Sa ne rugam ptr sufletul lui Robert

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

CITESC MESAJE, MI SE FACE PIELEA CA DE GAINA SI TOTUSI NU REALIZEZ.

ALINA MULTA PUTERE SA-TI DEA DUMNEZEU CA SA REZISTI PT CEEA CE A FOST ROBERT SI PT CEEA CE A RAMAS: DRAGOSTEA LUI MATERIALIZATA IN MICUTZA ROBERTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Doamne..ce tragedie...

Alina suntem alaturi de tine.
Sincere condoleante!!

Trebuie sa fii tare pentru micuta voastra care are mare nevoie de tine!


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

E intr-adevar cumplit ... si nu ne putem explica. Dumnezeu stie de ce a ales asa ... .
Alina, sa iti dea Dumnezeu putere sa cresti fata bine si frumos si sa te intaresti sa treci peste nenorocirea asta.
Suntem alaturi de tine cu gandul si rugaciunea si cu fapta oricand ne vei solicita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alina,nu am cuvinte,sunt socata...nu imi vine sa cred ca viata asta este atat de nedreapta...E INGROZITOR,nu poate fii adevarat!Tu esti o fata atat de buna....si ai o micuta scumpa foc...te rog fii tare,incearca sa rezisti desi e ingrozitor,am ramas fara cuvinte...Sincere condoleante!stiu ca,cuvintele nu te ajuta cu nimik....suntem alaturi de tine!nu imi vine sa cred!Dumnezeu sa iti dea putere sa reusesti sa treci peste asta!

SUFLETEL scump te asteptam




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cuvintele sunt de prisos dar vreau sa stii ca sufletul meu plange alaturi de tine.Dumnezeu sa te intareasca si sa iti dea putere sa iti cresti copila cum trebuie.
Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe Robert.



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce tragedie!!!
am vazut si eu la stiri.
pt. Robert!!!
Alina fi tare, puternica, pt. tine si puiuta cea mica.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

de la mamicile din ian-feb 2007 , o imbratisare pt Alina si pt micuta noastra Roberta ,sa fiti tari,va aveti acum una pe alta!
Mii de flori pt ROBERT


Robert si Bita lui
Robert si Alina -cununia civila


In curand aveau nunta,Alina ne scrisese ultima data ca si-a luat rochia .In aceeasi zi aveau sa celebreze si botezul Robertei(Bita).

O familie rupta de durere...
CUM PUTEM SA O AJUTAM PE ALINA ??





S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Alina- sincere condoleante! Trebuie sa fii tare pentru fetita voastra...are nevoie de tine! Stiu ca esti credincioasa...si intelegi ca totul se intampla cu un rost...sa-ti dea Dumnezeu puterea sa accepti voia sa si sa te intareasca! (e foarte greu de acceptat dar esti o luptatoare si vei trece si peste aceasta incercare...gandeste-te la fetita voastra)!

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Doamne, ce ingrozitor...

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace iar tie sa iti dea multa, multa putere, pentru tine si pentru puiul tau

www.bconsulting.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Doamne,cata durere!!!

Dumnezeu sa-l odihneasca!
Alina,sincere condoleante!Sa te intareasca Dumnezeu sa treci peste aceasta nenorocire si sa fii puternica pentru fetita voastra!



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput