despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojonel spune:

E cineva dintre voi care urmeaza sa nasca in curind la FILANTROPIA? Eu astept cit de curind sa nasc, am DPN pe 19.07,dar se pare ca intirzie:)))Saptamina viitoare o sa fiu , sper,acolo, si mi-ar face placere sa stiu ca mai am pe cineva cu care sa schimb o vorba.Am si info despre spital, eu voi naste cu d.HAMID,e f.dragut si amabil
Astept un semn de la voi!

Jojonel si bebe FREDDY ( 40 saptamini)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutaa spune:

buna fetelor !
am fost plecata din oras o sapt si ceva dar acum m-am pus la curent cu ce s-a mai intamplat pe aici.si eu nasc la Filantropia (am vazut ca intreba jojonel ) cu dr. Iliescu. dpn era 6 August dar se pare ca o sa nasc cu doua-trei zile inainte pentru ca pleaca in concediu.
Marti ma duc la control si am o multime de intrebari pt el. va mai povestesc atunci. Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetele sora mea a nascut aseara la Municipal cu dr ZGURI BEN un dr nemaipomenit jos palaria.
ATENTIE feriti-va de dr. Dhabija Natalia de la municipal

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Adriananangi, eu ii dadeam lui Radoi nota 11. Asa a fost la mine. Ce ai patit tu si prietena ta cu el? Ai postat aici? Unde? Imi pare rau, nu stiu ce sa zic, chiar as vrea sa citesc experientele voastre, la mine a fost super o.k. sa-mi zici daca ai scris despre asta, unde, o.k ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Hehe, acum am vazut si eu din nou subiectul, ca a fost readus in actualitate si tocmai eu care fusesem asa incantata de aparitia lui, nu am scris ce s-a mai intamplat intre timp, adicatelea despre cazul meu. Asa cum a aparut demult la povestirea nasterii lui Radu Stefan, repet pe scurt: am nascut cu dr. Badiu Alexandru -Spit. Municipal cel care mi-a si urmarit sarcina si am spus de multe ori si inca o sustin, este atent, profesionist, iti inspira incredere ca va fi bine, face totul pt binele bebeului, raspunde la intrebarile puse de mamici curioase , raspunde la telefon, chiar daca e in operatie sau asista o nastere pune o asistenta si-ti raspunde prin interlocutor. Am stat intr-o rezerva de 3 paturi in aripa cu desene pe pereti, aveam toaleta in camera si bebeul din prima zi alaturi. Foarte curat, spalau de 2-3 ori pe zi, schimbau asternuturile la mamici, scutecelele si asternuturile la bebici. Asistentele - amabile, dragute, le dadeam intre 30-50 mii, depinde de prestarea efectuata, oricum se comportau bine si fara sa le dai, adica uneori am fost in imposibilitatea de a ma misca atit de repede ca eram cu burta taiata si totusi ele isi faceau f bine treaba si ieseau repede pe usa.
Despre medicii ecografisti: am fost superrr-multumita de dna dr Rodica Chitescu (CMU si CFR2) cea care mi-a facut eco toata sarcina si care e f atenta, o f buna profesionista. Mi-a studiat cu atentie tot timpul bebele si din sapt 13 mi-a spus ca va fi baietel.
O singura data mi-a facut eco dr Iosup, prin luna a 6-a, care mi-a spus ca voi avea fetitza, ca se vad labiile.....si, totusi, pe bebe il cheama Radu Stefan

Dana mama lu' bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Eu am nascut la Spitalul Sf. Pantelimon, cu prof. dr. Ancar Virgiliu. Desi spitalul era groaznic, eu am fost f. multumita, ca dinsului ii datorez totul. Prof. Ancar m-a ajutat sa-l am pe Bogdan si tot dinsul l-a adus pe lume. N-am avut probleme, fiindca am stat in rezerva (2 rezerve cu 5 paturi in total la o baie). In rest acolo totul este f. nasol: mincarea aproape inexistenta - dimineata dadeau piine cu margarina la gravide si lauze, la prinz ceva ciorba si felul doi dar fara pic de carne, iar seara compot si de cele mai multe ori macaroane cu brinza. F. multa lume de tot felul acolo, mizerie, am vazut si gindaci chiar si la bucatarie, noroc ca eu in rezerva n-am avut. Bebele era tocmai in celalalt capat al etajului si mi-era tare greu sa ajung acolo, asistentele de la copii nu erau nici bune, nici rele, dar una a fost nemaipomenita: LILI. Ea m-a invatat cum sa-l spal, cum sa-l alaptez, ce produse sa folosesc. Nu avea copii, dar ii iubea tare mult. Asa ca daca ajungeti acolo s-o cautati. Nanotoloaga a fost f. atenta, dar si noi am fost atenti cu ea si mai eram si pacienta profesorului. Desi nu va recomand sa nasteti la Pantelimon, eu daca ar fi s-o iau de la capat as naste tot acolo, daca prof. Ancar ar fi acolo.



Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Oana ,
Despre CFR 2 tot ce pot sa iti spun acum e ca mi s-a parut foarte curat , camere cu 3-4 persoane in sistem roaming, cu aer conditionat si baie cu dus proprie si curatenie ( eu am foat internata de 2 ori pina acum acolo ) .
Despre preturi si tarife la nastere nu prea stiu , eu cind am fost internata in afara de doctor nu am dat nimic nimanui , oricum asistentele sunt foarte dragute si amabile .
Oricum saptamina viitoare marti ma internez pentru cezariana , asa ca mai multe detalii dupa ce vin acasa .

Oana Varsator 31 ani
Bebica 38 saptamani+
DPN 28 iulie - CFR 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by Anculina

Adriananangi, eu ii dadeam lui Radoi nota 11. Asa a fost la mine.

Si de la mine are un 10 cu felicitari, iar de la prietena mea 9 pentru ca i-a facut cezariana desi ea isi dorea f tare sa nasca normal. Oricum eu cred ca alegerea lui a fost buna avand in vedere ca papusa nu mai vroia sa iasa, termenul era depasit binisor, contractiile prea slabe, dilatatia spre nexam. Acum are o papusa frumoasa si perfect sanatoasa.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Imi pare rau pt fetele cu experiente neplacute cu Radoi,dar asta nu schimba faptul ca la mine totul a fost perfect. Nu am nici 2 luni in cap de la nastere si de cateva saptamani bune sunt ca noua. Il recomand in continuare cu toata caldura! Succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_Gina spune:

Va rog, daca aveti idee, sa-mi spuneti ce conditii sunt la spitalul Filantropia (eu am fost la analize, dar nu stiu cum sunt saloanele, sala de nasteri etc) si, eventual, daca a nascut cineva cu D-na Dr. Chisleag, sa-mi spuna cum este (eu o cunosc doar de la cabinet...)
Va multumesc,
Dana

Daniela, DPN 23 nov.2004, Dr. Chisleag - Filantropia,

Mergi la inceput