despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudiu75 spune:

Buna ziua,

Sunt un viitor parinte dezamagit de sistemul sanitar din Romania.Sotia mea este insarcinata in 6 luni si as dori sa nasca la o clinica particulara din Cluj sau Targu Mures (noi locuim in Sibiu).Ma poate ajuta cineva cu informatii despre acestea?Exista in localitatile mentionate clinici particulare care au sala de nasteri?

Multumesc anticipat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna !
Chiar nu cunoste nimeni pe dna. dr. Nicolicea de la Spitalul Municipal?
Ea ca om mi s-a parut draguta, dar as dori mai multe inf daca se poate, si cum este ca medic? Daca se prezinta la nastere, care sunt pretentiile dupa ce nasti sau "obligatiile" tre sa fie achitate inainte???

Nally 33 saptamani si din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankka13 spune:

Chiar nu a nascut nimeni de aici la Pantelimon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Am nascut la maternitatea din Oradea, cu dr. Hoble si cu dr. Marge.
Amandoi erau O.K., conditiile sunt bune- camere cu 2 paturi, cu baie, cu bebe in camera, asistentele- ca peste tot, mancarea mai bine iti duci de acasa...

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja elizabeth spune:

Buna,
Sunt Tanja, m-am nascut cu citeva zile in urma in McAllen, Texas. Spitalul a fost Rio Grande Regional Hospital. Nu pot sa va spun prea multe, asa ca am sa-l las pe tati sa scrie....
Are dreptate, nu syie prea multe pentru ca re doar o saptamana. S-a nascut prin cezariana dupa ce sotia mea a stat doua saptamani spitalizata. Nu pot decit sa va spun ca sunt inca socat de cum am fost primiti, tratati, sfatuiti, indrumati in acest minunat spital. In primul rind vreau sa mentionez ca nu stiu daca un hotel de 4 stele poate egala serviciile oferite de acest spital. Camera noastra (pentru ca eu ca sot aveam patul meu) era curata, luminoasa, cu un grup sanitar ultramodern, televizor, dvd,vcr,. O asistenta si o infirmiera erau 24 de ore disponibile numai pentru noi... Minunat! Sotia mea a trecut atit de usor peste interventia chirurgicala si asta numai datorita atmosferei extraordinare.
Ok, factura a fost de 70.000 dolari. Dar asigurarea a platit 68.000, asa ca partea noastra a fost doar 2000.
Astept momentul in care fiica mea va naste un copil si vreau sa o faca in Romania si sa beneficieze de aceleasi conditii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

salut dragi mamici si viitoare mamici
mesajul meu este despre spit. Elias, unde pe 31 dec 2003 am nascot-o pe Maria.Vreau sa il recomand cu caldura pe Dr. Dan Tutunaru, el mi-a urmarit sarcina fara sa ma chinuie in ultimele saptamani (vezi controale vaginale etc.), am putut apela la el la orice ora iar cand mi s-a rupt apa - noaptea, si l-am sunat, nu a ezitat deloc. Si de-a lungul controalelor nu a acceptat nici un ban, chiar ma simteam prost pentru ca asa suntem noi obisnuiti...
Am nascut cu el destul de usor, mi se promisese peridurala dar m-am dilatat repede si nu a fost nevoie. In general cred ca nu-i place sa lase omul sa se chinuie,mi-a facut epiziotomie care acum nici macar nu se mai cunoaste, cu fire care se resorb - deci nu m-a mai chinuit cu scosul lor. In spital se parea ca lumea il cunostea dupa modul in care face aceasta operatie. Ca om este foarte prietenos si puteti discuta orice - este deschis.Daca ar fi sa mai am un bebelus, sunt 100% ca tot la el ma voi duce.
Sper sa ajute mesajul meu pentru cele care ar dori sa nasca cu Dr. Tutunaru si trebuie sa va mai spun ca daca va preia sarcina la o saptamana mai avansata va fi foarte exigent in ceea ce priveste diverse analize.

Va pup si nasteri usoare si bebelusi sanatosi (si veseli ca Mariuca mea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Sunt o viitoare mamica cu un BB de 4 luni jumate in burtica. Deocamdata cred ca voi naste la Polizu, (cu toate ca incep sa ma indoiesc, dupa cele citite pe forum)cu dr. Mihailescu Ghe. Va rog din suflet, care-ati auzit sau care-ati nascut cu d-nul Mihailescu, spuneti-mi si mie care-i treaba. Sunt putin speriata de ideea de a sta in spital (ale copilariei experiente neplacute, cu asistente si medici care erau cam Bau-Bau). Pupici, Ionela si BB mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Eu am nascut la spitalul Municipal,cu dc Constantinescu care este un dc exceptional si f bun profesionist,am nascut intr-o ora si datorita lui foarte usor(natural fara epidurala),stie sa glumeasca,sa te incurajeze.Conditiile la spital sint bune,este f curat.

Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

in 02 polizu-bucuresti dr alma stefanescu pe care o recomand cu toata caldura, s-a purtat cu mine ca o sora mai mare, adica pe langa profesionalism, si cu multa prietenie... m-a ajutat mult nu numai in timpul sarcinii si la nastere, dar si ulterior, a avut mare grija de mine si cand s-au ivit alte probleme
conditiile la polizu au fost excelente, foarte multumita si de doctori, si de asistente, si de pediatri, desi la cei din urma nici nu-mi amintesc sa fi "contribuit" in vreun fel
am stat in rezerva cu doua paturi si pot spune ca am simtit ca au avut grija de mine foarte bine
polizu e un spital de profesionisti, si inca ceva, pentru cei care nu stiati: vaccinul imunoglobulina pentru fetele care au rh negativ iar copilul/sotul pozitiv se face gratis la POLIZU, iar la alte spitale in primul rand nu este, iar daca este costa in jur de 100USD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Am citit aici toate mesajele, pt ca eu voi naste la Cantacuzino si vroiam sa stiu detalii. Vazand insa toate parerile negative despre Giulesti, intervin si eu: prietena mea a nascut in februarie acolo. In afara de mizeria generala din spital, spaga e in floare de la prima usa (eu am fost la ea la 3 ore dupa ce a nascut si am cotizat de 3 ori pana am reusit sa o vad). Saracuta, era traumatizata din cauza medicilor, dupa ce ca a dat 5 milioane medicului (care era de garda in seara aia), plus asistentele alti bani, s-au purtat foarte urat, nu au ajutat-o deloc, au lasat-o in dureri cateva ore bune, epiziotomia i-au facut-o in ultimul moment si prost, avand in vedere ca si acum, dupa 3 luni, inca are dureri. La pediatrie a fost o tragedie generala, noroc ca fetita ei a fost sanatoasa si puternica si au plecat de acolo dupa 2 zile...

sa cresteti mari! :-)

Mergi la inceput