FIV 125

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Multi-maca se poate comanda tot pe net? As vrea si eu pentru sotul meu ca poate se mai schimba un pic situatia.
Fetelor puteti sa-mi spune-ti si mie mai multe depre ET cu embrioni congelati? Care este procedura? Cati se decongeleaza? Se mai fac inainte de ET monitorizari, tratamente, etc?
la toate fetele!

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Valeria - Mie medicul de familie mi-a dat fara probleme concediul medical si chiar a insistat sa stau acasa in perioada dintre ET si test. Stiu insa ca fetele care faceau la Giulesti luau si de la spital.

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Mersic mult Dariela sper sa-mi gasesc si medic de familie pana saptamana viitoare

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Rubia te rog daca poti sa-mi spui si mie medicatia ta de la primul FIV ca eu luni incep schema cu 40 menogon dar nu stiu cate pe zi si pregnyl.
Merisic si

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelia spune:

quote:
Originally posted by Dariela

....
Fetelor puteti sa-mi spune-ti si mie mai multe depre ET cu embrioni congelati? Care este procedura? Cati se decongeleaza? Se mai fac inainte de ET monitorizari, tratamente, etc?
la toate fetele!

dariela



dariela eu voi face luna asta ET cu embrioni congelati...Am 9 inghetati, si sper sa reziste mai multi de unul la decongelare. Eu o sa fac un tratament din Z1 de CM cu niste plasturi (estramon 100- pe baza de estradiol)pe care mi-i lipesc pe coapse pana in Z14 cand o sa fac un eco, iar in Z17, daca totul e ok, o sa-mi transfere 1, 2 embrioni. Din Z14 merg in paralel si cu 3x2 Utrogest pana la test. Dup-aia mai vedem...
Dar inca mai astept CM sa vina. Ultimul a fost pe 25 mai.
Dar pana atunci, ma duc sa ma relaxez la Roma in weekend.
Pupici
Angi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

Moniland, pacat ca nu scrie in articol care s cercetatorii aia canadieni,,,Ai mei nu au fost in stare sa detecteze infectia lui barbata miu decit cu 4 zile inainte de punctie.

Kora, despre ce analiza genetica vorbesti? Am facut noi separat, analiza de compatibilitate genetica. iar embrionasii au trebuit sa ajunga la "blastocyst stage" (imi pare rau canu stiu denumirea in romaneste, poate am nevoie de o grebla). Din 19 oute, s-au fecundat 10 si au ajuns la stadiul asta 3. 2 au fost implantati si unul congelat.

Angelia, bafta multa cu ET criogenati. Eu am unul singur, dragu de el. Si eu as vrea mai multe info despre procedura aceasta, daca stiti.

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

sorceress, deci tie ti s-au facut transfer de blastocist? Si mai ai unul in acelasi stadiu de blastocist? Hai nu fi pesimista ca uite madalina 28 a reusit cu embrioni congelati, la fel si Denisa 73. Tu ai un avantaj prin faptul ca embrionul a ajuns la stadiul acesta de dezvoltare.
Anto, bine ai revenit . Succes cu hormonalele.
MRL, acum ca am medicamentele care expira in 2008 stau mai linistita si inca nu sunt decisa pe cand ma bag la inca o tura. Bafta sa ai ca vad ca intri in focuri.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

quote:
Originally posted by Moniland

sorceress, deci tie ti s-au facut transfer de blastocist?



Da, in tara mea asa se face. Sunt putin confuza ca e numai unul. Sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

valeria 72 la primul fiv am avut urmatorul tratament:
-dipherelin 3.75 in Z21 ciclu anterior
-cate o tb de cicloprogynova(din ziua 3 de la menstra)
-8 tb ovule de utrogestan(vaginal)
-initial am luat 30 de puregon (dar parca am mai suplimentat
cu vreo 4)
-2 fiole de pregnyl 5000 UI

La puregon n-a fost o regula adika: initial am facut cate 2 apoi in functie de monitorizare am crescut 3 ai apoi 4 pe zi( subcutanat-in colecel de pe burtica-pt cine-l are) iar cu cat se apropia punctia am inceput sa scadem nr de puregon pt ca raspundeam bine(am avut 11 ovocite din care 9 s-au fecundat singure)
Zic singure pt ca noi initial eram programati pt ICSI.

Cam atat imi amintesc daca mai ai vreo nelamurire si pot sa te ajut intreaba.



Andicu vad ca ai postat ceva asteptam poze cu Bebe FILIP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

valeria 72 la primul fiv am avut urmatorul tratament:
-dipherelin 3.75 in Z21 ciclu anterior
-cate o tb de cicloprogynova(din ziua 3 de la menstra)
-8 tb ovule de utrogestan(vaginal)
-initial am luat 30 de puregon (dar parca am mai suplimentat
cu vreo 4)
-2 fiole de pregnyl 5000 UI

La puregon n-a fost o regula adika: initial am facut cate 2 apoi in functie de monitorizare am crescut 3 ai apoi 4 pe zi( subcutanat-in colecel de pe burtica-pt cine-l are) iar cu cat se apropia punctia am inceput sa scadem nr de puregon pt ca raspundeam bine(am avut 11 ovocite din care 9 s-au fecundat singure)
Zic singure pt ca noi initial eram programati pt ICSI.

Cam atat imi amintesc daca mai ai vreo nelamurire si pot sa te ajut intreaba.



Andicu vad ca ai postat ceva asteptam poze cu Bebe FILIP

Mergi la inceput