despre spitalele si doctorii unde ati nascut

Raspunsuri - Pagina 105

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dumioli spune:

Buna, viitoare mamici! Sunt noua pe site si in primul rand vreau sa urez tuturor sanatate si nastere usoara.
Vreau sa va intreb daca a nascut cineva cu dr. Mihaela Popescu/ Giulesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by mi_bebelina

Buna fetelor!
A nascut cineva cu dr cristian peteu la Municipal? daca da, cum e , cam cat se cotizeaza, e de acord cu peridurala?
Astept raspunsurile voastre
O zi buna!



A nascut o prietena acum o saptamana la Municipal, nu cu dr. Peteu, dar mi-a spus ca nu se mai fac anestezii epidurale la nastere. Dar poti sa vorbesti cu doctorul tau sa afli sigur.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cassandra08 spune:

Buna,

va rog daca se poate sa-mi ziceti si mie cum trebuie sa procedez daca ma duc la cabinetul doamnei badea georgeta de la municipal. Mi-am facut o programare la cabinetul particular dar avea loc liber abia peste 2,5 saptamani si fiind foarte tarziu ma gandeam sa ma duc in spital, dar nu stiu cum sa procedez. Nu am fost niciodata si nu sunt pacienta doamnei doctor. Am nevoie de trimitere de la medicul de familie ? Offffff...nu ma pricep de loc si trebuie neaparat sa ajung repede la un ginecolog...bun, iar doamna badea mi-a fost recomandata, fara prea multe detalii, insa, despre cum pot sa ajung repede la o consultatie.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Teodora, cum adica nu se mai fac anestezii epidurale la nstere?????????? Te intreb pt ca nasica bebelushului meu e gravi si vrea sa nasca la Municipal. Dat pt ca e doar in 7-8 sapt se poate razgandi daca e asa...pliiiiz da si mie detalii daca stii. Pup

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Violeta Nasa juniorului meu, care a nascut pe 2 martie, a vrut epidurala. Au tot dus-o cu vorba ca ii face pana a ajuns la dilatatie 8, cand i-au spus ca nu se mai poate face.

Dupa ce a nascut a vazut ca e anunt in sala de nasteri ca nu se mai fac anestezii epidurale la nasteri normale, ci doar la cezariene, pe motiv ca sectia de ginecologie nu are un anestezist al ei.
Un motiv neoficial, spus de dr, ar fi ca nu se mai fac anestezii din cauza scandalului de anul trecut cu mamica lasata sa nasca singura.
Mai bine sa intrebe doctorul, acesta poate sa o lamureasca mai bine.



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

quote:
Originally posted by bb_roberta

quote:
Originally posted by Lorich

Buna!
A nascut cineva cu dr. Nastase Ana Maria de la CFR2? Pareri despre spital? Eu voi naste cu ea, la sfarsitul lui mai, pana acum mi-a facut o impresie buna, dar as fi vrut sa aud si experientele voastre.

O zi buna tuturor!

Lori 24+ asteptand un bebe Robert



pt. Lori

m-am gandit sa iti scriu eu putin despre experienta mea cu dr ana maria nastase. Am nascut pe 24 dec 2007 si cu dr nastase, ea fiind mana a 3 a la mine la operatie, fiind un caz mai special la acel moment. Este o super fata....foarte draguta, pare mai distanta la prima vedere insa eu am vazut cum a reactionat cand o pacienta de-a ei i-a pus fetetei numele mamei doamnei dr.....a luat-o un plans de eram toate numai bocet. Apoi cand am fost mutata din reanimare m-am imrietenit cu o mamica ce nascuse cu ea si numai cuvinte de lauda....si daca mai pui si faptul ca venea zi de zi sa o vada si pe ea si pe copil...eu zic sa ii dai inainte. Daca mai pot sa iti spun ceva...iti stau la dispozitie cunoscand destul de bine situatia de acolo...repet, am avut o situatie mai speciala si m-au ajutat mult cativa medici de acolo...prof tanase, dr miciner, dr sicoie, dr nastase. Te pup si sarcina usoara
Mihaela....mamica de Roberta!!!



Mihaela mulumesc mult de tot de informatii; multumirile vin cam traziu, dar n-am mai intrat aici, pierdusem speranta ca stie cineva ceva . Iti dai seama ca ce mi-ai spus imi aduce liniste mie si burticii mele, sa dea Domnul sa fie bine.
Daca mai poti sa-mi spui ceva de spital, cam la ce sa ma astept, am tot citit pareri bune si f proaste, spune-mi de neonatologi, asistente, orice informatie e foarte pretioasa. Am auzit (inca n-am intrebat-o pe dna dr) ca sunt probleme cu epidurala... ca nu sunt anestezisti sau ceva de genul asta.
Multumesc din nou si sanatate multa tie si Robertei

Lori 28+ asteptand un bebe Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maghi spune:

Buna ziua doamnelor,
Sunt in luna a sasea si am fost in " ingrijirea" doctoritei Zgarbura. A fost o experienta groaznica, nu va sfatuiesc sa apelati la serviciile ei. Am fost pacienta "privata" platitoare la cabinetul ei particular, unde taticii nu sunt admisi nici macar in sala de asteptare, unde o consultatie este 1500000, fara analize incluse (platesti numai dispretul si insultele), in timpul tau din cabinet se acorda consultati la telefon altor paciente, despre ale caror afectiuni poti afla tot, se regleaza problemele administrative cu angajatii si asa mia departe. Mie mi s-a spus ca daca ma mai ingras nu o sa mai fiu primita, de parca as putea sa controlez asta, si ca trebuie sa ma ridic la nivelul exigentelor! Eu, pacienta, trebuie sa fiu la nivelul exigentelor, nu invers!!!!!!
Asa ca atentie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

quote:
Originally posted by Lorich

quote:
Originally posted by bb_roberta

quote:
Originally posted by Lorich

Buna!
A nascut cineva cu dr. Nastase Ana Maria de la CFR2? Pareri despre spital? Eu voi naste cu ea, la sfarsitul lui mai, pana acum mi-a facut o impresie buna, dar as fi vrut sa aud si experientele voastre.

O zi buna tuturor!

Lori 24+ asteptand un bebe Robert



pt. Lori

m-am gandit sa iti scriu eu putin despre experienta mea cu dr ana maria nastase. Am nascut pe 24 dec 2007 si cu dr nastase, ea fiind mana a 3 a la mine la operatie, fiind un caz mai special la acel moment. Este o super fata....foarte draguta, pare mai distanta la prima vedere insa eu am vazut cum a reactionat cand o pacienta de-a ei i-a pus fetetei numele mamei doamnei dr.....a luat-o un plans de eram toate numai bocet. Apoi cand am fost mutata din reanimare m-am imrietenit cu o mamica ce nascuse cu ea si numai cuvinte de lauda....si daca mai pui si faptul ca venea zi de zi sa o vada si pe ea si pe copil...eu zic sa ii dai inainte. Daca mai pot sa iti spun ceva...iti stau la dispozitie cunoscand destul de bine situatia de acolo...repet, am avut o situatie mai speciala si m-au ajutat mult cativa medici de acolo...prof tanase, dr miciner, dr sicoie, dr nastase. Te pup si sarcina usoara
Mihaela....mamica de Roberta!!!



Mihaela mulumesc mult de tot de informatii; multumirile vin cam traziu, dar n-am mai intrat aici, pierdusem speranta ca stie cineva ceva . Iti dai seama ca ce mi-ai spus imi aduce liniste mie si burticii mele, sa dea Domnul sa fie bine.
Daca mai poti sa-mi spui ceva de spital, cam la ce sa ma astept, am tot citit pareri bune si f proaste, spune-mi de neonatologi, asistente, orice informatie e foarte pretioasa. Am auzit (inca n-am intrebat-o pe dna dr) ca sunt probleme cu epidurala... ca nu sunt anestezisti sau ceva de genul asta.
Multumesc din nou si sanatate multa tie si Robertei

Lori 28+ asteptand un bebe Robert



Stai linistita Lori k nici eu nu prea am timp sa intru si ma bucur tare mult k te-ai mai linistit. Eu am nascut prin cezariana si am facut rahianestezie, am facut-o cu alta anestezista decat cea cu care eram programata sa fac caci Roberta mea a luat-o la trap si a venit cu 3 zile mai devreme...stiu ca e una care am inteles k e cea mai buna...parca Petrescu sau ceva de genul asta, ca neonatologi sunt foarte buni, asistentele de un bun simt ce nu am intalnit( eu am terminat scoala de profil anul trecut si am tot facut practica prin spitale in special pe sectii de gineco, deci le cunosc tare bine), spitalul nu este renovat la modul de lux dar e curat, paturile sunt moderne, eu m-am simtit tare bine.
Orice vrei sa stii intreaba-ma k eu eram in stare sa caut ore intregi si parca tot nu ajungea sa ma linistesc.
Multi

Mihaela si Roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

quote:
Originally posted by bb_roberta

Stai linistita Lori k nici eu nu prea am timp sa intru si ma bucur tare mult k te-ai mai linistit. Eu am nascut prin cezariana si am facut rahianestezie, am facut-o cu alta anestezista decat cea cu care eram programata sa fac caci Roberta mea a luat-o la trap si a venit cu 3 zile mai devreme...stiu ca e una care am inteles k e cea mai buna...parca Petrescu sau ceva de genul asta, ca neonatologi sunt foarte buni, asistentele de un bun simt ce nu am intalnit( eu am terminat scoala de profil anul trecut si am tot facut practica prin spitale in special pe sectii de gineco, deci le cunosc tare bine), spitalul nu este renovat la modul de lux dar e curat, paturile sunt moderne, eu m-am simtit tare bine.
Orice vrei sa stii intreaba-ma k eu eram in stare sa caut ore intregi si parca tot nu ajungea sa ma linistesc.
Multi

Mihaela si Roberta



Mihaela multumesc din nou de informatii, daca ma mai gandesc la ceva o sa-ti trimit pe mail, ca vad ca e activata optiunea sau tot aici pe forum. E adevarat ca sunt intr-o continua cautare de informatii, vreau sa fiu cat pot de pregatita pentru nastere, pentru bebe.
Sanatate multa!
Vad ca avem aceeasi preferinta pentru nume!

Lori 29+ asteptand un bebe Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_roberta spune:

Cu mare drag iti spun ce mai vrei sa stii Lorich pt ca eu eram turbata, stateam si cateva ore sa citesc despre medici si spitale pe forum...e o alegere grea si intotdeauna exista pareri pro si contra despre medici/spitale...deci stiu ce dificil este.
Pe Roberta a chemat-o Isabella pana aproape de nastere dar ne-am cosultat si a ramas Roberta Maria. Mie imi place...
Te
Mihaela si Roberta

Mergi la inceput