Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna fetelor! Sper ca nu m-ati uitat de tot. Nu am putut intra deloc ca nu am avut net a fost tare greu ca si sotul era plecat, dar cum a venit el si a facut putin scandal s-a remediat problema. E destul de greu acum sa recuperez ce ati scris dar ma straduiesc. De mine ce sa zic (sigur nu v-a fost dor de vaicarerile mele) dar acum vad ca am nimerit bine ca si alte fete se mai plang de anumite dureri, mie mi se intareste burtica in continuare desi iau antispastice, simt ca bebelul a crescut si contractiile parca sunt mai puternice si chiar mai dese, se face burtica ca un ghem asa tare de se simte si forma bebelului cred ca il deranjeaza putin ca apoi imi trage niste picioare... Abia luni ajung la doctor si nu mai am rabdare, nici nu ma mai intereseaza ce sex e numai sa fie bine si sa mai stea in burtica cel putin 7 sapt. Si asa mi-as dori si eu sa fie mai mare si gras(dar ma indoiesc ca eu am luat f putin in greutate si acum nu prea mai am nici pofta de mancare)in caz ca nasc mai devreme. un WE placut si stati departe de caldura.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Salutari si de la noi!
Myral, imi apre rau sa aud ca ai probleme si esti ingrijorata!
ganduri bune de la noi tie si lui bebe. Sunt convinsa ca o sa fie totul bine.

Un week end racoros tuturor!

Irina 24+

PS Au mai ramas doar 5 zile pana plec in concediu de odihna!
PSS am fost ieri la un picnic la padure si lac si m-au nenoricit blestematii de tantari, pana si in cap m-au piscat, de nu mai prididesc cu scarpinatul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Irina nu ma gandesc si eu decat ca trebuie sa fie bine!Carmenita asa era o caldura inabusitoare si acum mama ce furtuna si ploaie s-a starnit parca dintr-o data. sper sa se racoreasca.Mie dr. de familie a zis ca imi da si analize mi-a dat si concediu prenatal de ieri, asa ca dupa ce ca stau mai mult in pat (de ceva timp) nici nu scap de nesuferitele astea de contractii.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Myral, ma bucur sa avem vesti de la tine. Chiar intrebau fetele de tine. Tu ce erai mai activa dintre noi constantencele, si-asa putine. Imi pare rau ca ai contractii in continuare, dar stai cumintica si sa vezi ca trec saptamanile astea numai decat. Acum ai si sotul acasa. Si eu abia astept sa vina al meu, ca luna in care sta acasa trece repede si mai frumos. Iti doresc multa sanatate si sa aveti grija de voi!
S-a mai racorit putin si la noi, a tras asa o ploaie de vara si e mai bine.

Carmen 24+ Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Si la noi s-a starnit o vantoasa....Poate ploua putin si se mai racoreste. Tare bine ar mai fi...

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Carmenita, la mine sotul lucreaza 2 cu 2 saptamani si alea 2 cand sta acasa trec asa repede, dar cand e plecat parca sunt 2 luni nu sapt.Ca mi ai adus aminte de constancence, Mihaela (Jojo_miha) nu a mai scris de mult o sa o caut pe la subiectul de C-ta ca acolo mai scria.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Of, ce mult mi-a lipsit forumul nu ma mai satur sa citesc din urma, face asa bine moralului meu, din pacate acum e si sotul acasa si profit cand e el plecat la piata, saracul numai treaba l-a asteptat acasa curatenie cumparaturi ca eu nu mai sunt buna de nimic, dar macar companie sa-i tin cat mai mult.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Fetelor, am si eu o nelamurire. Inteleg ca nu am voie la soare, dar ce fac cand ies din apa? Adica raman cu costumul ud si e neplacut asa, asta ar inseamna sa ma schimb mereu. Pe plaja nici nu am unde, acasa e alta chestie ca din piscina am fugit in casa. Ma tot gandeam daca e bai sa stau 5-10 min sa ma usuc sau nu e voie deloc.

La fel, mamicile la al2lea bb, cum faceti cu programul de facut castele de nisip si altele asemenea, ca presupune stat la soare?

Rox 29+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Roxana felicitari ptr grasunel... poti sta la soare ptr a te usca, ptr a te bronza...castelele de nisip se pot face la orele matinale sau poate gaseste o companie mai buna si nu mai are nevoie de mami.

Noi trebuia sa mergem la munte, dar hasbantul munceste si sambata...deci ma voi duce la piscina cu baietoiul duminica, prieteni va avea ,deci ma voi agita mai putin.

Ali22si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Fetelor, am si eu o nelamurire. Inteleg ca nu am voie la soare, dar ce fac cand ies din apa? Adica raman cu costumul ud si e neplacut asa, asta ar inseamna sa ma schimb mereu. Pe plaja nici nu am unde, acasa e alta chestie ca din piscina am fugit in casa. Ma tot gandeam daca e bai sa stau 5-10 min sa ma usuc sau nu e voie deloc.

La fel, mamicile la al2lea bb, cum faceti cu programul de facut castele de nisip si altele asemenea, ca presupune stat la soare?

Rox 29+
si Alexandra Maria (10.02.2004)






Eu puneam prosopul in jurul burticii pana se usca sutienul si apoi puneam tricoul si ma uscam si pe slip. Deci burtica n-am tinut-o la soare deloc.

Emma

Mergi la inceput