am nevoie de ajutor

am nevoie de ajutor | Autor: jenna

Link direct la acest mesaj

Ola as avea nevoie de niste sfaturi.ati putea sa imi spneti cum as putea sa imi itarzii menstruatia pentru doua saptamani sau poate pentru o luna......hmmm nu stiu daca ma nimerit forumu care vb despre asa ceva da totusi poate ma putei ajuta :)))))

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Initial creeata de jenna

Ola as avea nevoie de niste sfaturi.ati putea sa imi spneti cum as putea sa imi itarzii menstruatia pentru doua saptamani sau poate pentru o luna......hmmm nu stiu daca ma nimerit forumu care vb despre asa ceva da totusi poate ma putei ajuta :)))))





se poate cu anticonceptionale, dar cred ca depinde de la producator la producator. inarmeaza-te cu rabdare si citeste prospecte, multe sunt si online.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mrs_prob spune:

mey as avea nevoie de un sfat...am avut primul contact sexual...seara trecuta....si nu am folosit prezervativ...a durat cam 15 min..pana s-a rupt himenul....si pe urma am mai continuat un minut sau doua....si atat...pentu ca durea(deci partenerule meu nu a ejaculat)..apoi am facut ce avema de facut(spalat and co)..si gata...sora mea mia zis ca e posibil sa fi curs o picatura mik de sperma pe care noi nu am simtit-o si deci exista posibilitatea unei sarcini nedorite...sau iau pilula de a doua zi....sau nu?voi ce ati face?pls i need ur help!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

jenna, menstruatia se poate amana daca iei 2 folii de anticonceptionale una dupa alta, fara pauza intre el. Daca nu iei anticonceptionale in mod regulat, te sfatuiesc sa nu o faci nici acum. Mai bine OB-uri.

Mrs_prob, totul e posibil... trebuie sa stii daca ai fost intr-o perioada fertila sau nu si chiar nici asa nu e sigur, ovulatiile spontane se mai intampla. Pe viitor foloseste prezevativul. Si mergi la un medic sa te sfatuiasca.


Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Vacanta Europa 2007

Mergi la inceput