Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neavand timp de dimineata va scriu acum.

pe la sfarsitul lui iunie aveam niste arsuri cumplite efectiv nu nu mai puteam.
ei bine am intrebat-o pe doctorita mea si mi-a spus ca imediat ce simt ca se instaleaza arsura sa mananc stcksuri sau biscuiti simpli.

mai fetelor de atunci asa fac si sa stiti ca am arsuri si acum dar sunt suprtabile.
sticksurile imi fac mie cel mai bine.

incercati sigur merge si la voi.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ca tot veni vorba de mancare

astazi mi-a facut sotul o supica de taitei cum mie nu mi-a iesit niciodata.
am avut si felul doi pui si tin sa va spun ca acum suntem rasfatati de tati cu clatite.
abia astept sa le faca odata.

Cristisor da din picioruse.
Sigur i-a placut mancarea, si e asa un smecher numai cand ii da pusi tati loveste iar daca vreau sa-i arat lu` maica mea ce activ este nu il mai poti misca de nici o culoare.
sta neclintit nici nu zici ca in urma ce 5 secunde misca.

of Doamne ce minuni iti ofera viata.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Moldoveanca, felicitari pt sora ta, si ne rugam sa se refaca repejor!

Nici noi nu facem botez la restaurant, si chiar ca nu de bani.

am pus cateva poze de la mare (pe contul meu de flickr):

http://www.flickr.com/photos/11396438@N00/





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Moldoveanca felicitari pt nepotel!
Danielle super cosuletul pt Ebonee ...ceva de genul asta vom lua si noi,din acelasi motiv ca si tine....in primele luni il vom tine in camera noastra,linga pat si nu este prea mult spatiu....patutul nu prea ar avea loc...daca nu te superi,pot sa te intreb cit te-a costat?
Roxana sper ca te simti mai bine!
Ayumi ce mai faci?....cum se simt comorile tale?
Sabina distractie placuta la munte!


Imi pare rau sa aud ca atitea burtici se simt rau din diferite motive...si eu ma confrunt cu carcei,arsuri si diverse dureri,dar suportabile...


Picca 31+ cu Matteo



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Teo, felicitari pt baietelul grasunel! Vai, ce travaliu lung! E bine surioara?
Urmy, norocoaso, ce bine ca dormi bustean noaptea…
Ema, felicitari pt carucior!
Afibebe, ma bucur ca esti mai optimista!
Sabina, sa va simtiti bine la munte!


Va pup! O seara frumoasa!

Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hello din nou. Ma simt ceva mai bine parca, asa va invidiez pe fetele fara arsuri. Carpatina, o sa dau iama la farmacie si dorm cu Maalox la cap, pentru ca nu mai pot.

Luy, nu am beneficiat de masaj, am fost insa putin la plaja, m-am lasat pacalita ca e apa mai calda. Ce e drept am intrat pana la brau dar era foarte rece. Insa am adormit pe plaja, asa de obosita eram. Macar era briza si am respirat.
Gabi, si eu sper sa ma simt mai bine, ma omoara arsurile. Dar nu numai, simt ca ma sufoc, nu pot trage aer in piept ca lumea, respir mereu ca si cum as ofta ca sa ma oxigenez.

Moldoveanca, sa va traiasca nepotelul si sa fie sanatos!

Urmy, eu am facut analiza aia de hepatita B numai la inceput.

Apropos, ma intereseaza la fetele peste 30-32 de saptamani, ce analize de sange ati primit. Eu am tot insistat la doctor ce trebuie sa fac si mi-a dat numai examen de secretie in sapt 36. Nici macar sa repet anticorpii B3 nu mi-a mai dat. M-am uitat acasa pe dosar de la Alex si parca mai facusem una alta. In plus imi daduse analizele de coagulare, pe care le-a facut si o prietena acum cand a nascut in aprilie. Nu stiu...poate imi mai da ceva dupa ce se intoarce el.



Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Uitasem sa ma laud si eu ca am intrat in sapt 34, dar nu am schimbat semnatura.

Si am facut si eu un pas in sensul pregatirilor, adica am agreeat cu nenea detalii despre mobila la comanda. Pe 25-27 iulie cica ar fi gata. Nu am cum sa pun link la babydesign sa vedeti orientativ modelul, pentru ca nu merge bine conexiunea si nu se incarca site. Oricum pentru un dulap mare (cu mici modificari fata de cel din poza - adica mai mare, si cu niste rafturi prelungiri pe o nisa de la noi) o comoda de infasat cu raft deasupra si o noptiera o sa dam 14 milioane. Este mai ieftin decat pe site.

Gata va las, ma duc sa trezesc sotul ca ne duce in Cta la Pizza Hutt.

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Teo, felicitari pt baietelul grasunel! Vai, ce travaliu lung! E bine surioara?
Urmy, norocoaso, ce bine ca dormi bustean noaptea…
Ema, felicitari pt carucior!
Afibebe, ma bucur ca esti mai optimista!
Sabina, sa va simtiti bine la munte!


Va pup! O seara frumoasa!

Gabriela 30+ Sara






Saru' mana!


Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Nu stiu pentru cat timp am net, dar voiam sa-i transmit felicitari lui Ayumi pentru flacai. Sa creasca mari si voinici, sa ajungeti cu bine si repede acasa cu totii.

Rox, eu am facut testele de coagulare,(timpi quick si alte dracovenii), hemoleucograma completa, am repetat toxo pentru ca nu am anticorpi, glicemie, si cam tot pe la 36 saptamani o sa fac si analiza de secretie. Eu nu am alti anticorpi de verificat, pentru ca am RH+ si grupa este A2. Macar atat. De rest, repet analizele de urina saptamanal.

Ana 32+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonarosca spune:

Ce fac gravidutzele?
Eu in casa , la racoare, ca afara n-am nici o sansa, desi mi-as dori...Cred ca sunt in jur de 45 de grade, acum ca e seara..
Vroiam si eu sa va intreb daca vi se intampla sa vi se intareasca uterul. Nu stiu daca sunt contractii, ptr ca nu simt nici cea mai mica durere, pur si simplu se intareste si in cateva minute sau poate chiar secunde revine la normal. Si asta se intampla mai des in ultima vreme, cam de 4-5 ori pe zi.
Credeti ca e vre-un motiv sa ma ingrijorez?
Astept sfatul vostru...
Va multumesc mult!!!
Ramona29+ siVladutz

Mergi la inceput