahoo.com/ruxivisan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AISHA spune:



A nascut cieva cu Dr. Filipescu Alexandru de la Cantacuzino? As vrea sa aflu detalii cum este, cat se da pentru nastre S.a.m.d.

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am nascut in octombrie 2004 la Spitalul Municipal Bucuresti cu Dr.Valeriu Horhoianu, seful clinicii.
E un doctor de nota 20, caruia ii voi fi intotdeauna recunoscatoare pentru cum mi-a supravegheat sarcina, cum a decurs operatia - am nascut cu cezariana - si cum s-a comportat fata demine. Desi am avut o sarcina destul de grea, bebita a fost foarte bine, iar eu m-am refacut dupa cezariana mai repede decat dupa apendicita. Serios!
Spitalul e foarte curat si civilizat, infirmierele sunt OK, asistentele din postoperator la fel, dar cele de la saloane cam lasa de dorit.
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Ruxel, am avut intr-adevar o experienta neplacuta. Nu pot sa zic ca a fost vina lui, asa a fost sa fie (copilul a avut o malformatie si a murit), dar de prea multe ori a trebuit sa merg pe mana lui fara nici o explicatie, iar in plus, dupa nastere, desi stia cum e copilul si ce sanse avea, m-a lasat si fara reteta pentru medicament pt ablactare, de m-am urcat pe pereti ca mi se intareau sanii si nu aveam ce sa fac cu ei, iar sotul a umblat saracul sambata noaptea sa convinga pe cineva sa-i dea reteta si medicamentul.
Eu nu l-am simtit deloc aproape de mine. Si nu i-am simtit preocuparea pentru mine . Asa ca l-am schimbat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Buna fetele!
As vrea si eu sa spun doua trei cuvintele! Am nascut pe 9 februarie o minune de baietel cu dubla circulara de cordon , nastere naturala, urmarita 9 luni de un super super profesoinist si om DR.DAN TUTUNARU de la Sp.Elias! Nu stiu daca uitandu-ma in urma altcineva ar fi reusit sa evalueze si sa-si asume responsabilitatea pe care alti doi medici mari ai Spialului Municipal si Filantropia nu si le-au asumat si au dat niste tratamente de nu vreau sa imi amintesc!
De fiecare data cand ma uit la Tudor ii multumesc lui Dumnezeu ce si-a ales maini si suflet pamantesc: DR DAN TUTUNARU!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna tuturor!
Am o intrebare:A nascut cineva cu Dr. Dantes Florian din Constanta???
Cum este?E genul de doctor care sa te lase balta la nastere?Am auzit si de astfel de medici.Mor de frica desi mai am 6 luni pana voi naste.

Giana si13+

Mergi la inceput