Durerea pierderii unei sarcini (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Lau-Meli, nu se vede poza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">aici, poate merge asa .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !
Hai bebe, vino la mami !
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Mmm... mav, eu am deja raspunsul doctorului la care am fost "dupa 2-3 cicluri". Dar el nu stie de fapt nimic despre mine (ce fel de ciclu am, ce antecedente am), de consultat m-a consultat o singura data, si a mai fost chiuretajul. Si nici nu o sa stie mai multe pentru ca e foarte ocupat si nu il intereseaza. Am zis sa incerc sa merg la Mihalache Florica. Mi-au recomandat-o fetele ca fiind profi (avand grija de fiecare pacienta in parte). Eu am tot cheful din lume si as vrea sa nu ma protejez, dar din cate inteleg riscul ar fi pierderea sarcinii daca nu apuca uterul sa devina nice and comfy din nou. Cum pot sti cand e uterul OK, poate un ginecolog sa stie asta la consult?

oana_oana26, ...... e foarte adevarat ce zici. la fel simt si eu. probabil ca de aia si scriem pe topicul asta "Durerea pierderii...". Dar sigur daca ne uitam pe la alte topice sunt si povesti foarte frumoase. O sa ajungem si noi acolo. Sunt sigura de asta. E adevarat ca suntem mai mult sau mai putin neputincioase in ceea ce ni se intampla... dar toate se intampla cu un scop, cum sa fie altfel?.. Pana la urma nu putem sa nadajduim decat in Dumnezeu ca doar El e oricum cel care creeaza viata. :)
irinabobe, draga, ce sa-ti zic eu sa nu te ingrijorezi?... desi asta e primul meu gand. Inca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Mergi insa acolo unde stii ca vei primi o ecografie buna, de caliate (nu stiu unde e aia pentru ca eu nu sunt multumita de locurile unde am fost), peste o saptamana, doua. Incearca si un beta HCG. Ai incercat? La 5 saptamani e cam devreme pentru multi ecografisti (din experienta proprie). Iti tin pumnii stransi. Sa auzim de bine de la tine.
IreneCAM, alunitze? :( ti-a spus doctorul asta?... ti-a dat vreun sfat in legatura cu ele? Eu am sa-l intreb pe dr. luni, dar... caut mai multe pareri ca nah...



:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lau-Meli, cred ca nu ai facut pozele publice si de-aia nu se vad

Cristina, 34+ si bebe scump

POZE BURTICA 1
www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE BURTICA 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristina-ana-ce frumaosa esti si ce slabuta ai ramas...si burtika e o frumusete,pui sa nu te de-ochi!

SUFLETEL scump te asteptam




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mai fetelor parca era vremea de niste teste pe aici. ce faceti? michelle tu parca te simteai rau ai facut test?

5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Michelle, luna trecuta in a cate zi ai avut testul de ovulatie pozitiv si cand ti-a venit CM? ca sa ne dam seama de faza luteala ca luna asta ai ovulat abia in Z17. multi de tot

Marina, o in 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

irina, imi pare tare rau ca nu te-ai linistit inca,insa eu tot zic ca e la locul lui bebelul. iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca visul!!!
lau-meli, te-am visat azi-noapte,de fapt ti-am visat numele, faceam anagrame din el...

Marina, o in 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Michelle,

Cristina, 34+ si bebe scump

POZE BURTICA 1
www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE BURTICA 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by Teo2rina

Michelle, luna trecuta in a cate zi ai avut testul de ovulatie pozitiv si cand ti-a venit CM? ca sa ne dam seama de faza luteala ca luna asta ai ovulat abia in Z17. multi de tot

Marina, o in 5+



In mai mi-a venit pe 4 iar testul s-a pozitivat in 18 sau 19(in mai)iar luna asta pe 3 mi.a venit si pe 16 s-a pozitivat nu mai tin minte exact.Ieri tb a fost 36,4 si azi 36,6.Dar habar nu am de faza luteala si toate cele...oricum se pare ca nimik nu da rezultate la mine...Nu mai cred in teste de ovulatie si nimik...

SUFLETEL scump te asteptam




Mergi la inceput